- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 12 березня 2024 р. № 312 Київ |
Про затвердження Порядку та методології проведення оцінки інвестиційного проекту із значними інвестиціями
Відповідно до абзацу чотирнадцятого частини першої
статті 8 Закону України "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок та методологію проведення оцінки інвестиційного проекту із значними інвестиціями, що додаються.
2. Установити, що заявки, які були повернуті Міністерством економіки заявнику відповідно до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 9 серпня 2023 р.
№ 3311-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації інвестиційних проектів із значними інвестиціями", можуть бути повторно подані за спрощеною процедурою, визначеною пунктами 22 - 27 Порядку та методології, затверджених цією постановою, до 1 серпня 2024 року.
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр України |
Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 67 |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 березня 2024 р. № 312
ПОРЯДОК
та методологія проведення оцінки інвестиційного проекту із значними інвестиціями
Загальні питання
1. Ці Порядок та методологія визначають процедуру проведення оцінки інвестиційного проекту із значними інвестиціями (далі - оцінка).
2. У цих Порядку та методології терміни вживаються у значенні, наведеному в
Законі України "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні" (далі - Закон).
4. Оцінка проводиться Мінекономіки двома етапами не більш як 60 календарних днів з дня отримання заявки за формою згідно з додатком 1, яка включає:
проект спеціального інвестиційного договору;
документи, що підтверджують відсутність обмежень, визначених частиною четвертою
статті 7 Закону, поданих заявником з урахуванням вимог, передбачених пунктом 6 цих Порядку та методології.
У разі коли заявник здійснив значні інвестиції в об’єкт інвестування не раніше ніж за 18 місяців до дати подання заявки, разом із заявкою подаються аудиторські звіти та/або звіти про аудиторські послуги щодо огляду проміжної фінансової звітності (проміжної консолідованої фінансової звітності) та копії відповідних первинних документів, які містять всі відомості про господарські операції (отримання товарів/робіт/послуг, списання грошей для платежу) відповідно до законодавства (зокрема, видаткових накладних, митних декларацій, товарно-транспортних накладних або інших транспортних документів, актів виконаних робіт, платіжних доручень про здійснення фінансування, виписки з банківських рахунків про перерахування коштів або інші документи, що підтверджують обсяг здійснених значних інвестицій в об’єкт інвестування), для підтвердження обсягу здійснених ним значних інвестицій в об’єкт інвестування.
У разі коли на дату подання заявки відсутній аудиторський звіт за весь звітний період, в якому були здійснені значні інвестиції в об’єкт інвестування, для підтвердження обсягу здійснених значних інвестицій в об’єкт інвестування разом із заявкою подається звіт про аудиторські послуги щодо огляду проміжної фінансової звітності (проміжної консолідованої фінансової звітності), що підготовлений суб’єктом аудиторської діяльності.
У такому разі суб’єкт аудиторської діяльності, що готує аудиторський звіт, звіт про аудиторські послуги щодо огляду проміжної фінансової звітності (проміжної консолідованої фінансової звітності), повинен відповідати вимогам, визначеним пунктами 25 і 26 вимог до заявника щодо фінансової спроможності для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями, затверджених
постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 р. № 648.
У разі коли заявка подається разом кількома юридичними особами, разом із заявкою подається належним чином засвідчена копія договору про створення товариства або засновницького договору, або корпоративного договору щодо інвестора із значними інвестиціями (у разі, коли інвестор із значними інвестиціями утворений на дату подання заявки), або договору (договорів) про співпрацю між юридичними особами, які подали заявку, який підписаний уповноваженими представниками всіх юридичних осіб, які подали заявку, та містить таку інформацію:
зобов’язання кожної з юридичних осіб, які подали заявку, співпрацювати між собою у зв’язку з поданням заявки, а також разом реалізовувати інвестиційний проект із значними інвестиціями (далі - інвестиційний проект) та виконувати умови спеціального інвестиційного договору у разі отримання висновку про доцільність реалізації інвестиційного проекту та укладення спеціального інвестиційного договору;
реквізити усіх юридичних осіб, які подали заявку (найменування юридичної особи, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, місцезнаходження);
дані про частки у статутному капіталі, акції (у відсотках) у статутному капіталі інвестора із значними інвестиціями, якими володітиме кожна юридична особа, яка подала заявку, або якими володіє кожна юридична особа (у разі, коли інвестор із значними інвестиціями утворений на дату подання заявки).
Для цілей проведення оцінки значні інвестиції вважатимуться здійсненими тільки за умови наявності первинних документів, що містять всі відомості про господарську операцію згідно із законодавством та підтверджують здійснення платежів (платіжних доручень про здійснення фінансування, виписок з банківських рахунків про перерахування коштів), та первинних документів, що містять всі відомості про господарську операцію та підтверджують отримання товарів, робіт, послуг (акти виконаних робіт, видаткові накладні, митні декларації, товарно-транспортні накладні або інші транспортні документи, акти приймання- передачі тощо). Обсяг здійснених значних інвестицій визначається на підставі сум, зазначених у первинних документах, що містять всі відомості про відповідну господарську операцію згідно із законодавством. Датою здійснення значних інвестицій вважається дата останньої з подій: списання грошей для платежу або у разі, коли оплата здійснюється частинами згідно з договором, - списання грошей для здійснення останньої частини платежу із банківського рахунка в оплату товарів, робіт, послуг або отримання товарів, послуг, робіт, що підтверджується відповідними первинними документами, що містять всі відомості про господарські операції згідно із законодавством.
