- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Закон України
З А К О Н У К Р А Ї Н И
( Закон втратив чинність на підставі Кодексу
N 4651-VI від 13.04.2012, ВВР,
2013, N 9-10, N 11-12, N 13, ст.88 )
Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, N 30, ст.208 )
Верховна Рада України
постановляє:
"Стаття 96. Явка з повинною
Явка з повинною - це особисте, добровільне письмове чи усне повідомлення заявником органу дізнання, дізнавачу, слідчому, прокурору, судді або суду про злочин, вчинений чи підготовлюваний ним, до порушення проти нього кримінальної справи. Якщо кримінальну справу вже порушено за наявністю ознак злочину, таке повідомлення заявником має бути зроблене до винесення постанови про притягнення його як обвинуваченого.
Усна заява заноситься до протоколу, в якому зазначаються відомості про особу заявника і викладений зміст заяви від першої особи. Протокол підписують заявник і посадова особа, яка склала протокол.
Якщо усна заява про явку з повинною зроблена в судовому засіданні, то відомості про особу заявника і зміст його заяви заносяться до протоколу судового засідання і підписуються заявником. Головуючий протягом трьох днів надсилає витяг із протоколу судового засідання відповідному прокурору.
Письмова заява про явку з повинною має бути підписана заявником і посадовою особою органу дізнання, дізнавачем, слідчим або прокурором, якими прийнята заява, із зазначенням на заяві дати її прийняття".
2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України | Л.КУЧМА |
м. Київ, 7 березня 2002 року N 3082-III |
Перейти до повного тексту