- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 7 квітня 2023 р. № 314
Київ
Про затвердження Порядку утворення та функціонування пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення добровільної пожежної охорони
Відповідно до частини третьої
статті 63 Кодексу цивільного захисту України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок утворення та функціонування пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення добровільної пожежної охорони.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 75 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 квітня 2023 р. № 314
ПОРЯДОК
утворення та функціонування пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення добровільної пожежної охорони
1. Цей Порядок визначає механізм утворення та функціонування пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення добровільної пожежної охорони (далі - пожежно-рятувальні підрозділи).
2. Пожежно-рятувальні підрозділи у своїй діяльності керуються
Конституцією і законами України, указами Президента України, актами Кабінету Міністрів України, цим Порядком, нормативно-правовими актами центральних та місцевих органів виконавчої влади, а також рішеннями органу місцевого самоврядування та наказами керівника суб’єкта господарювання, що їх утворив.
3. Пожежно-рятувальні підрозділи утворюються з метою здійснення заходів із запобігання виникненню пожеж, їх гасіння, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.
Завдання і повноваження пожежно-рятувальних підрозділів, права та обов’язки їх членів і учасників визначаються положеннями про такі підрозділи, що затверджуються органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, керівниками суб’єкта господарювання, інших юридичних осіб, що їх утворили, за погодженням із ДСНС або його територіальними органами.
4. Пожежно-рятувальні підрозділи можуть утворюватися:
органами місцевого самоврядування - із числа осіб, які постійно проживають на відповідній території;
громадськими організаціями - із числа членів таких організацій;
суб’єктами господарювання, іншими юридичними особами - із числа їх працівників.
У рішенні про утворення пожежно-рятувального підрозділу зазначаються:
найменування, вид та місцезнаходження пожежно-рятувального підрозділу;
інформація про матеріально-технічне забезпечення пожежно-рятувального підрозділу;
межі території (об’єкта), на якій провадить діяльність пожежно-рятувальний підрозділ;
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) та посада особи, що здійснює облік членів і учасників пожежно-рятувального підрозділу.
Копія рішення про утворення пожежно-рятувального підрозділу подається територіальному органу ДСНС.
5. Пожежно-рятувальні підрозділи утворюються як:
пожежна дружина - підрозділ у складі не менше трьох осіб, забезпечений пожежними мотопомпами та/або первинними засобами для гасіння пожеж;
пожежна команда - підрозділ у складі не менше п’яти осіб, забезпечений пожежними автомобілями або іншою технікою для гасіння пожеж.
6. Пожежно-рятувальні підрозділи можуть утворюватися як юридичні особи або їх відокремлені підрозділи незалежно від підрозділів державної, відомчої чи місцевої пожежної охорони.
7. Включення пожежно-рятувальних підрозділів до планів залучення сил та засобів цивільного захисту для реагування на пожежі, надзвичайні ситуації та інші небезпечні події визначається порядком організації внутрішньої, гарнізонної та караульної служб в органах та підрозділах цивільного захисту.
8. Пожежно-рятувальні підрозділи постійних лісокористувачів та власників лісів проводять або залучаються до патрулювання лісів у дні з V класом пожежної небезпеки за умовами погоди, зокрема в місцях з високою природною пожежною небезпекою, високою щільністю джерел загоряння, місцях скупчення людей. Строки та маршрут проведення патрулювання погоджуються з постійним лісокористувачем або власником лісів.
9. Пожежно-рятувальний підрозділ очолює начальник, який має заступників.
................Перейти до повного тексту