1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 22 вересня 1990 р. N 278
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 202 від 14.02.2007 )
Про заходи щодо створення і розвитку малих підприємств
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 280 від 19.10.91 )
Перехід до регульованих ринкових відносин, підтримка підприємництва потребують прискореного створення мережі малих підприємств, здатних активізувати структурну перебудову економіки, дати широку свободу вибору та додаткові робочі місця, забезпечити швидку окупність затрат, оперативно реагувати на зміни попиту споживачів.
Розвиток малих підприємств повинен сприяти швидкому насиченню ринку товарами і послугами, подоланню галузевого та регіонального монополізму, розширенню конкуренції, впровадженню досягнень науково-технічного прогресу, підвищенню експортного потенціалу. Вони дадуть змогу розширити сферу застосування праці, створити нові можливості для працевлаштування незайнятого населення і працівників, які звільняються з неефективно діючих підприємств. Малі підприємства здатні значно зміцнити економічну базу місцевих Рад народних депутатів, позитивно вплинути на розвиток сіл, невеликих міст, відродження художніх та підсобних промислів, розв'язання екологічних проблем.
З метою забезпечення необхідних організаційних, економічних і правових умов розвитку і функціонування малих підприємств Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Вважати одним з найважливіших заходів для радикалізації економічної реформи формування економічного середовища, що забезпечує широкий розвиток малих підприємств.
Міністерствам і відомствам УРСР, виконкомам місцевих Рад народних депутатів сприяти малим підприємствам у їх створенні, матеріально-технічному забезпеченні, передачі, продажу та здаванні в оренду вільних робочих потужностей, невикористовуваних машин і устаткування, законсервованих, недобудованих об'єктів та споруд, і перш за все для виробництва товарів народного споживання та надання побутових послуг населенню, нарощування виробництва будівельних матеріалів, здійснення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт за новими перспективними напрямами та забезпечення їх прискореного впровадження.
2. Установити, що малі підприємства можуть створюватися в усіх галузях народного господарства на основі будь-яких форм власності, включаючи змішані, та здійснювати всі види господарської діяльності, якщо вони не заборонені чинним законодавством і відповідають цілям, передбаченим у їх статуті. Для здійснення видів діяльності, що підлягають ліцензуванню, мале підприємство зобов'язано одержати необхідну ліцензію у порядку, що встановлюється Радою Міністрів УРСР.
3. До малих підприємств належать новостворювані та діючі підприємства:
у промисловості та будівництві - з чисельністю працюючих до 200 чоловік;
( Абзац другий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 280 від 19.10.91 )
в інших галузях виробничої сфери - з чисельністю працюючих до 50 чоловік;
( Абзац третій пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 280 від 19.10.91 )
у науці та науковому обслуговуванні - з чисельністю працюючих до 100 чоловік;
( Абзац четвертий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 280 від 19.10.91 )
у галузях невиробничої сфери - з чисельністю працюючих до 25 чоловік;
у роздрібній торгівлі - з чисельністю працюючих до 15 чоловік.
Підприємства, що здійснюють декілька видів господарської діяльності (багатопрофільні), належать до малих за критеріями того виду діяльності, який займає найбільшу частку в обсязі реалізації продукції (робіт, послуг).
4. Малі підприємства створюються:
громадянами, членами сім'ї та іншими особами, які спільно ведуть трудове господарство;
державними, орендними, колективними, спільними підприємствами, громадськими організаціями та їх підприємствами, кооперативами, акціонерними товариствами, господарськими товариствами, господарськими асоціаціями, іншими підприємствами та організаціями, що є юридичними особами;
державними органами, уповноваженими управляти державним майном.
Крім того, малі підприємства можуть створюватися спільно з вказаними органами, підприємствами, організаціями та громадянами.
Мале підприємство може бути створено в результаті виділення із складу діючого підприємства, об'єднання, організації одного або декількох структурних підрозділів чи структурної одиниці (одиниць) з об'єднання за ініціативою колективу трудящих зазначеного підрозділу (підрозділів) або структурної одиниці (одиниць), якщо на це є згода власника майна підприємства (уповноваженого їм органу, підприємства, об'єднання, організації) та забезпечується виконання раніше прийнятих підприємством, об'єднанням, організацією договірних зобов'язань.
( Абзац шостий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 280 від 19.10.91 )
Порядок створення, діяльності, реорганізації та ліквідації малих підприємств, що належать відповідно до державних, кооперативних, орендних, спільних та інших видів підприємств, регулюється чинним законодавством з урахуванням особливостей, передбачених цією постановою.
( Абзац восьмий пункту 4 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 280 від 19.10.91 )
Установити, що до малих підприємств не застосовується порядок створення, передбачений постановою Ради Міністрів УРСР від 11 липня 1983 р. N 299 "Про порядок створення, реорганізації та ліквідації підприємств, об'єднань, організацій і установ республіканського та місцевого підпорядкування" - ЗП УРСР, 1983 р., N 7, ст. 43 (з урахуванням наступних змін і доповнень).
5. Статут малого підприємства затверджується його засновником (засновниками).
У статуті малого підприємства визначаються: вид підприємства, його найменування, місцезнаходження, предмет і цілі діяльності, його органи управління та контролю, їх компетенція, порядок утворення майна підприємства, його викупу, розподілу прибутку (доходу), умови реорганізації та припинення діяльності.
До статуту можуть включатися також відомості про передбачувані чисельність працюючих та обсяг реалізації продукції (робіт, послуг) та інші положення, які не суперечать законодавству.
( Абзац четвертий пункту 5 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 280 від 19.10.91 )
Мале підприємство набуває права юридичної особи від дня державної реєстрації у виконкомі районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів за місцем знаходження малого підприємства.
Для державної реєстрації до виконкому відповідної місцевої Ради народних депутатів подаються рішення про створення малого підприємства та його статут.
Державна реєстрація малого підприємства повинна бути проведена в місячний строк з моменту подання заяви з доданням необхідних документів.
( Абзац сьомий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 280 від 19.10.91 )
Відмова в державній реєстрації малого підприємства може настати за мотивами порушення встановленого чинним законодавством порядку їх створення, а також невідповідності його вимогам установчих актів (документів). Відмова в державній реєстрації малого підприємства за мотивами недоцільності його створення не допускається.

................
Перейти до повного тексту