1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 26 березня 2008 р. N 284
Київ
Про внесення змін до Порядку реалізації матеріальних цінностей державного резерву
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Внести зміни до Порядку реалізації матеріальних цінностей державного резерву, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. N 1078 (Офіційний вісник України, 2004 р., N 34, ст. 2246; 2006 р., N 52, ст. 3515), виклавши його в редакції, що додається.
2. Державному комітетові з державного матеріального резерву в місячний строк привести власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Інд. 18
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 серпня 2004 р. N 1078 ( 1078-2004-п )
(у редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 26 березня 2008 р. N 284)
ПОРЯДОК
реалізації матеріальних цінностей державного резерву
Загальна частина
1. Цей Порядок визначає процедуру реалізації матеріальних цінностей державного резерву, в тому числі мобілізаційного, та матеріальних цінностей, що закладаються до державного резерву на підставі окремих актів Кабінету Міністрів України, прийнятих відповідно до абзацу третього статті 3 та абзацу шостого частини четвертої статті 8 Закону України "Про державний матеріальний резерв" (далі - матеріальні цінності).
2. Реалізація матеріальних цінностей здійснюється шляхом проведення аукціону, конкурсу з обмеженою участю та продажу визначеним підприємствам, установам та організаціям (далі - продаж визначеному одержувачу (споживачу)).
Конкурс з обмеженою участю та продаж визначеному одержувачу (споживачу) проводиться у разі прийняття Кабінетом Міністрів України актів про здійснення заходів із стабілізації ринку та надання державної підтримки окремим галузям, підприємствам, установам та організаціям.
3. Аукціон і конкурс з обмеженою участю проводяться комісією, яка утворюється Держкомрезервом (далі - комісія).
Комісію очолює Голова Держкомрезерву або його заступник. До складу комісії входять представники Держкомрезерву, Мінекономіки і Мінфіну.
Кількість членів комісії не повинна становити менше ніж сім осіб.
Положення про комісію затверджує Держкомрезерв за погодженням з Мінекономіки.
Реалізація матеріальних цінностей шляхом проведення аукціону
4. Організаційні заходи щодо проведення аукціону можуть здійснюватися за рішенням Держкомрезерву комісією або підприємством, установою чи організацією, що належить до сфери його управління.
5. Матеріальні цінності за кількістю та номенклатурою об'єднуються у лоти, обсяг та розмір яких визначається комісією.
Торги на аукціоні проводяться за кожним лотом.
6. Початкова стартова ціна лота визначається як ринкова вартість нових таких самих матеріальних цінностей, що включені до лота.
Початкова стартова ціна обчислюється Держкомрезервом та затверджується комісією.
7. Учасниками аукціону є суб'єкти господарювання (резиденти або нерезиденти), які подали заявку на участь в аукціоні (далі - заявка) та сплатили гарантійний внесок.
8. Форма заявки, а також порядок формування і ведення реєстру поданих заявок затверджуються Держкомрезервом та оприлюднюються на його офіційному веб-сайті (далі - веб-сайт).
До заявки додаються:
документ, що підтверджує сплату гарантійного внеску;
для фізичної особи - підприємця - засвідчені в установленому порядку копії паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, свідоцтва про державну реєстрацію;
для юридичної особи:
засвідчені в установленому порядку копії свідоцтва про державну реєстрацію та довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (для резидентів);
документ про підтвердження реєстрації іноземної юридичної особи в країні її місцезнаходження, легалізований у встановленому порядку (для нерезидентів).
9. Заявка та додатки до неї надсилаються листом з оголошеною цінністю з описом у запечатаному конверті, на якому зазначається назва (номер) лота, повне найменування і місцезнаходження учасника аукціону (далі - учасник) і робиться напис "на аукціон" або подається за актом приймання-передачі, який підписується секретарем комісії та уповноваженим представником учасника. Заявка та додатки до неї повинні бути засвідчені підписом уповноваженої особи учасника, скріпленим печаткою учасника, та подані комісії не пізніше ніж за день до дати проведення аукціону.
10. Учасник має право:
подати тільки одну заявку щодо конкретного лота;
відкликати заявку або внести зміни до неї до закінчення строку її подання без втрати гарантійного внеску.
11. Комісія реєструє заявки в день їх надходження, про що робиться відповідний запис у реєстрі заявок.
Заявки, що надійшли до комісії після закінчення строку їх подання, повертаються без реєстрації.
12. Гарантійний внесок сплачується за попереднім договором, який укладається не пізніше ніж за три робочі дні до дати проведення аукціону.
13. Розмір гарантійного внеску становить 25 відсотків початкової стартової ціни лота.
Гарантійний внесок сплачується в повному обсязі не пізніше ніж за день до дати проведення аукціону. В іншому випадку гарантійний внесок вважається не сплаченим.
14. Гарантійний внесок повертається учаснику протягом п'яти календарних днів після виникнення підстави для його повернення. Такими підставами можуть бути:
відкликання учасником заявки до закінчення строку її подання;
відхилення комісією заявки;
повернення заявки, що надійшла з порушенням строку подання;
укладення договору купівлі-продажу з переможцем аукціону;
визнання торгів такими, що не відбулися.

................
Перейти до повного тексту