- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Грецької Республіки про співробітництво в галузі попередження промислових аварій, стихійних лих та ліквідації їх наслідків
( Угоду ратифіковано Законом
N 153-IV від 12.09.2002 )
Кабінет Міністрів України та Уряд Грецької Республіки, далі - Сторони,
усвідомлюючи небезпеку, яку несуть для обох країн промислові аварії та стихійні лиха;
визнаючи, що співробітництво у галузі попередження промислових аварій, стихійних лих та ліквідації їх наслідків сприятиме добробуту і безпеці обох держав;
враховуючи користь, яку можуть отримати обидві Сторони від обміну науковою і технічною інформацією у вищезазначеній галузі;
беручи до уваги можливість виникнення промислових аварій та стихійних лих, які не можуть бути ліквідовані силами і засобами однієї з Сторін, а також викликану цим необхідність в координації дій Сторін з метою попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків;
підтримуючи зусилля ООН в галузі попередження промислових аварій, стихійних лих та ліквідації їх наслідків, поважаючи і підтверджуючи загальновизнані норми і правила, які існують в рамках різних міжнародних організацій, відповідних міжнародних конвенцій та угод, а також прагнучи сприянню розвитку національних законодавств в цій галузі;
домовились про таке:
Стаття 1
Сфера застосування
1. Ця Угода встановлює принципи і рамки скоординованої допомоги Сторін у разі промислових аварій, стихійних лих та ліквідації їх наслідків.
2. Ця Угода застосовується у разі промислових аварій, стихійних лих та ліквідації їх наслідків, які Сторони не можуть подолати власними силами.
Стаття 2
Визначення
Поняття, які використовуються в цій Угоді, мають такі значення:
Сторона, що запитує - Сторона, яка звертається до іншої Сторони з проханням про надання допомоги;
Сторона, що надає - Сторона, яка задовольняє прохання іншої Сторони про надання допомоги;
група з надання допомоги - група фахівців Сторони, що надає, у тому числі військовослужбовці військ цивільної оборони/захисту, призначена для надання допомоги і забезпечена необхідним оснащенням;
оснащення - матеріали, технічні та транспортні засоби, спорядження групи з надання допомоги і особисте спорядження членів групи;
матеріали допомоги - матеріальні засоби, призначені для безкоштовного розподілу серед населення, яке постраждало внаслідок надзвичайної ситуації;
компетентний орган - орган, що призначається кожною із Сторін для керівництва і координації робіт, пов'язаних з реалізацією цієї Угоди;
держава транзиту - держава, через територію якої, включаючи повітряний простір і територіальні води, перевозяться групи з надання допомоги, оснащення та матеріали допомоги у треті країни, відповідно до укладених з цими країнами угод в галузі попередження промислових аварій, стихійних лих та ліквідації їх наслідків.
Стаття 3
Принципи, за якими надається допомога
1. Сторони здійснюють співробітництво відповідно до положень цієї Угоди, а також до загальновизнаних міжнародних норм і принципів з метою негайного надання відповідної інформації та допомоги в разі промислової аварії, стихійного лиха та/або можливості їхнього виникнення.
2. У разі промислової аварії або стихійного лиха, які виникли на території держави однієї з Сторін, ця Сторона може звертатись з проханням про надання допомоги до іншої Сторони. Сторона, що надає, допомагає Стороні, що запитує, силами та засобами, що призначені для запобігання та/або ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
3. Сторони надають одна одній допомогу згідно із своїми можливостями. Допомога надається безкоштовно, якщо інше не узгоджено Сторонами.
4. Сторона, що запитує, забезпечує умови безперешкодного отримання і розподілу матеріалів допомоги виключно серед населення, яке постраждало внаслідок надзвичайної ситуації.
Стаття 4
Запити про допомогу і обмін інформацією
1. Органами, що здійснюють запити про надання допомоги в разі виникнення промислових аварій та стихійних лих, є Сторони.
2. Допомога надається на основі запиту, в якому Сторона, що запитує, зазначає:
- місце, час, характер, масштаби та стан промислової аварії, стихійного лиха на даний момент у зоні надзвичайної ситуації;
- заходи з надання допомоги, вже вжиті або такі, що плануються, пріоритети допомоги, що запрошується.
3. Сторона, що надає, негайно приймає рішення про надання допомоги та інформує Сторону, що запитує, про можливість, обсяги і умови її надання.
4. Дані, зазначені в пункті 2 цієї статті, постійно оновлюються для відображення останніх подій і змін в оперативній обстановці.
Стаття 5
Транзит
Сторони на підставі запиту та на основі цієї Угоди забезпечують всю необхідну підтримку під час пропуску через територію своїх держав груп з надання допомоги, оснащення і матеріалів допомоги, якщо будь-яка з них є державою транзиту.
Стаття 6
Компетентні органи і пункти зв'язку
1. Кожна Сторона призначить (або створить) один або декілька компетентних органів, далі - Компетентні органи.
Компетентними органами цієї Угоди є:
З української Сторони:
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи;
з грецької Сторони:
Міністерство внутрішніх справ, цивільного управління та децентралізації (Генеральний секретаріат з питань цивільного захисту) Грецької Республіки.
2. Не зашкоджуючи іншим існуючим домовленостям, що досягнуті на двосторонньому чи багатосторонньому рівні, кожна Сторона визначає або створює один або декілька пунктів зв'язку з метою повідомлення і надання допомоги у разі надзвичайної ситуації.
3. Сторони письмово повідомлять одна одну по дипломатичних каналах про призначення і зміну Компетентного органу (органів), а також пункту (пунктів) зв'язку.
4. Кожна Сторона забезпечує безперервне функціонування свого Компетентного органу (органів) і пункту (пунктів) зв'язку.
Стаття 7
Спільна робоча група
Для реалізації положень цієї Угоди, Компетентні органи Сторін засновують Спільну робочу групу з питань співробітництва у галузі попередження промислових аварій, стихійних лих та ліквідації їх наслідків. Умови створення та функції Спільної робочої групи визначатимуться Компетентними органами.
Спільна робоча група проводить свої засідання по черзі в Україні та в Республіці Греція, як правило, один раз на рік, а в разі необхідності - за узгодженням Компетентних органів Сторін.
Стаття 8
Координація та управління наданням допомоги у разі надзвичайних ситуацій
1. Координація, управління та загальне керівництво аварійно-рятувальними роботами здійснюється Компетентним Органом Сторони, що запитує, через керівників груп з надання допомоги.
2. Сторона, що запитує, інформує керівників цих груп про обстановку, що склалась в зоні надзвичайної ситуації та на конкретних ділянках робіт, і, в разі необхідності, забезпечує ці групи перекладачами та засобами зв'язку із штабом, який здійснює загальне керівництво пошуковими, рятувальними та іншими невідкладними роботами.
3. Оснащення груп з надання допомоги повинно бути достатнім для ведення автономних дій в зоні надзвичайної ситуації протягом 72 годин з моменту їх прибуття. У разі потреби, забезпечення цих груп всім необхідним для їхнього функціонування здійснюється Стороною, що запитує.
................Перейти до повного тексту