- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 5 квітня 2021 р. № 299 Київ |
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р. № 196
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р.
№ 196 "Деякі питання державного фонду регіонального розвитку" (Офіційний вісник України, 2015 p., № 30, ст. 886; 2016р., № 87, ст. 2849; 2017 р., № 33, ст. 1032; 2018 р., № 59, ст. 2061; 2019 р., № 46, ст. 1585, № 52, ст. 1794) зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України |
Д.ШМИГАЛЬ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 квітня 2021 р. № 299
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р. № 196
1. Абзац другий пункту 1 постанови викласти в такій редакції:
"Порядок підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку;".
1)
Порядок викласти в такій редакції:
|
"ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р. № 196 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2021 р. № 299) |
ПОРЯДОК
підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку
1. Цей Порядок визначає механізм підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть відповідно до
статті 24-1 Бюджетного кодексу України реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (далі - інвестиційні програми і проекти).
2. Для проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації утворюють відповідні регіональні комісії.
Примірне положення про регіональну комісію затверджується Мінрегіоном.
До складу регіональної комісії включаються представники органу, який її утворив, органів місцевого самоврядування, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, регіональних відділень всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, наукових, інших установ та громадських об’єднань, до сфери діяльності яких належать питання соціально-економічного, інвестиційного та/або регіонального розвитку територій.
До роботи регіональної комісії Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації можуть залучати незалежних експертів (за згодою) для проведення оцінки інвестиційних програм і проектів.
Членство у регіональній комісії не повинно створювати потенційного чи реального конфлікту інтересів у членів комісії, який може вплинути на об’єктивність та неупередженість прийняття рішень щодо оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів.
Оцінка інвестиційних програм і проектів здійснюється відповідно до критеріїв, визначених Мінрегіоном.
Інформація про склад та положення про регіональну комісію розміщується на офіційному веб-сайті (веб-порталі) органу, який її утворив, та на веб-сайті (веб-порталі) інформаційно-аналітичної системи державного фонду регіонального розвитку new.dfrr.minregion.gov.ua (далі - онлайн-платформа).
3. Оголошення про проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів на наступний плановий рік розміщується на офіційному веб-сайті Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій і онлайн-платформі не пізніше ніж 15 квітня року, що передує плановому. Подання для проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів закінчується не пізніше 15 червня року, що передує плановому. Оцінка та попередній конкурсний відбір інвестиційних програм і проектів закінчується не пізніше 1 серпня року, що передує плановому.
В оголошенні зазначаються:
перелік завдань, що забезпечують досягнення стратегічних цілей, визначених Державною стратегією регіонального розвитку на відповідний період та відповідними регіональними стратегіями розвитку;
перелік технічних завдань щодо оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів, розроблених на виконання стратегічних цілей регіональної стратегії розвитку відповідно до плану заходів з її реалізації (далі - технічні завдання), зокрема щодо розвитку спортивної інфраструктури, які затверджено в установленому законодавством порядку та погоджено з Мінрегіоном;
умови проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів;
строки проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів та розміщення документів на онлайн-платформі;
адреса електронної пошти, номер телефону, за яким надаються роз’яснення.
Технічні завдання складаються за встановленою Мінрегіоном формою.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації не пізніше ніж за 30 календарних днів до оголошення про проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів забезпечують:
розгляд регіональними комісіями технічних завдань;
визначення та погодження з Мінрегіоном технічних завдань.
4. У оцінці та попередньому конкурсному відборі беруть участь інвестиційні програми і проекти, подані в установленому законодавством порядку такими заявниками:
центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим;
органами місцевого самоврядування;
На реалізацію інвестиційних програм і проектів, що мають на меті розвиток регіонів у частині розвитку спортивної інфраструктури, передбачається не менше 10 відсотків коштів державного фонду регіонального розвитку, розподілених для регіону.
Інвестиційні програми і проекти, реалізація яких передбачає будівництво (нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт), повинні бути розроблені відповідно до державних будівельних норм та стандартів та забезпечувати комплексний підхід щодо здійснення робіт і заходів на об’єкті будівництва (здійснення комплексу відповідних робіт та заходів у будинку, будівлі, споруді будь-якого призначення в цілому).
Інвестиційні програми і проекти, що передбачають здійснення заходів з енергозбереження будинків і споруд, повинні забезпечувати максимальну енергоефективність від їх реалізації.
5. Для участі в оцінці та попередньому конкурсному відборі заявники у визначений в оголошенні строк відповідно до окремих технічних завдань розміщують на онлайн-платформі підписані кваліфікованим електронним підписом керівника заявника інвестиційні програми і проекти за формою, встановленою Мінрегіоном, разом із документами за переліком, визначеним Мінрегіоном.
6. Умовами спрямування коштів державного фонду регіонального розвитку є фінансування інвестиційних програм і проектів, що мають на меті розвиток регіонів і відповідають пріоритетам, визначеним у
Державній стратегії регіонального розвитку та відповідних регіональних стратегіях розвитку.
7. Основними умовами оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів є їх відповідність пункту 6 цього Порядку, а також таким критеріям:
1) для проектів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) - наявність затвердженої в установленому законодавством порядку проектної документації;
2) для проектів будівництва (крім проектів нового будівництва) - забезпечення дотримання комплексного підходу під час проектування та фінансування об’єкта будівництва (здійснення комплексу відповідних робіт та заходів у будинку, будівлі, споруді будь-якого призначення в цілому);
3) календарний план реалізації проектів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) повинен становити від одного до трьох років. Для проектів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) загальною кошторисною вартістю від 50000 до 100000 тис. гривень, фінансування яких здійснювалося із залученням коштів державного фонду регіонального розвитку у попередніх роках та які за об’єктивних причин не було введено в експлуатацію відповідно до календарних планів їх реалізації, за рішенням регіональної комісії строк реалізації може бути продовжений до чотирьох років за умови, що такі проекти буде реалізовано у поточному році. Для проектів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) вартістю понад 100000 тис. гривень строк реалізації може бути продовжений до п’яти років за таких же умов;
................Перейти до повного тексту