- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 19 січня 2022 р. № 31 Київ |
Про затвердження Порядку здійснення реабілітаційних заходів
Відповідно до частини четвертої
статті 25 Закону України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок здійснення реабілітаційних заходів, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
3. Міністерству соціальної політики разом із Міністерством охорони здоров’я та Міністерством цифрової трансформації забезпечити організацію обміну інформацією щодо надання послуг з реабілітації у сфері охорони здоров’я особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю у закладах охорони здоров’я та закладах сфери соціального забезпечення.
4. Ця постанова набирає чинності з 1 березня 2022 року.
Прем'єр-міністр України |
Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 73 |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 січня 2022 р. № 31
ПОРЯДОК
здійснення реабілітаційних заходів
1. Цей Порядок визначає механізм здійснення реабілітаційних заходів із надання комплексних реабілітаційних (абілітаційних) послуг (далі - послуги) особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, дітям віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою запобігання виникненню інвалідності), а також особам, визначеним в абзацах шостому і сьомому
статті 4 Закону України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні" (далі - отримувачі), у державних реабілітаційних закладах, що належать до сфери управління Мінсоцполітики (далі - державні заклади), комунальних реабілітаційних закладах (далі - комунальні заклади), фінансування функціонування яких здійснюється за рахунок видатків на соціальний захист та соціальне забезпечення відповідно до
статей 87,
89 і
90 Бюджетного кодексу України, та реабілітаційних закладах приватної форми власності, надання послуг у яких забезпечується, зокрема, за рахунок коштів державного бюджету.
2. У цьому Порядку під терміном "реабілітаційні заходи з надання послуг" розуміється система медичних, психологічних, педагогічних, фізичних, професійних, трудових, фізкультурно-спортивних, соціально-побутових заходів, якими здійснюється комплексна реабілітація отримувачів, спрямованих на надання особам допомоги у відновленні та компенсації порушених або втрачених функцій організму для досягнення і підтримання соціальної та матеріальної незалежності, трудової адаптації та інтеграції в суспільство, заходів з реабілітації у сфері охорони здоров’я.
Вимоги до обсягу та змісту реабілітаційних заходів з надання послуг, спрямованих на відновлення та компенсацію обмежених функціональних можливостей отримувача з урахуванням оцінки стану її здоров’я щодо здатності до самообслуговування, самостійного пересування, спілкування, контролювання своєї поведінки, навчання і зайняття трудовою діяльністю, встановлюються державними соціальними нормативами у сфері реабілітації осіб з інвалідністю, визначеними відповідно до
Державної типової програми реабілітації осіб з інвалідністю, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2006 р. № 1686 (Офіційний вісник України, 2006 р., № 50, ст. 3311; 2020 р., № 20, ст. 763).
3. Надання послуг проводиться відповідно до
Закону України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні", цього Порядку та інших актів законодавства, що діють у сфері реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю.
Реабілітаційні послуги у сфері охорони здоров’я надаються отримувачам відповідно до
Закону України "Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я".
Якщо отримувачі одночасно мають право на забезпечення заходами з реабілітації у сфері охорони здоров’я згідно із
Законом України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні" та
Законом України "Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я" за одним профілем, їм надається право вибору за однією з підстав.
Інформація про отримувача, який має право на забезпечення заходами з реабілітації у сфері охорони здоров’я, до моменту направлення для надання послуг звіряється за профілем таких заходів (отриманих у поточному році), що пов’язаний з прямими наслідками нозологічного захворювання, за яким встановлено інвалідність (крім дітей віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності), з НСЗУ.
Переліки послуг, що надаються за рахунок бюджетних коштів особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату та центральної і периферичної нервової системи, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю з інтелектуальними та психічними порушеннями, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю по слуху та/або по зору, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю з порушенням внутрішніх органів, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю з онкологічними захворюваннями, визначено в додатках 1-6 до Державної типової програми реабілітації осіб з інвалідністю, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2006 р.
№ 1686 .
4. Отримувачі мають право вільного вибору закладу для проходження реабілітації із числа державних закладів, комунальних закладів, реабілітаційних закладів приватної форми власності (крім закладів, розташованих у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження).
У разі направлення для надання послуг групи дітей з інвалідністю, сформованої дитячим будинком-інтернатом, малим груповим будинком, забезпечується їх супровід із розрахунку не менше ніж одна супроводжуюча особа на трьох дітей з інвалідністю.
5. Для отримання послуг отримувач або його законний представник (у разі отримання послуг групою дітей з інвалідністю - уповноважена керівником дитячого будинку-інтернату або малого групового будинку особа (далі - уповноважена особа) подає заяву про отримання комплексних реабілітаційних (абілітаційних) послуг за
формою , затвердженою Мінсоцполітики (далі - заява), у якій можуть зазначатися відомості щодо:
індивідуальної програми реабілітації, виданої медико-соціальною експертною комісією, лікарсько-консультативною комісією державного або комунального закладу охорони здоров’я (для дітей з інвалідністю);
висновку лікарсько-консультативної комісії державного або комунального закладу охорони здоров’я з рекомендаціями стосовно надання послуг (для дітей віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності);
................Перейти до повного тексту