1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


УГОДА
Між Кабінетом Міністрів України та Урядом Грецької Республіки про взаємну охорону секретної інформації у сфері оборони
( Угоду ратифіковано Законом № 5436-VI від 16.10.2012 )
Дата підписання:06.10.2011
Дата ратифікації Україною:16.10.2012
Дата набрання чинності для України:04.10.2013
Кабінет Міністрів України та Уряд Грецької Республіки (далі - Сторони),
маючи намір забезпечити взаємну охорону всієї секретної інформації у сфері оборони, яку засекречено в державі однієї Сторони та передано до держави іншої Сторони,
бажаючи встановити правила взаємної охорони секретної інформації у сфері оборони, які поширюватимуться на всі угоди про співробітництво, що укладатимуться між Сторонами, та контракти, що укладатимуться між організаціями держав Сторін, які передбачають обмін секретною інформацією,
домовились про таке:
Стаття 1
Визначення
1.1. "Секретна інформація у сфері оборони" (далі - секретна інформація) означає будь-яку секретну одиницю, будь то усне або письмове повідомлення секретного змісту, або електричну чи електронну (технічну) передачу секретного повідомлення, або секретний матеріал, які стосуються військової або військово-технічної галузей. "Матеріал" означає будь-яку одиницю механізму або обладнання, або озброєння, виготовлену чи таку, що знаходиться в процесі виготовлення, або документ. "Документ" означає будь-який лист, запис, протокол, звіт, меморандум, сигнал (повідомлення), ескіз, фотографію, плівку, карту, схему, план, записник, шаблон, копіювальний папір, машинку, що пише, стрічку, дискету тощо або іншу форму записаної інформації (наприклад, запис на плівку, магнітний запис, перфокарта, перфострічка тощо).
1.2. "Організація" означає будь-яку юридичну особу, незалежно від її форми власності, яка бере участь у міждержавному співробітництві, у ході якого секретна інформація обробляється, зберігається, охороняється, та яка бере участь у виконанні контрактів у рамках цієї Угоди.
1.3. "Контракт" означає зовнішньоекономічну угоду (договір, контракт), яка створює та визначає невід'ємні права та зобов'язання суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.
1.4. "Секретний контракт" означає контракт, який містить або включає секретну інформацію.
1.5. "Національний орган безпеки (уповноважений орган безпеки)" (далі - уповноважений орган) означає державний орган, відповідальний за стандарти безпеки в кожній державі та за виконання цієї Угоди.
1.6. "Компетентний орган безпеки" означає урядовий орган, відповідальний за виконання окремих положень цієї Угоди.
1.7. "Сторона-джерело" означає Уряд держави, представлений уповноваженим органом, у якій первісно засекречено та передано секретну інформацію.
1.8. "Сторона-одержувач" означає Уряд держави, представлений уповноваженим органом, до якої передається секретна інформація.
1.9. "Третя сторона" означає уряд будь-якої держави, який не визначено цією Угодою як Сторона, та громадян або юридичних осіб цих держав, а також особи з подвійним громадянством або міжнародні організації.
Стаття 2
Порівняння грифів секретності інформації
Сторони з урахуванням їхнього національного законодавства приймають таку еквівалентність національних грифів секретності:
В Україні У Грецькій Республіці Еквівалентні терміни англійською мовою
Особливої важливості АКРWS АПОРРНТО TOP SECRET
Цілком таємно AПOРРHTO SECRET
Таємно ЕМПISTEYTIKO CONFIDENTIAL
Для службового користування ПЕРІОРІSМЕNНS ХРНSНS RESTRICTED
Стаття 3
Охорона секретної інформації
3.1. Доступ до секретної інформації обмежується тими особами, які потребують його за умовами своєї службової діяльності та які мають допуск, виданий уповноваженим органом (компетентним органом безпеки) їхньої держави відповідно до їхнього національного законодавства, до відповідного грифа секретності інформації, до якої надається доступ.
3.2. Сторона-джерело забезпечує інформування Сторони-одержувача про:
3.2.1. Гриф секретності інформації та будь-які умови її передачі або обмеження з її використання, а також про те, що документи таким чином позначені.
3.2.2. Будь-яку дальшу зміну грифа секретності.
3.3. Сторона-одержувач повинна:
3.3.1. Відповідно до її національного законодавства забезпечити такий самий рівень охорони секретної інформації, який забезпечується Стороною-джерелом (відповідно до статті 2).
3.3.2. Забезпечити, щоб секретну інформацію було позначено власним грифом секретності відповідно до статті 2.
3.3.3. Забезпечити, щоб грифи секретності були незмінними, за винятком випадків, коли це дозволено Стороною-джерелом у письмовій формі.
3.4. З метою досягнення та підтримання зіставних стандартів безпеки кожний уповноважений орган на запит передає іншому уповноваженому органові інформацію про власні стандарти безпеки, процедури та практику охорони секретної інформації за сприянням компетентних органів безпеки.
3.5. Уповноваженим органом для України є Служба безпеки України, а уповноваженим органом для Грецької Республіки є Генеральний директорат оборонної промисловості та досліджень Генерального секретаріату.
3.6. Компетентним органом безпеки для України є Служба безпеки України, а компетентним органом безпеки для Грецької Республіки є Відділ безпеки та контррозвідки Об'єднаного директорату військової розвідки Генерального штабу національної оборони Греції.
Стаття 4
Обмеження щодо використання та передачі
4.1. Сторона-одержувач, якщо на це немає письмової згоди Сторони-джерела, не повинна розголошувати або використовувати будь-якої секретної інформації чи дозволяти її розголошення або використання, крім цілей та в межах будь-яких обмежень, які встановлені Стороною-джерелом або від її імені.
4.2. Сторона-одержувач не повинна передавати третій Стороні будь- якої секретної інформації, наданої відповідно до положень цієї Угоди, та не повинна розголошувати будь-якої секретної інформації без попереднього письмового дозволу Сторони-джерела.

................
Перейти до повного тексту