1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 15 березня 2006 р. N 284
Київ
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1997 р. N 1471
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1997 р. N 1471 "Про затвердження Порядку проведення спеціальної перевірки для надання допуску фізичним особам до роботи на ядерних установках та з ядерними матеріалами" (Офіційний вісник України, 1997 р., число 52, с. 146; 2001 р., N 33, ст. 1545; 2002 р., N 1, ст. 17) зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України Ю.ЄХАНУРОВ
Інд. 33
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 березня 2006 р. N 284
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1997 р. N 1471 ( 1471-97-п )
1. У назві та тексті постанови слова "ядерних установках та з ядерними матеріалами" замінити словами "ядерних установках, з ядерними матеріалами, радіоактивними відходами, іншими джерелами іонізуючого випромінювання".
2. Порядок, затверджений зазначеною постановою, викласти в такій редакції:
"ПОРЯДОК
проведення спеціальної перевірки для надання фізичним особам допуску до виконання особливих робіт на ядерних установках з ядерними матеріалами, радіоактивними відходами, іншими джерелами іонізуючого випромінювання
Загальна частина
1. Цей Порядок регулює відносини між фізичними і юридичними особами та державними органами, які відповідно до своїх повноважень забезпечують проведення спеціальної перевірки.
2. У цьому Порядку наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:
особливі роботи - роботи, пов'язані з провадженням діяльності у сфері використання ядерної енергії, що підлягає ліцензуванню, допуск до виконання яких надається після проведення спеціальної перевірки;
спеціальна перевірка - перевірка відомостей, що подають про себе фізичні особи, які виконуватимуть особливі роботи, та з'ясування обставин, на підставі яких згідно із законодавством приймається рішення про відмову в наданні допуску до виконання таких робіт;
зони обмеження доступу - визначені у проектній документації земельні ділянки і смуги, будинки, споруди, їх частини, вільне пересування якими обмежується і контролюється відповідними підрозділами охорони.
Встановлення категорій особливих робіт
3. З урахуванням категорійності ядерних установок та ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання встановлюються відповідно перша-третя, третя-перша і перша та друга категорії таких особливих робіт:
ознайомлення з інформацією про фізичний захист з обмеженим доступом;
конструювання та проектування ядерних установок;
проектування конкретних систем фізичного захисту;
державний нагляд за ядерною і радіаційною безпекою та фізичним захистом;
проведення перевірки стану фізичного захисту;
відомчий контроль за фізичним захистом;
створення, забезпечення функціонування систем фізичного захисту;
охорона ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання;
використання, зберігання, перевезення ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання;
поводження з радіоактивними відходами;
монтаж, налагодження, експлуатаційне використання, поточне утримання та ремонт основного обладнання ядерних установок, особливо важливих технічних елементів ядерних об'єктів, інженерних і технічних засобів охорони;
роботи, які неможливо виконати без доступу до місць, де діють обмеження.
4. З урахуванням зони обмеження доступу до ядерних установок та ядерних матеріалів встановлюються такі категорії особливих робіт:
перша - виконання робіт у внутрішніх або особливо важливих зонах з правом доступу до місць розташування важливих технічних елементів та основного обладнання ядерної установки;
друга - виконання робіт у внутрішніх або особливо важливих зонах без права доступу до місць розташування важливих технічних елементів та основного обладнання ядерної установки;
третя - виконання робіт у захищених зонах.
5. Без урахування зони обмеження доступу встановлюються такі категорії особливих робіт:
перша - керівництво підприємством, установою, організацією (далі - підприємство), де виконуються особливі роботи;
друга - роботи, пов'язані з оформленням документів для проведення спеціальної перевірки та надання допуску до виконання особливих робіт;
третя - інші роботи, виконання яких потребує доступу до конфіденційної інформації, а також виконання проектних робіт з фізичного захисту.
Надання допуску до виконання особливих робіт
6. Керівникам центральних органів виконавчої влади допуск до виконання особливих робіт (далі також - допуск) надається згідно з наказом Голови СБУ.