5. Оцінка інвестиційного проекту, фінансування якого забезпечуватиметься за рахунок залучених коштів від Міжнародної фінансової корпорації, Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку, інших міжнародних фінансових організацій, членом яких є Україна, або урядових фінансових організацій, що створені урядом (урядами) іноземної держави (іноземних держав), відповідно до листа-підтвердження від такої міжнародної фінансової організації про підписання кредитного договору проводиться Мінекономіки не більш як 45 календарних днів.
6. Для підтвердження відсутності обмежень, визначених пунктами 10 та 12 частини четвертої
статті 7 Закону, заявник подає такі документи:
1) довідку чи інший документ, який відповідно до законодавства держави місця реєстрації заявника підтверджує відсутність обмежень, визначених пунктом 10 частини четвертої
статті 7 Закону (для нерезидентів);
2) довідку чи інший документ, який відповідно до законодавства держави місця реєстрації заявника підтверджує відсутність обмежень, визначених пунктом 12 частини четвертої
статті 7 Закону (для нерезидентів).
Для підтвердження відсутності обмежень, визначених частиною четвертою
статті 7 Закону, уповноваженим представником заявника подається підписаний лист у паперовій або електронній формі (із дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг), яким заявник засвідчує та гарантує, що він відповідає всім вимогам, визначеним частиною четвертою
статті 7 Закону, до якого додається схема відносин контролю щодо заявника із зазначенням суб’єктів господарювання, пов’язаних із заявником відносинами контролю, кінцевих бенефіціарних власників заявника та пов’язаних з ними осіб.
Якщо заявник представлений кількома юридичними особами, документи, що передбачені підпунктами 1 і 2 цього пункту, подаються щодо кожної з таких юридичних осіб.
7. Заявник може визначити інформацію та документи у складі заявки такими, що містять конфіденційну інформацію, комерційну таємницю, крім відомостей, що вносяться до реєстру інвестиційних проектів із значними інвестиціями,
перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2021 р. № 805 "Про затвердження Порядку ведення реєстру інвестиційних проектів із значними інвестиціями та переліку відомостей, що вносяться до реєстру інвестиційних проектів із значними інвестиціями" (Офіційний вісник України, 2021 р., № 64, ст. 4024; 2024 р., № 14, ст. 894), після підписання спеціального інвестиційного договору, про що зазначається в заявці.
Перший етап оцінки
8. Мінекономіки протягом десяти робочих днів з дня надходження документів, зазначених у пунктах 4 і 6 цих Порядку та методології, проводить перевірку відповідності заявника, інвестиційного проекту та поданих документів вимогам законодавства (у випадку, визначеному пунктом 5 цих Порядку та методології, протягом п’яти робочих днів).
9. Під час перевірки відповідності заявника, інвестиційного проекту та поданих документів установленим законодавством вимогам Мінекономіки не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із
Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.
10. Під час перевірки відповідності поданих документів установленим законодавством вимогам Мінекономіки може визнати допустимими формальні (несуттєві) помилки в оформленні документів та інформації, що подається разом з ними, які не впливають на їх зміст, зокрема технічні помилки та описки.
11. У разі коли за результатами перевірки, визначеної пунктом 8 цих Порядку та методології, виявлено невідповідність заявника, інвестиційного проекту та поданих документів встановленим законодавством вимогам та обмеженням, а також, якщо Мінекономіки вже проводить оцінку, що повністю або частково збігається щодо земельної ділянки, на якій заплановано реалізацію інвестиційного проекту, проведення оцінки припиняється, про що Мінекономіки інформує заявника.
Другий етап оцінки
12. У разі коли за результатами перевірки, визначеної пунктом 8 цих Порядку та методології, не виявлено підстав для припинення проведення оцінки, визначених у пункті 11 цих Порядку та методології, Мінекономіки надсилає документи, визначені у пунктах 4 і 6 цих Порядку та методології, в електронній формі:
Мінфіну - для проведення аналізу інвестиційного проекту та проекту спеціального інвестиційного договору в частині форм та загального обсягу державної підтримки, що пропонуються до надання для реалізації інвестиційного проекту, та подання відповідних пропозицій;
Міндовкіллю - для проведення аналізу екологічних наслідків та ризиків реалізації інвестиційного проекту, проекту спеціального інвестиційного договору та подання відповідних пропозицій;
Мін’юсту - для проведення аналізу проекту спеціального інвестиційного договору, підготовки в разі потреби зауважень щодо його доопрацювання та подання відповідних пропозицій;
Антимонопольному комітетові - для проведення аналізу ризиків реалізації інвестиційного проекту, проекту спеціального інвестиційного договору, форм та загального обсягу державної підтримки, що пропонуються до надання для реалізації інвестиційного проекту, та подання відповідних пропозицій;
центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері, в якій передбачається реалізувати інвестиційний проект, - для подання відповідних пропозицій, в тому числі щодо проекту спеціального інвестиційного договору;
органу місцевого самоврядування (у разі надання державної підтримки таким органом) - для проведення аналізу ризиків реалізації інвестиційного проекту, форм та загального обсягу державної підтримки, що пропонуються до надання для реалізації інвестиційного проекту, проекту спеціального інвестиційного договору, підготовки за потреби пропозицій щодо його доопрацювання та подання відповідних пропозицій.
................Перейти до повного тексту