1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 квітня 2018 р. № 312
Київ
Про затвердження Порядку проведення еколого-експертної оцінки матеріалів, поданих для реєстрації пестицидів і агрохімікатів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1076 від 23.10.2019 № 826 від 09.09.2020 )
Відповідно до абзацу третього частини першої статті 16-4 Закону України "Про пестициди і агрохімікати" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок проведення еколого-експертної оцінки матеріалів, поданих для реєстрації пестицидів і агрохімікатів, що додається.
Прем'єр-міністр України В.ГРОЙСМАН
Інд. 75
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 квітня 2018 р. № 312
ПОРЯДОК
проведення еколого-експертної оцінки матеріалів, поданих для реєстрації пестицидів і агрохімікатів
1. Цей Порядок визначає механізм проведення еколого-експертної оцінки матеріалів, поданих для реєстрації пестицидів і агрохімікатів (далі - еколого-експертна оцінка матеріалів).
Еколого-експертна оцінка матеріалів є обов’язковою умовою державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів (далі - препарати).
2. Еколого-експертна оцінка матеріалів проводиться Міндовкіллям на підставі документів, поданих заявниками для державної реєстрації пестицидів та агрохімікатів згідно з Порядком проведення державних випробувань, державної реєстрації та перереєстрації, видання переліків пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1996 р. № 295 (ЗП України, 1996 р., № 8, ст. 253) (далі - реєстраційні матеріали).
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 826 від 09.09.2020 )
3. Еколого-експертна оцінка матеріалів проводиться відповідним структурним підрозділом Міндовкілля з метою перевірки реєстраційних матеріалів на відповідність вимогам щодо біологічної ефективності препарату, його безпечності для навколишнього природного середовища, зокрема впливу препарату певної групи на нецільові об’єкти природної екосистеми згідно з переліком (додаток 1), підготовки рекомендацій щодо умов та обмежень у застосуванні препарату та можливості його реєстрації чи перереєстрації.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 826 від 09.09.2020 )
4. Для підготовки пропозицій і рекомендацій з еколого-експертної оцінки матеріалів утворюється робоча група як консультативно-дорадчий орган. Склад робочої групи та положення про неї затверджуються Міністром захисту довкілля та природних ресурсів.
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 826 від 09.09.2020 )
5. Строк проведення еколого-експертної оцінки матеріалів становить не більш як 30 днів з дня надходження реєстраційних матеріалів. У разі потреби зазначений строк може бути продовжено до 45 днів. Строк проведення еколого-експертної оцінки матеріалів для азотних добрив, які містять діючу речовину, яка входить до складу вже зареєстрованого препарату того ж призначення і для тієї ж групи культур, становить не більш як 15 днів з дня надходження реєстраційних матеріалів. У разі потреби зазначений строк може бути продовжено до 25 днів.
6. Результати еколого-експертної оцінки матеріалів оформляються згідно з додатком 2.
( Пункт 6 в редакції Постанови КМ № 1076 від 23.10.2019 )
7. Еколого-експертна оцінка матеріалів вважається позитивною, якщо за її результатами препарат рекомендовано до постійної або експериментальної реєстрації.
Еколого-експертна оцінка матеріалів вважається негативною, якщо за її результатами препарат не рекомендовано до реєстрації.
8. У разі коли за результатами еколого-експертної оцінки матеріалів препарат рекомендовано до експериментальної реєстрації, визначається необхідність проведення додаткових досліджень препарату протягом часу дії такої реєстрації.
9. Результати еколого-експертної оцінки матеріалів затверджуються заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів.
( Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 826 від 09.09.2020 )

................
Перейти до повного тексту