Керівникам підприємств державної чи комунальної форми власності допуск надається після спеціальної перевірки, документи для проведення якої оформляються органами, до сфери управління яких належать підприємства. Допуск надається згідно з наказами керівників зазначених органів. Копії наказів надсилаються до Держатомрегулювання.
Працівникам зазначених підприємств допуск надається за переліком посад згідно з наказами керівників підприємств. Документи для проведення спеціальної перевірки оформляються керівником підприємства або спеціально призначеною ним посадовою особою (з розрахунку на 500 працівників, яким оформляються допуски протягом одного року) , які мають допуск до виконання особливих робіт.
Керівникам підприємств приватної форми власності, що провадять свою діяльність на умовах найму згідно з договорами про виконання особливих робіт, допуск може надаватися відповідно до наказів керівників підприємств, з якими укладаються такі договори. Копії наказів надсилаються до Держатомрегулювання. Документи для проведення спеціальної перевірки оформляються керівниками підприємств приватної форми власності.
Керівникам підприємств приватної форми власності, що використовують джерела іонізуючого випромінювання, допуск надається Держатомрегулювання після проведення спеціальної перевірки. Документи для проведення спеціальної перевірки оформляються керівниками зазначених підприємств.
7. Категорії допусків повинні відповідати категоріям особливих робіт.
8. Фізичні особи, які мають допуск першої або другої категорії, можуть бути допущені до виконання особливих робіт відповідно другої або третьої категорії без додаткового проведення спеціальної перевірки.
Установлення нижчої категорії допуску здійснюється згідно з наказом керівника підприємства. При цьому в обліковій картці зазначаються дата і номер наказу та нова категорія допуску.
9. Для фізичної особи, яка направляється у відрядження для виконання особливих робіт, підставою для доступу до виконання робіт є засвідчене підписом спеціально призначеної посадової особи та скріплене печаткою посвідчення, в якому містяться відомості про надання допуску. У разі коли у відрядження направляється група осіб, складається їх список, який засвідчується підписом керівника підприємства та скріплюється печаткою. Зміни до списку вносяться в установленому порядку.
Рішення про доступ до виконання особливих робіт приймає керівник підприємства, на яке відряджено працівників.
10. Фізичні особи, які не мають допуску, можуть перебувати у місцях, де виконуються особливі роботи, тільки у супроводі визначених керівником підприємства посадових осіб, які мають допуск відповідної категорії.
11. Допуск до виконання особливих робіт у радіоактивно забрудненій зоні обмеження доступу надається фізичним особам у разі:
проходження медичного обстеження;
ознайомлення із специфікою роботи в межах зазначеної зони;
наявності необхідних засобів індивідуального захисту;
проходження індивідуального дозиметричного контролю.
12. Студентам вищих та середніх навчальних закладів допуск надається у разі, коли доступ до місць, де запроваджено обмеження, передбачений навчальними планами, планами підготовки дипломних робіт та/або проходження практики.
Оформлення документів для проведення спеціальної перевірки
13. Для проведення спеціальної перевірки необхідно заповнити за встановленою Держатомрегулювання формою перелік посад працівників, анкету, облікову картку, картку перевірки, картку результатів перевірки, лист ознайомлення, журнал реєстрації облікових карток.
14. Доступ до документів, в яких міститься інформація про фізичних осіб, щодо яких проводиться спеціальна перевірка, відповідно до законодавства обмежений.
15. Перелік посад працівників, робота на яких потребує допуску до виконання особливих робіт (далі - перелік), формується та уточнюється комісією, склад якої затверджується керівником підприємства. Перелік складається у трьох примірниках, кожний з яких затверджується керівником підприємства та скріплюється печаткою.
Три примірники переліку разом з копією наказу про допуск керівника підприємства до виконання особливих робіт надсилаються для погодження з Держатомрегулювання. Один примірник переліку Держатомрегулювання залишає у себе, а інші два повертає підприємству, яке надсилає один примірник переліку разом із запитом щодо проведення спеціальної перевірки до Центрального управління СБУ або підпорядкованого йому регіонального органу.

................
Перейти до повного тексту