1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про рекомендації учасників парламентських слухань щодо реалізації в Україні Конвенції ООН "Про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок"
Верховна Рада України
постановляє:
1. Затвердити рекомендації учасників парламентських слухань щодо реалізації в Україні Конвенції ООН "Про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок".
2. Кабінету Міністрів України спільно з постійними комісіями Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, з питань соціальної політики та праці, з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства, з питань бюджету, з питань фінансів і банківської діяльності та іншими комісіями вжити відповідних заходів щодо їх реалізації.
Голова Верховної Ради
України

О.МОРОЗ
м.Київ, 12 липня 1995 року
N 298/95-ВР
РЕКОМЕНДАЦІЇ
учасників парламентських слухань Про реалізацію в Україні положень Конвенції ООН "Про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок"
Учасники Парламентських слухань, розглянувши та проаналізувавши хід реалізації Конвенції ООН "Про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок", ратифікованої Україною як членом ООН в 1980 році, а також дані наукових та соціологічних досліджень щодо місця та ролі жінки в суспільстві, результати експертизи законодавства України на відповідність його Конвенції, відзначають, що законодавча база України щодо закріплення правового статусу жінки ще не повною мірою відповідає міжнародним стандартам у галузі прав людини. В Україні відсутній національний механізм забезпечення реалізації та контролю за виконанням законодавства стосовно охорони сім'ї, материнства і дитинства та правового забезпечення прав жінок.
В Україні жінки складають 54 відсотки всього населення. Закріплення на законодавчому рівні рівних з чоловіками прав та свобод жінок перебуває в протиріччі з їх фактичним станом. Участь жінок у представницьких та виконавчих органах влади залишається незначною.
Жінки є найбільш вразливою категорією населення, по відношенню до якої зростає хвиля експлуатації, злочинності та насильств. Жінки зазнають дискримінації на ринку праці. Серед безробітних вони становлять понад 70 відсотків. Рівень середньої заробітної плати жінок на третину менший, ніж у чоловіків. Падіння життєвого рівня негативно впливає на стан здоров'я та добробут всього населення, і в першу чергу, жінок та дітей. Загрозливого стану набула демографічна ситуація в Україні, коли смертність перевищила народжуваність.
З метою забезпечення повної та ефективної реалізації в Україні положень Конвенції ООН "Про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок", для утвердження реальної рівності чоловіка і жінки, підвищення ролі та місця жінки у суспільстві, громадсько-політичному житті й управлінні державою р е к о м е н д у є м о:
Верховній Раді України:
1. Внести до проекту нової редакції Конституції України положення про рівні права та свободи жінок і чоловіків та рівні можливості для їх реалізації відповідно до міжнародних стандартів прав людини.
2. Для забезпечення паритетного представництва жінок та чоловіків у новому законі про вибори передбачити право жіночим громадським організаціям, рухам та блокам висувати своїх кандидатів до Верховної Ради України та інших виборних органів.
3. Розглядати Парламентські слухання як важливий засіб контролю за ходом виконання в Україні Конвенції ООН "Про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок", проводити їх кожні чотири роки, напередодні підготовки періодичної Національної доповіді для комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок.
Кабінету Міністрів України:
1. Створити Національний механізм на урядовому рівні, а також необхідні структури на місцевих рівнях з відповідними повноваженнями по контролю за здійсненням законодавства в галузі прав жінок та реалізації відповідних державних програм.
2. Відповідно до рекомендацій Парламентських слухань розглянути питання щодо внесення відповідних змін та доповнень до Державної програми "Про довгострокову програму поліпшення становища жінок, сім'ї, охорони материнства і дитинства", затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 1992 року N 431.
3. Забезпечити участь жінок в органах виконавчої влади державного управління на паритетних засадах.
4. Надавати жінкам на рівних умовах з чоловіками можливість репрезентувати уряд у міжнародних делегаціях.
5. Розробити разом з відповідними структурами Ради Європи, Центру прав людини ООН та іншими міжнародними організаціями програму проведення навчальних семінарів, курсів, стажування спеціалістів з питань забезпечення прав жінок, сім'ї і дітей.
Забезпечити дійову участь України у міжнародних універсальних та регіональних програмах, спрямованих на захист прав жінок. Звернути особливу увагу на заходи Десятиріччя міжнародного права ООН (1990-1999) з метою їх використання щодо виховання поваги до міжнародного права, в тому числі норм, які забезпечують міжнародно-правовий захист прав жінок.
6. Сприяти співпраці державних структур та жіночих і правозахисних громадських організацій у питаннях поліпшення становища жінок, сім'ї та дітей.
Залучати жіночі та правозахисні неурядові організації до участі в підготовці національних періодичних доповідей про виконання Конвенції та проведення незалежної експертизи проектів цих доповідей.
7. З метою збереження здоров'я жінок і дітей, зниження материнської і дитячої смертності, поліпшення демографічної ситуації прискорити затвердження Державної програми "Планування сім'ї".
8. Створити державні структури з надання кваліфікованої психолого-консультативної допомоги жінкам, що постраждали від насильства і зневаги в сім'ї.
9. Виробити систему заходів, спрямованих на поліпшення умов життя та праці жінок у сільській місцевості.
Сприяти жінкам, які проживають у сільській місцевості, в підвищенні їх можливостей на одержання доходів через реалізацію права на земельну власність та ресурси.

................
Перейти до повного тексту