- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 5 листопада 1991 р. N 311 Київ |
Про розмежування державного майна України між загальнодержавною (республіканською) власністю і власністю адміністративно-територіальних одиниць (комунальною) власністю
1. Затвердити перелік державного майна України, яке передається до власності адміністративно-територіальних одиниць (комунальної власності), що додається.
Установити, що державне майно України, крім майна, яке належить до комунальної власності, є загальнодержавною (республіканською) власністю.
2. Міністерствам і відомствам України, органам, уповноваженим управляти державним майном, здійснити до 1 січня 1992 р. передачу державного майна, яке перебуває у їх віданні, до комунальної власності згідно із затвердженим цією постановою переліком.
3. Установити, що:
розмежування майна між власністю областей, міст Києва та Севастополя і власністю районів, міст обласного підпорядкування, районів міст Києва та Севастополя провадиться облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами з участю виконкомів нижчестоящих Рад народних депутатів;
розмежування майна між власністю районів, міст обласного підпорядкування та власністю інших адміністративно-територіальних одиниць провадиться виконкомами районних і міських Рад народних депутатів з участю виконкомів районних у містах, міських районного підпорядкування, селищних і сільських Рад народних депутатів;
передача державного майна, яке перебуває у віданні міністерств і відомств України, інших органів, уповноважених управляти державним майном, до складу комунальної власності, а також від однієї адміністративно-територіальної одиниці до іншої здійснюється безоплатно стосовно порядку, передбаченого постановою Ради Міністрів УРСР від 28 квітня 1980 р.
N 285 "Про порядок передачі підприємств, об'єднань, організацій, установ, будинків і споруд" (ЗП УРСР, 1980 р., N 5, ст.43), з наступним повідомленням про це органів державної статистики, податкових та фінансових органів.
Підприємства, установи й організації, передані до комунальної власності, зберігають у 1991 році відносини з бюджетом, що були на момент передачі.
4. Раді Міністрів Кримської АРСР подати до 1 січня 1992 р. Кабінету Міністрів України пропозиції про склад майна Кримської АРСР.
5. Раді Міністрів Кримської АРСР, облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам вносити в разі необхідності до Кабінету Міністрів України погоджені з Фондом державного майна України і Міністерством України у справах роздержавлення власності та демонополізації виробництва пропозиції про передачу до комунальної власності іншого майна, яке перебуває у загальнодержавній (республіканській) власності і не включено до затвердженого цією постановою переліку.
Прем'єр-міністр України Державний секретар Кабінету Міністрів України | В.ФОКІН В.ПЄХОТА |
ЗАТВЕРДЖЕНИЙ
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 листопада 1991 р. N 311
ПЕРЕЛІК
державного майна України, що передається до власності адміністративно-територіальних одиниць (комунальної власності)
I. Власність областей
Промисловість будівельних матеріалів
Підприємства по виробництву стінових та нерудних матеріалів, черепиці та інших видів місцевих будівельних матеріалів, крім тих, що входять до складу концерну "Укрбудматеріали", і підприємств, продукція яких задовольняє республіканські потреби.
Місцева промисловість
Підприємства місцевої промисловості, крім спеціалізованих підприємств концернів "Укрхудожпром", "Укрмузпром", "Укрторф", а також підприємств концерну "Укрмісцевпром", продукція яких переважно задовольняє республіканські та міжреспубліканські потреби.
Поліграфічна промисловість
Районні та міські друкарні, книготорговельна мережа Держкомпреси України, за винятком оптових книжкових баз відомчого підпорядкування.
Зв'язок
Магазини і кіоски Союздруку.
Агропромисловий комплекс
Державні сільськогосподарські і міжгосподарські підприємства, будівельні і торговельні організації, підприємства сервісного обслуговування, агропромислові інтегровані формування, крім підприємств і організацій, продукція яких задовольняє республіканські потреби.
Підприємства харчової і переробної промисловості, що безпосередньо задовольняють тільки місцеві потреби.
Будівництво
Будівельні організації, що виконують роботи переважно в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці, крім тих, що входять до складу корпорацій "Укрбуд" і "Укрмонтажспецбуд", а також Держбуду України, і робота яких пов'язана з виконанням республіканських завдань.
