- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Договір
Договір
про дружбу і співробітництво між Україною і Грецькою Республікою
Україна і Грецька Республіка (далі "Сторони"),
спираючись на багатовікові традиції дружби і співробітництва, що встановилися між двома країнами,
висловлюючи впевненість у необхідності всебічного зближення двох держав на основі загальнолюдських цінностей, свободи, демократії, верховенства закону та солідарності і сприяючи таким чином зміцненню загального миру і безпеки, прогресу і процвітання світового співтовариства,
вітаючи історичну можливість побудови нової Європи,
сповнені рішучості розвивати і зміцнювати дружбу та співробітництво в різних галузях на основі рівноправності і взаємної вигоди,
домовилися про наступне:
Стаття 1
Сторони розглядають одна одну як дружні держави і будуватимуть відносини між собою на засадах міжнародного права, взаємної довіри, взаєморозуміння, співробітництва і добросусідства.
Стаття 2
Сторони керуватимуться у своїх взаємовідносинах принципами суверенної рівності, сумлінного виконання зобов'язань, непорушності кордонів і територіальної цілісності, невтручання у внутрішні справи одна одної та вирішення спорів виключно мирними засобами.
Стаття 3
Сторони підтверджують неприпустимість погрози силою або застосування сили в міжнародних відносинах і необхідність вирішення всіх міжнародних проблем виключно мирними засобами.
В разі виникнення ситуації, що могла б становити загрозу або створити небезпеку для міжнародного миру і порядку, Сторони проводитимуть невідкладні консультації для оцінки такої ситуації та вжиття, якщо в цьому буде потреба, відповідних заходів.
Стаття 4
Сторони проводитимуть на регулярній основі консультації на вищому та інших рівнях з метою подальшого розвитку двосторонніх відносин і розширення сфер співробітництва, а також для обміну думками щодо міжнародних питань, які становлять обопільний інтерес.
Стаття 5
Сторони сприятимуть встановленню безпосередніх двосторонніх контактів на всіх рівнях, приділяючи особливу увагу розвиткові міжпарламентських зв'язків, а також докладатимуть зусиль для розширення контактів між державними організаціями та установами.
Стаття 6
Сторони сприятимуть, на основі взаємності, діяльності, здійснюваній офіційними представниками іншої Сторони в рамках їхніх функцій на їх відповідних територіях.
Сторони мають намір спрощувати візові процедури для їхніх громадян і співробітничати у врегулюванні міграційних питань в рамках їхніх міжнародних зобов'язань.
Сторони співробітничатимуть також з правових питань і докладуть зусиль для укладення договору про взаємну правову допомогу та угоди про співробітництво у сфері соціального забезпечення.
Стаття 7
Сторони розвиватимуть всебічне взаємовигідне співробітництво в галузях економіки, торгівлі і транспорту.
З цією метою вони створюватимуть сприятливі умови для діяльності їхніх фізичних та юридичних осіб, взаємних інвестицій, сприятимуть розвиткові прямих контактів між їхніми відповідними установами, а також створенню спільних підприємств.
Для розвитку взаємовигідного торговельного та економічного співробітництва між ними Сторони укладуть міжурядову угоду про уникнення подвійного оподаткування.
Сторони співробітничатимуть також у галузі розвитку торговельного судноплавства обох країн.
Стаття 8
Сторони надають особливого значення ефективній реалізації принципів та ідей, закладених у Декларації про Чорноморське економічне співробітництво від 1992 року. Вони домовились підтримувати тісні контакти на всіх форумах ЧЕС, допомагати одна одній в усіх питаннях, що стосуються діяльності ЧЕС, метою якого є перетворення регіону Чорного моря на зону миру, стабільності та процвітання для всіх народів регіону.
Стаття 9
Сторони розширюватимуть двостороннє співробітництво в галузі захисту навколишнього середовища, приділятимуть особливу увагу ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з метою їх мінімізації і сприятимуть координації дій у цій сфері на європейському та глобальному рівнях.
Сторони активно співробітничатимуть у збереженні природного середовища в басейнах Чорного і Середземного морів.
Сторони підтримуватимуть співробітництво між національними та міжнародними урядовими і неурядовими організаціями, що займаються захистом навколишнього середовища.
................Перейти до повного тексту