1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 28 березня 2018 р. № 302
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 725 від 14.07.2021 )
Про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 798 від 21.08.2019 № 1181 від 03.11.2021 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я, що додається.
2. Установити, що за результатами проведення оцінки якості знань (компетентностей) в рамках реалізації експериментального проекту із здійснення освітніх заходів та проведення оцінки якості знань (компетентностей) працівників системи екстреної медичної допомоги на національному рівні працівнику бригади нараховується 50 балів.
( Постановляюча частина в редакції Постанови КМ № 1181 від 03.11.2021 )

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 березня 2018 р. № 302
ПОЛОЖЕННЯ
про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я
1. Це Положення визначає основні організаційні засади безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я.
2. У цьому Положенні терміни вживаються у такому значенні:
бал безперервного професійного розвитку - одиниця вимірювання навчального навантаження здобувача освіти;
безперервний професійний розвиток фахівців у сфері охорони здоров’я (далі - безперервний професійний розвиток) - це безперервний процес навчання та вдосконалення професійних компетентностей фахівців після здобуття ними вищої освіти у сфері охорони здоров’я та післядипломної освіти в інтернатурі, що дає змогу фахівцю підтримувати або покращувати стандарти професійної діяльності відповідно до потреб сфери охорони здоров’я та триває протягом усього періоду професійної діяльності;
інформальна освіта (самоосвіта) у сфері охорони здоров’я (далі - інформальна освіта) - самоорганізоване здобуття фахівцями у сфері охорони здоров’я професійних компетентностей під час повсякденної діяльності, пов’язаної з професійною, громадською або іншою діяльністю;
неформальна освіта у сфері охорони здоров’я (далі - неформальна освіта) - діяльність з підвищення власних знань та вмінь, яка провадиться за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти, але може завершуватися присвоєнням професійних та/або присудженням часткових освітніх кваліфікацій;
особисте освітнє портфоліо - сукупність задокументованих відомостей щодо персональних досягнень, проходження періодів підвищення кваліфікації, неформальної та інформальної освіти фахівців у сфері охорони здоров’я у процесі безперервного професійного розвитку.
Інші терміни вживаються у цьому Положенні у значенні, наведеному в Законах України "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про професійний розвиток працівників", Основах законодавства України про охорону здоров’я.
3. Усі фахівці у сфері охорони здоров’я після здобуття вищої освіти у зазначеній сфері охорони здоров’я та отримання кваліфікації після закінчення навчання в інтернатурі для подальшої атестації відповідно до законодавства зобов’язані дотримуватися вимог до безперервного професійного розвитку.
( Абзац перший пункту 3 в редакції Постанови КМ № 798 від 21.08.2019 )
Атестація фахівців у сфері охорони здоров’я здійснюється в порядку, затвердженому МОЗ, з метою перевірки дотримання ними вимог до безперервного професійного розвитку.
( Абзац другий пункту 3 в редакції Постанови КМ № 798 від 21.08.2019 )
Результати проходження безперервного професійного розвитку обов’язково враховуються під час атестації для присвоєння або підтвердження кваліфікаційної категорії або кваліфікації працівника чи продовження дії ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.
4. Безперервний професійний розвиток включає участь у процесі формальної, неформальної та інформальної освіти у сфері охорони здоров’я.
Навчання на циклах спеціалізації, тематичного удосконалення, курсах інформації та стажування здійснюється на базі закладів вищої освіти, закладів післядипломної освіти, науково-дослідних установ, закладів охорони здоров’я.
Лікарська резидентура відповідно до частини сьомої статті 18 Закону України "Про освіту" проводиться в університетах, академіях, інститутах, наукових установах, закладах охорони здоров’я, визнаних МОЗ як бази лікарської резидентури.

................
Перейти до повного тексту