1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 березня 2024 р. № 292
Київ
Про затвердження порядків надання компенсації вартості збудованих заявником або інвестором із значними інвестиціями об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та компенсації витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж, необхідних для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями
Відповідно до пунктів 4 і 5 частини першої статті 3 Закону України "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок надання компенсації вартості збудованих заявником або інвестором із значними інвестиціями об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, необхідних для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями;
Порядок надання компенсації витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж, необхідних для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями.
2. Рекомендувати органам місцевого самоврядування під час прийняття рішення про надання компенсації вартості збудованих заявником або інвестором із значними інвестиціями об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та надання компенсації витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж, необхідних для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями, за рахунок коштів місцевого бюджету керуватися порядками, затвердженими цією постановою.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 67


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 березня 2024 р. № 292
ПОРЯДОК
надання компенсації вартості збудованих заявником або інвестором із значними інвестиціями об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, необхідних для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями
1. Цей Порядок визначає механізм надання компенсації вартості збудованих заявником або інвестором із значними інвестиціями об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, необхідних для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями, відомості щодо якого включені до реєстру інвестиційних проектів із значними інвестиціями (далі - компенсація).
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
вартість об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури - витрати (без урахування податку на додану вартість), здійснені заявником або інвестором із значними інвестиціями, на будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури;
об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури - об’єкти інженерних, транспортних споруд і комунікацій (автомобільні шляхи, лінії зв’язку, засоби тепло-, газо-, водо- та електропостачання та водовідведення, інженерні комунікації тощо).
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні".
3. Компенсація надається інвестору із значними інвестиціями за фактично здійснені та підтверджені витрати заявника, які були зараховані як значні інвестиції, та/або інвестора із значними інвестиціями протягом строку реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями відповідно до умов спеціального інвестиційного договору.
4. Мінекономіки здійснює надання компенсації за рахунок коштів, передбачених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за бюджетною програмою для забезпечення державної підтримки реалізації інвестиційних проектів із значними інвестиціями.
5. Компенсація надається відповідно до умов спеціального інвестиційного договору, враховуючи загальний та фактично наданий обсяг державної підтримки для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями (далі - державна підтримка), відповідно до відомостей з реєстру інвестиційних проектів із значними інвестиціями щодо таких обсягів державної підтримки.
Під час надання компенсації Мінекономіки враховується обсяг компенсації, наданої інвестору із значними інвестиціями за рахунок коштів місцевих бюджетів та з інших джерел, не заборонених законом, відповідно до відомостей з реєстру інвестиційних проектів із значними інвестиціями.
6. Якщо умовами спеціального інвестиційного договору передбачено надання державної підтримки у формі компенсації за рахунок коштів державного бюджету, інвестор із значними інвестиціями подає до Мінекономіки у паперовій або електронній формі не пізніше 1 листопада року, в якому очікується отримання такої компенсації, заяву згідно з додатком.
До заяви додаються:
копія документа, що підтверджує затвердження (схвалення) замовником проектної документації на будівництво об’єкта інженерно-транспортної інфраструктури в установленому законодавством порядку, та копія звіту про результати експертизи проектної документації на будівництво об’єкта, включаючи її кошторисну частину;
копії документів, що підтверджують прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта інженерно-транспортної інфраструктури відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 461 "Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 32, ст. 1359; 2015 р., № 78, ст. 2599);
копії документів, які підтверджують факт виконання робіт та/або надання послуг, а також факт оплати виконаних робіт і наданих послуг (акти виконаних робіт, платіжні інструкції, виписки з банківських рахунків про перерахування і отримання коштів, інші документи, що підтверджують витрати на будівництво об’єкта інженерно-транспортної інфраструктури).
Інвестор із значними інвестиціями гарантує достовірність та повноту інформації, наданої у заяві та доданих до неї документах.
7. У разі коли інвестор із значними інвестиціями подає заяву про отримання компенсації вартості об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, які збудовані та прийняті в експлуатацію до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 15 березня 2024 р. № 292 "Про затвердження порядків надання компенсації вартості збудованих заявником або інвестором із значними інвестиціями об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та компенсації витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж, необхідних для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями", до такої заяви додається:
копія документа, визначена абзацом четвертим пункту 6 цього Порядку;
звіт про оцінку об’єкта інженерно-транспортної інфраструктури, складений суб’єктом оціночної діяльності відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".