Житлово-комунальне господарство Житлове господарство
Житловий та нежитловий фонд Рад народних депутатів, житлово-експлуатаційні, житлово-комунальні, ремонтно-будівельні та інші організації, пов'язані з обслуговуванням та експлуатацією цього житлового фонду.
Водопровідно-каналізаційне господарство
Майновий комплекс підприємств, об'єкти виробничих об'єднань і управлінь водопровідно-каналізаційного господарства Рад народних депутатів, у тому числі міжрайонні водопроводи з магістральними водоводами, що обслуговують декілька населених пунктів області (крім водопроводів промислових підприємств).
Ремонтно-будівельні, автотранспортні та інші підприємства й організації, що обслуговують або пов'язані з організацією виробничої діяльності підприємств водопровідно-каналізаційного господарства.
Теплове господарство
Майновий комплекс підприємств та об'єкти виробничих об'єднань теплового господарства (підприємства теплових мереж, котельні, бойлерні тощо), ремонтно-будівельні, автотранспортні та інші підприємства й організації, що обслуговують або пов'язані з організацією виробничої діяльності підприємств теплового господарства.
Матеріально-технічне забезпечення
Майнові комплекси обласних трестів "Облжитлопостачзбутторг", підсобні виробництва, магазини, автотранспортні та інші підприємства, пов'язані з організацією матеріально-технічного забезпечення підприємств житлово-комунального господарства.
Ремонтно-будівельні організації
Підрядні спеціалізовані ремонтно-будівельні організації.
Виробничі бази, управління виробничо-технологічної комплектації, підсобні, автотранспортні та інші підприємства, що обслуговують або пов'язані з організацією виробничої діяльності ремонтно-будівельних організацій.
Шляхове господарство
Виробничі бази, управління виробничо-технологічної комплектації, підсобні, автотранспортні та інші підприємства, що обслуговують або пов'язані з виробничою діяльністю організацій шляхового господарства в містах та інших населених пунктах.
Підрядні спеціалізовані шляхові ремонтно-будівельні організації. Підрядні спеціалізовані організації по ремонту, будівництву та експлуатації автомобільних шляхів з майновим комплексом, який вони обслуговують.
Багатогалузеві підприємства житлово-комунального господарства
Комбінати комунальних підприємств, багатогалузеві виробничі об'єднання та виробничі управління комунального й житлово-комунального господарства з виробничим і майновим комплексом.
Міськелектротранспорт
Майновий комплекс трамвайних, тролейбусних і трамвайно-тролейбусних виробничих управлінь, включаючи депо, лінійні та інші служби, що входять до їх складу.
Ремонтно-будівельні, автотранспортні та інші підприємства, що обслуговують або пов'язані з організацією виробничої діяльності підприємств міськелектротранспорту (крім ремонтних заводів рухомого складу у містах Дніпропетровську, Донецьку, Львові. Одесі, Харкові).
Комунальні автотранспортні підприємства
Автотранспортні підприємства, автоколони, гаражі, заправні станції тощо.
Виробничі бази, ремонтні майстерні та інші підприємства, пов'язані з обслуговуванням і експлуатацією автотранспортних підприємств.
Підприємства електричних мереж зовнішнього освітлення
Підприємства електричних мереж зовнішнього освітлення з майновим комплексом.
Ремонтно-будівельні дільниці, майстерні та інші підприємства, що обслуговують підприємства електричних мереж зовнішнього освітлення.
Промисловість
Кар'єроуправління, заводи залізобетонних виробів, асфальто-бетонні заводи, комбінати по видобутку та обробці каменю, заводи керамічних виробів та інші підприємства, що виготовляють продукцію для потреб житлово-комунального господарства, за винятком підприємств відомчого підпорядкування.
Готельне господарство
Майнові комплекси готельних об'єднань та окремі готелі, підпорядковані місцевим Радам народних депутатів.
Ритуальне обслуговування
Кладовища, крематорії, спецкомбінати підприємств комунально-побутового обслуговування, автотранспортні та інші підприємства по наданню ритуальних послуг та виготовленню ритуальної атрибутики.
Зелене господарство
Підприємства та організації зеленого господарства: трести, контори зеленого господарства, радгоспи, лісгоспи, лісопаркові господарства, управління, дільниці, підрядні спеціалізовані організації зеленого будівництва та комплексного благоустрою (крім підприємств і організацій відомчого підпорядкування).
