1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Указ


Указ
Президента України
Про Радника Президента України
1. Затвердити Положення про Радника Президента України (додається).
2. Визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 12 листопада 2014 року № 870 "Про Радника Президента України".
3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
м. Київ
26 липня 2021 року
№ 309/2021
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 26 липня 2021 року № 309/2021
ПОЛОЖЕННЯ
про Радника Президента України
1. Радник Президента України призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України.
Радник Президента України підпорядковується безпосередньо Президентові України.
Посада Радника Президента України належить до посад патронатної служби Президента України.
Радник Президента України призначається на строк повноважень Президента України і здійснює свої обов’язки на постійній основі або на громадських засадах (поза штатом Офісу Президента України).
Повноваження Радника Президента України припиняються за власним бажанням, за рішенням Президента України, в тому числі у зв’язку із закінченням повноважень Президента України.
Радник Президента України може бути звільнений з посади в інших випадках, передбачених законодавством про працю, законодавством у сфері запобігання корупції.
2. Радник Президента України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями Керівника Офісу Президента України, наказами Керівника Апарату Офісу Президента України, а також цим Положенням.
3. Основними завданнями Радника Президента України є розроблення та внесення в установленому порядку пропозицій Президентові України щодо здійснення повноважень глави держави у відповідній сфері.
4. Відповідно до покладених завдань Радник Президента України:
1) аналізує політичні, соціально-економічні, інші процеси, що відбуваються в Україні та за її межами, за результатами такого аналізу готує та подає в установленому порядку пропозиції щодо визначення пріоритетних напрямів розвитку держави і суспільства у відповідній сфері, шляхів реалізації таких напрямів та можливих дій глави держави;
2) здійснює моніторинг інформаційного простору України, готує пропозиції щодо забезпечення додержання прав громадян в інформаційній сфері та свободи діяльності засобів масової інформації;
3) здійснює аналіз нормативно-правових актів, подає в установленому порядку пропозиції щодо їх удосконалення;
4) залучається в установленому порядку до:
вивчення пропозицій, надання консультацій з питань стратегічного характеру щодо реалізації національних інтересів і збереження національних цінностей України, визначення їх пріоритетності та оптимізації;
підготовки проектів актів Президента України;
експертизи законів, які надійшли на підпис главі держави, проектів законів України, які пропонуються для внесення Президентом України на розгляд Верховної Ради України у порядку законодавчої ініціативи;

................
Перейти до повного тексту