1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 25 квітня 2018 р. № 306
Київ
Деякі питання встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 299 від 27.03.2019 № 1023 від 11.12.2019 № 171 від 26.02.2020 № 452 від 05.05.2023 )
Відповідно до абзацу шостого пункту 4 частини другої статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я, що додається.
2. Внести зміну до Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317 "Питання медико-соціальної експертизи" (Офіційний вісник України, 2009 р., № 95, ст. 3265; 2012 р., № 42, ст. 1618; 2015 р., № 57, ст. 1869; 2016 р., № 70, ст. 2356; 2018 р., № 23, ст. 782), доповнивши його пунктом 19-3такого змісту:
"19-3. Причинний зв’язок інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я, одержаними особами, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції до 1 грудня 2014 р., а з 1 грудня 2014 р. - на території проведення антитерористичної операції, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, під час проведення антитерористичної операції, встановлюється на підставі рішення міжвідомчої комісії з питань встановлення факту отримання особами поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції.".
3. Ця постанова набирає чинності одночасно із Законом України від 14 листопада 2017 р. № 2203-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб".

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 квітня 2018 р. № 306
ПОРЯДОК
встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я
( Текст Порядку, крім пункту 2, після слів "проведення антитерористичної операції" доповнено словами ", здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях" згідно з Постановою КМ № 299 від 27.03.2019 )
( Текст Порядку, крім пункту 1, після слів "стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях" та "стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях" доповнено словами ", проведення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України" згідно з Постановою КМ № 452 від 05.05.2023 )
1. Цей Порядок визначає процедуру встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я, одержаними особами від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння (далі - ушкодження здоров’я від боєприпасів) на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях до 1 грудня 2014 р., а з 1 грудня 2014 р. до 24 лютого 2022 р. - на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, під час проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, з 24 лютого 2022 р. - на території проведення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (далі - територія проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, проведення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України).
( Абзац перший пункту 1 в редакції Постанов КМ № 299 від 27.03.2019, № 452 від 05.05.2023 )
Дія цього Порядку поширюється також на:
( Абзац другий пункту 1 в редакції Постанови КМ № 1023 від 11.12.2019 )
осіб, яким встановлена інвалідність внаслідок ушкодження здоров’я на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, проведення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України до набрання чинності Законом України від 14 листопада 2017 р. № 2203-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб";
( Абзац пункту 1 в редакції Постанови КМ № 1023 від 11.12.2019 )
осіб віком до 18 років, які отримали інвалідність внаслідок ушкодження здоров’я на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, проведення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України до набрання чинності Законом України від 22 травня 2018 р. № 2443-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності та деяких інших осіб".
( Абзац пункту 1 в редакції Постанови КМ № 1023 від 11.12.2019 )
2. Район проведення антитерористичної операції та період її проведення визначаються Антитерористичним центром при СБУ.
Перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджується Кабінетом Міністрів України.
Належність населеного пункту, де було одержане ушкодження здоров’я від боєприпасів, до території проведення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, визначається відповідно до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції.
( Пункт 2 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 452 від 05.05.2023 )
З метою уточнення інформації про належність населеного пункту або місця події, де було одержане ушкодження здоров’я від боєприпасів, до території, на яких органи державної влади здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, Мінветеранів може направляти запити до місцевих державних адміністрацій.
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1023 від 11.12.2019 )
3. Рішення про встановлення факту одержання особою ушкодження здоров’я від боєприпасів (далі - постраждала особа) на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, проведення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України ухвалюється міжвідомчою комісією з питань встановлення факту отримання особами поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, проведення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (далі - міжвідомча комісія), яку утворює Мінветеранів.
( Абзац перший пункту 3 в редакції Постанови КМ № 299 від 27.03.2019; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1023 від 11.12.2019 )
Положення про міжвідомчу комісію та її склад затверджує Мінветеранів. До складу міжвідомчої комісії входять представники Мінветеранів, Мінсоцполітики, МОЗ, Міноборони, МВС, Національної поліції, Національної гвардії, Адміністрації Держприкордонслужби, а також за згодою - Офісу Генерального прокурора, СБУ. До роботи міжвідомчої комісії можуть залучатися фахівці інших державних органів та представники громадських об’єднань (за згодою).
( Абзац другий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1023 від 11.12.2019, № 171 від 26.02.2020 )
( Абзац третій пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ № 1023 від 11.12.2019 )
Засідання міжвідомчої комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні більше половини її членів.
Рішення міжвідомчої комісії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів членів міжвідомчої комісії, присутніх на засіданні.
4. Для встановлення факту одержання ушкоджень здоров’я від боєприпасів на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, проведення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України постраждала особа (її законний представник або представник за дорученням, оформленим в установленому законом порядку) надсилає Мінветеранів письмову заяву.
( Абзац перший пункту 4 в редакції Постанови КМ № 1023 від 11.12.2019 )
До заяви додаються такі документи:
копії сторінок паспорта громадянина України з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату і місце народження, серію та номер паспорта, ким і коли виданий паспорт та реєстрацію місця проживання або місця перебування особи. У разі отримання особою паспорта громадянина України у формі картки надається його копія та копія довідки про реєстрацію місця проживання. Для осіб віком до 14 років надається копія свідоцтва про народження;
( Абзац третій пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1023 від 11.12.2019 )
копія документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою);
копії первинної медичної облікової документації, форми яких затверджені МОЗ;
висновок медичного експерта, що засвідчує факт отримання поранень чи інших ушкоджень здоров’я від боєприпасів;

................
Перейти до повного тексту