Торговельні контори по продажу квітів, автотранспортні та інші підприємства, що обслуговують або пов'язані з організацією виробничої діяльності підприємств зеленого господарства.
Інші підприємства й організації
Учбово-курсові комбінати, машинно-лічильні станції, комбінати благоустрою з майновим комплексом.
Організації технічної інвентаризації
Бюро технічної інвентаризації.
Народна освіта
Дошкільні виховні та позашкільні навчально-виховні заклади, середні загальноосвітні навчально-виховні заклади, педагогічні училища, школи-інтернати, міжшкільні навчально-виробничі комбінати, будинки учителя, інститути удосконалення вчителів, методичні кабінети, фільмотеки, підрозділи по господарському обслуговуванню установ і закладів народної освіти, крім тих, що перебувають у відомчому підпорядкуванні.
Охорона здоров'я, соціальне забезпечення
Багатопрофільні та спеціалізовані лікарні для дорослих і дітей, пологові будинки, госпіталі для інвалідів Вітчизняної війни, диспансери, поліклініки, санаторії для лікування дорослих і підлітків, хворих на туберкульоз, дитячі спеціалізовані санаторії, станції переливання крові, станції швидкої та невідкладної медичної допомоги, будинки дитини, санітарно-епідеміологічні, дезинфекційні станції, бюро судово-медичної експертизи та патолого-анатомічні бюро, центри "Здоров'я", аптечні склади, магазини аптечні та оптики, будинки-інтернати для престарілих та інвалідів, бальнео- і грязелікарні, молочні кухні, лікарняні амбулаторії, фельдшерсько-акушерські пункти, медичні бібліотеки, медичні училища, інші місцеві підприємства, організації та установи, крім тих, що перебувають у відомчому підпорядкуванні.
Фізична культура і спорт
Фізкультурно-оздоровчі комплекси, об'єднання "Фізкультура і здоров'я", стадіони, палаци спорту, спортивні зали, басейни, стрілецькі тири, комплексні спортивні майданчики, трампліни та гірськолижні траси, велотреки, вело- і мотодроми, учбово-тренувальні бази, дитячо-юнацькі та спеціалізовані спортивні школи, школи вищої спортивної майстерності, інші фізкультурно-спортивні об'єкти, крім тих, що перебувають у відомчому підпорядкуванні.
Культура
Організації кіновідеопрокату, концертні організації, театри, музеї, бібліотеки, центри народної творчості, культури, дозвілля, будинки і палаци культури, клуби, парки культури та відпочинку, зоопарки, атракціонні містечка, культурно-освітні училища, училища та школи мистецтв, заклади підвищення кваліфікації працівників культури, культурно-спортивні та соціально-культурні комплекси, ремонтно-виробничі комбінати, інші місцеві підприємства, об'єднання, організації та установи, крім тих, що перебувають у відомчому підпорядкуванні.
Торгівля, громадське харчування
Підприємства роздрібної торгівлі, громадського харчування та неторговельної діяльності, що входять до складу обласних (міських) управлінь торгівлі, торговельних об'єднань та обласних (міських) виробничо-торговельних об'єднань громадського харчування, крім універмагів згідно з додатком, які збудовані за рахунок централізованих капітальних вкладень і призначені для міжрегіонального обслуговування населення.
Побутове обслуговування
Об'єднання, управління, підприємства по ремонту і пошиттю взуття, одягу, трикотажних виробів, ремонту складної побутової техніки, включаючи радіотелевізійну апаратуру, по ремонту та виготовленню меблів, хімічній чистці одягу і пранню білизни, ремонту і будівництву житла, а також власних основних фондів, автотранспортні підприємства, підприємства по наданню фотопослуг, ритуальних послуг, лазні, прокатні пункти, побуткомбінати, перукарні, малі та інші державні підприємства, що обслуговують населення.
Майно виконкомів місцевих Рад народних депутатів
Майновий комплекс виконкомів місцевих Рад народних депутатів, їх відділів і управлінь.
II. Власність м.Києва
Промисловість будівельних матеріалів
Підприємства й організації виробничого об'єднання "Київміськбудматеріали".
Поліграфічна промисловість
Книготорговельна мережа Держкомпреси України, крім Київської республіканської оптової книжкової бази і книжкової бази об'єднання "Київкнига".
................Перейти до повного тексту