Базою оцінки є залишкова вартість заміщення (відтворення).
Звіт про оцінку об’єкта інженерно-транспортної інфраструктури може використовуватися протягом строку його дії, зазначеного у ньому, але не більше шести місяців від дати проведення оцінки. Рецензування звіту про оцінку об’єкта інженерно-транспортної інфраструктури забезпечується Фондом державного майна.
8. Мінекономіки протягом десяти робочих днів з дня отримання заяви перевіряє пакет документів, визначених пунктом 6 або 7 цього Порядку, достовірність інформації, зазначеної в них, а також відомості з реєстру інвестиційних проектів із значними інвестиціями щодо наявності такої форми державної підтримки у спеціальному інвестиційному договорі, загального та фактично наданого обсягу державної підтримки та надсилає Фонду державного майна звіт про оцінку об’єкта інженерно-транспортної інфраструктури для рецензування (у разі його надання відповідно до пункту 7 цього Порядку).
Фонд державного майна здійснює рецензування звіту про оцінку об’єкта інженерно-транспортної інфраструктури протягом 14 календарних днів з дати отримання звіту.
9. Якщо під час розгляду заяви інвестору із значними інвестиціями було надано державну підтримку у будь-якій іншій формі державної підтримки, передбаченій спеціальним інвестиційним договором, Мінекономіки перевіряє зазначену в заяві суму компенсації та фактично наданий обсяг державної підтримки відповідно до відомостей, зазначених у реєстрі інвестиційних проектів із значними інвестиціями, з метою уникнення перевищення загального обсягу державної підтримки.
10. Мінекономіки повертає інвестору із значними інвестиціями заяву з обґрунтуванням підстав, якщо під час перевірки виявлено:
що пакет документів, визначених пунктом 6 або 7 цього Порядку, неповний;
недостовірність інформації, зазначеної в поданих документах;
відсутність у спеціальному інвестиційному договорі положень про надання державної підтримки у формі компенсації;
що фактично надана державна підтримка досягла загального обсягу державної підтримки.
11. Інвестор із значними інвестиціями має право повторно подати заяву після усунення підстав для її повернення, визначених абзацами другим та третім пункту 10 цього Порядку, але не пізніше ніж до 20 листопада року, в якому очікується отримання компенсації. Заяви, подані до Мінекономіки після 20 листопада року, в якому очікується отримання компенсації, Мінекономіки не розглядаються та пакет документів повертається інвестору із значними інвестиціями.
12. У разі відсутності видатків у державному бюджеті для надання компенсації Мінекономіки протягом десяти робочих днів з дати отримання заяви повертає її інвестору із значними інвестиціями з обґрунтуванням підстави повернення. Інвестор із значними інвестиціями має право повторно подати заяву у наступних бюджетних періодах протягом дії спеціального інвестиційного договору.
13. Заяви розглядаються у порядку черговості їх отримання Мінекономіки.
14. Мінекономіки протягом 30 робочих днів з дати отримання заяви приймає рішення про:
надання компенсації;
надання часткової компенсації у разі відсутності у державному бюджеті повного обсягу коштів, необхідних для компенсації (у такому разі компенсація надається відповідно до затверджених бюджетних асигнувань за бюджетною програмою, яка передбачає надання компенсації, згідно із законом про Державний бюджет України на відповідний рік з урахуванням відповідних фактичних надходжень, та у інвестора із значними інвестиціями є право подати заяву про отримання недоотриманої суми компенсації у наступних бюджетних періодах в рамках дії спеціального інвестиційного договору);
надання часткової компенсації у разі, коли зазначений у заяві обсяг компенсації призведе до перевищення загального обсягу державної підтримки з урахуванням фактично наданого відповідно до відомостей з реєстру інвестиційних проектів із значними інвестиціями (у такому разі обсяг часткової компенсації не повинен призвести до перевищення загального обсягу державної підтримки);

................
Перейти до повного тексту