1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Закон України


З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про списання та реструктуризацію податкової заборгованості платників податків за станом на 31 березня 1997 року
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1997, N 34, ст.209 ) ( Дія Закону не поширюється на правовідносини стосовно списання заборгованості відкритого акціонерного товариства "АвтоЗАЗ" згідно із Законом N 482/97-ВР від 18.07.97, ВВР, 1997, N 40, ст.264 ) ( Із змінами, внесеними згідно із Законами N 268-XIV від 20.11.98, ВВР, 1998, N 52, ст.323 N 1991-III від 21.09.2000, ВВР, 2000, N 48, ст.406 - набирає чинності з 01.01.2001 )
Стаття 1. Визначення термінів
У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:
1. Платники податків - підприємства промисловості, зв'язку, транспорту, сільськогосподарського та будівельного комплексів, на які згідно із законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі) до бюджетів та державних цільових фондів.
2. Податкова заборгованість - не сплачені за станом на 31 березня 1997 року суми податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів, перелік яких визначено в пункті 4 цієї статті, а також суми пені, штрафних та фінансових санкцій, нарахованих відповідно до законодавства України на цю заборгованість.
3. Реструктуризація податкової заборгованості - розстрочення сплати податкової заборгованості платників податків рівними частками на строк, визначений цим Законом.
4. До податків і зборів (обов'язкових платежів), на які поширюються списання та реструктуризація податкової заборгованості, належать:
податок на додану вартість, крім податку на додану вартість із товарів (робіт, послуг), що імпортуються;
податок на прибуток підприємств;
плата (податок) за землю;
збір до Державного інноваційного фонду;
збір за спеціальне використання природних ресурсів;
збір до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення;
суми пені, штрафних та фінансових санкцій, нарахованих відповідно до законодавства України на заборгованість зі сплати обов'язкових платежів до Пенсійного фонду України і Фонду соціального страхування України.
Стаття 2. Списання податкової заборгованості
Списанню з платників податків як безнадійні до сплати підлягають:
суми податкової заборгованості, що виникли до 30 червня 1994 року включно;
суми податкової заборгованості зі сплати пені, штрафних та фінансових санкцій, у тому числі до Пенсійного фонду України і Фонду соціального страхування України, нарахованих відповідно до законодавства України за період з 1 липня 1994 року до 31 березня 1997 року включно.
Стаття 3. Реструктуризація податкової заборгованості
1. Платники податків, які мають податкову заборгованість, що виникла в період з 1 липня 1994 року до 31 березня 1997 року включно, мають право на реструктуризацію такої податкової заборгованості на умовах, передбачених цим Законом.
2. Суми податкової заборгованості, що виникли в період з 1 липня 1994 року до 31 березня 1997 року включно, без урахування нарахованих відповідно до законодавства України сум пені, штрафних і фінансових санкцій, підлягають реструктуризації шляхом розстрочення їх сплати строком на 120 місяців, зі сплатою рівними частками до 15 числа кожного місяця.
3. Сплата реструктурованої податкової заборгованості починається з 1 січня 1998 року.
4. Реструктурована податкова заборгованість не підлягає індексації, на неї не можуть нараховуватися проценти за податковим кредитом, а також пеня, застосовуватися штрафні та фінансові санкції, передбачені законодавством України.
5. Строки позовної давності, визначені цивільним законодавством України, не поширюються на вимоги, що випливають зі сплати реструктурованої податкової заборгованості.
6. У разі наявності взаємної заборгованості платника податку і відповідних бюджетів провадиться взаємозалік такої заборгованості у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Взаємозалік цієї заборгованості провадиться у двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом.
Реструктуризації на умовах, визначених цією статтею, підлягає податкова заборгованість платників податку, яка залишилася після проведення такого взаємозаліку.
Стаття 4. Порядок прийняття рішення щодо реструктуризації податкової заборгованості
1. Платники податку в тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом приймають рішення щодо реструктуризації податкової заборгованості, зазначеної у статті 3 цього Закону, та в тижневий строк з дня прийняття цього рішення письмово повідомляють про це в податковий орган, де обліковуються.
2. Податковий орган, де обліковується платник податку, зобов'язаний зареєструвати у двотижневий строк з дня отримання повідомлення платника податку щодо прийняття рішення про реструктуризацію податкової заборгованості та відкрити облікову картку реструктурованої податкової заборгованості.
Таке повідомлення платника податку повинно мати:
повну назву платника податку, його юридичну адресу та податковий номер (статистичний код);
банківський рахунок (рахунки) платника податку;
баланси фінансово-господарської діяльності платника податку за періоди, за результатами яких здійснюється реструктуризація податкової заборгованості;
розрахунок податкової заборгованості, що підлягає реструктуризації, та графік її погашення.
Зазначене повідомлення має бути підписано керівником та головним бухгалтером платника податку або посадовими особами, які їх заміщують та мають право підпису фінансово-господарських документів.
Якщо зазначене повідомлення має помилки в розрахунках або описки, відповідний податковий орган зобов'язаний самостійно виправити ці помилки і описки та у двотижневий строк з дня його отримання повідомити про такі виправлення та про реєстрацію повідомлення платника податку.
У разі виникнення спірних питань щодо права платника податку на списання та реструктуризацію податкової заборгованості, розрахунків такої заборгованості або якщо платник податку не згоден з виправленнями податковим органом помилок і описок у повідомленні щодо прийняття рішення про реструктуризацію податкової заборгованості, такі спори вирішуються у порядку, передбаченому Законом України "Про державну податкову службу в Україні".

................
Перейти до повного тексту