1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 10 січня 2002 р. N 29
Київ
Про затвердження Програми адаптації та інтеграції в українське суспільство депортованих кримських татар, а також осіб інших національностей, відродження і розвитку їх культури та освіти
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Програму адаптації та інтеграції в українське суспільство депортованих кримських татар, а також осіб інших національностей, відродження і розвитку їх культури та освіти (додається).
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, Севастопольській міській державній адміністрації забезпечити виконання Програми, затвердженої цією постановою.
Прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Інд. 29
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 січня 2002 р. N 29
ПРОГРАМА
адаптації та інтеграції в українське суспільство депортованих кримських татар, а також осіб інших національностей, відродження і розвитку їх культури та освіти
Українська держава, спираючись на вікові традиції співіснування на її території представників різних національних меншин і народів, дбає про задоволення національно-соціальних потреб усіх етнічних спільнот. Тому одним з пріоритетних напрямів державної політики на сучасному етапі є забезпечення гармонійного співіснування осіб різних національностей, що проживають на території України.
Протягом останніх десяти років в Україну повертаються депортовані болгари, вірмени, греки, караїми, кримські татари, німці, поляки, румуни, угорці, українці (далі - депортовані). Кабінетом Міністрів України здійснюються заходи, спрямовані на задоволення їх соціально-економічних, політико-правових та культурних потреб. У результаті цього вдалося досягти певних позитивних результатів. Значно збільшився обсяг коштів, що виділяються на цю мету (з 9 млн. гривень у 1998 році до 40 млн. гривень у 2000 році). Це дало змогу за рік у місцях компактного проживання депортованих побудувати 31,5 тис. куб. метрів житла, прокласти 43 кілометри водопроводів, 98,8 кілометра ліній електропередач, 9,4 кілометра доріг з твердим покриттям.
Здійснено ряд заходів для відродження та розвитку культури і освіти депортованих. На сьогодні в Автономній Республіці Крим функціонують 10 шкіл з кримськотатарською мовою навчання, у 38 школах відкрито 96 таких класів. При державній телерадіомовній компанії "Крим" утворено національні редакції передач для кримських татар, болгар, вірменів, греків, німців. Щодня в ефір виходить передача однієї з національних редакцій.
Однак вжиті міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади та Радою міністрів Автономної Республіки Крим заходи не справили істотного впливу на розв'язання проблем адаптації та інтеграції депортованих в українське суспільство, що викликало потребу у розробленні цієї Програми.
Програма передбачає реалізацію таких основних заходів:
1. Здійснити комплекс заходів, спрямованих на гармонізацію міжнаціональних відносин в Автономній Республіці Крим.
Державний комітет у справах
національностей та міграції, Рада
міністрів Автономної Республіки
Крим.
2002-2005 роки.
2. Провести соціологічні дослідження з метою конкретизації та більш повного врахування запитів депортованих у соціальній та гуманітарній сферах.
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим, Державний комітет
у справах національностей та
міграції.
2002 рік.
3. Організовувати та проводити конференції, семінари, зустрічі за участю молодіжних, у тому числі кримськотатарських, організацій різних регіонів.
Державний комітет у справах сім'ї
та молоді разом з Українським
національним комітетом молодіжних
організацій, Рада міністрів
Автономної Республіки Крим.
2002-2005 роки.
4. Забезпечити розвиток соціальної та промислової інфраструктури в місцях компактного проживання депортованих відповідно до планів соціально-економічного розвитку України та Автономної Республіки Крим.
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим.
2002-2005 роки.
5. Сприяти розвитку етнографічного туризму, інфраструктури автотуризму та організації всіх видів послуг для автотуристів з метою працевлаштування депортованих.
Державний комітет у справах сім'ї
та молоді, Рада міністрів
Автономної Республіки Крим.
2002-2005 роки.
6. Здійснювати заходи щодо активізації переговорів стосовно укладення двосторонніх угод з країнами СНД, в яких проживали депортовані до повернення в Україну, про співробітництво в організації повернення та облаштування.
МЗС, Державний комітет у справах
національностей та міграції, Рада
міністрів Автономної Республіки
Крим.
2002-2005 роки.
7. Сприяти створенню фермерських господарств та розвитку інших форм господарювання з метою працевлаштування молоді з числа депортованих, які проживають у сільській місцевості.
Мінагрополітики, Рада міністрів
Автономної Республіки Крим.
2002 рік.
8. Утворити при центрах соціальних служб для молоді пересувні консультативні пункти для надання соціальної допомоги молоді з числа депортованих, які проживають у віддалених населених пунктах.
Державний комітет у справах сім'ї
та молоді, Український державний
центр соціальних служб для молоді,
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим.
2002 рік.
9. Розробити і підготувати до видання:
підручники, навчальні програми і методичні посібники для навчальних закладів з навчанням кримськотатарською мовою та мовами інших національних меншин, а також для закладів, у яких ці мови вивчаються як окремі предмети;

................
Перейти до повного тексту