1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 27 лютого 1999 р. N 275
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 498 від 22.06.2005 )
Про затвердження Порядку видачі та погашення податкових векселів, що підтверджують зобов'язання із сплати суми акцизного збору і видаються суб'єктами підприємницької діяльності у разі отримання спирту етилового неденатурованого, призначеного для переробки на іншу підакцизну продукцію
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 28 від 18.01.2001 N 1602 від 29.11.2001 N 1782 від 16.11.2002 )
На виконання статті 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок видачі та погашення податкових векселів, що підтверджують зобов'язання із сплати суми акцизного збору і видаються суб'єктами підприємницької діяльності у разі отримання спирту етилового неденатурованого, призначеного для переробки на іншу підакцизну продукцію, що додається.
2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування в газеті "Урядовий кур'єр".
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 22
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 лютого 1999 р. N 275
ПОРЯДОК
видачі та погашення податкових векселів, що підтверджують зобов'язання із сплати суми акцизного збору і видаються суб'єктами підприємницької діяльності у разі отримання спирту етилового неденатурованого, призначеного для переробки на іншу підакцизну продукцію
Загальні положення
1. Цим Порядком встановлюються правила видачі, обліку та погашення податкових векселів, що підтверджують зобов'язання платника податку сплатити протягом 90 календарних днів (починаючи від дня отримання спирту етилового неденатурованого) суму акцизного збору і видаються суб'єктами підприємницької діяльності у разі отримання ними спирту етилового неденатурованого (далі - спирт етиловий), призначеного для переробки на іншу підакцизну продукцію.
2. Наведені нижче терміни мають таке значення:
податковий вексель - простий вексель авальований банком, що видається суб'єктом підприємницької діяльності - виробником підакцизної продукції у разі отримання спирту етилового і підтверджує його зобов'язання сплатити своєчасно суму акцизного збору;
( Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1782 від 16.11.2002 )
векселедавець - суб'єкт підприємницької діяльності, який отримує спирт етиловий, призначений для переробки на іншу підакцизну продукцію;
векселедержатель - податковий орган за місцем реєстрації векселедавця;
аваль - вексельне поручительство, згідно з яким комерційний банк бере на себе відповідальність за оплату податкового векселя перед векселедержателем і яке оформляється гарантійним написом банку на кожному примірнику векселя;
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1782 від 16.11.2002 )
Видача податкових векселів
3. Векселедавець зобов'язаний протягом трьох робочих днів після отримання спирту етилового видати податковому органу за своїм місцем реєстрації належним чином оформлений податковий вексель.
4. Оформлення податкового векселя суб'єктом підприємницької діяльності здійснюється лише на вексельному бланку, придбаному в установі банку (додаток 1 до цього Порядку).
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1782 від 16.11.2002 )
5. У податковому векселі зазначається сума акцизного збору, що визначається за ставками для готової продукції, які діють на дату отримання спирту етилового.
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1782 від 16.11.2002 )
6. Термін, на який видається податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днів (починаючи від дня отримання спирту етилового підприємством -виробником підакцизної продукції).
7. Датою складання податкового векселя вважається дата отримання спирту етилового підприємством - виробником підакцизної продукції.
8. Податковий вексель складається у двох примірниках:
перший примірник - це оригінал вексельного бланка, придбаного платником податку в установі банку;
другий примірник - це ксерокопія оригіналу вексельного бланка, який має однаковий з першим примірником номер.
Кожний примірник податкового векселя заповнюється окремо. Записи повинні бути тотожними.
Перший примірник податкового векселя залишається у векселедержателя, другий примірник, взятий на облік податковим органом, повертається векселедавцю для власного обліку.
Використання неавальованих податкових векселів забороняється.
( Пункт 8 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1782 від 16.11.2002 )
9. Податковий вексель не підлягає передачі шляхом індосаменту.
10. Відповідальність за правильність оформлення податкового векселя несе векселедавець.
Погашення податкових векселів
11. Підприємства - виробники алкогольних напоїв сплачують акцизний збір до відповідного бюджету на третій робочий день після здійснення обороту з реалізації підакцизної продукції, крім випадків, передбачених абзацом першим частини двадцятої статті 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби".
( Пункт 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1782 від 16.11.2002 )
12. Податковий вексель погашається повністю або частково під час придбання акцизних марок на суму акцизного збору, розраховану із ставок акцизного збору на готову продукцію.
13. Податковий вексель вважається повністю погашеним векселедавцем у разі сплати суми акцизного збору в зазначений у векселі термін.
Погашення податкового векселя проводиться з урахуванням зміни ставок акцизного збору на момент здійснення реалізації підакизної продукції.
( Абзац другий пункту 13 в редакції Постанови КМ N 1782 від 16.11.2002 )
Сума акцизного збору, зазначена у векселі, погашається на суму фактичних втрат спирту етилового у процесі виробництва готової продукції в межах норм, затверджених у встановленому порядку. Розрахунок суми акцизного збору проводиться за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку.
( Пункт 13 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 28 від 18.01.2001 )
14. У разі експорту підакцизної продукції, виробленої з використанням спирту етилового, підставою для погашення податкового векселя є документальне підтвердження здійснення експортної операції, а саме:
довідка установи банку про надходження коштів в іноземній валюті на розрахунковий рахунок векселедавця;
оригінал п'ятого основного аркуша ("примірник для декларанта") вантажної митної декларації форми МД-2 (МД-3), що є її складовою частиною, виданого митним органом під час здійснення митного оформлення експорту підакцизної продукції, на якому зазначеним митним органом за зверненням платника податку вчиняється напис про фактичне вивезення експортованої підакцизної продукції за межі митної території України, який засвідчується підписом відповідальної посадової особи і гербовою печаткою митного органу.
( Абзац третій пункту 14 в редакції Постанови КМ N 1782 від 16.11.2002 )
Такий напис вчиняється митним органом, що здійснював митне оформлення експорту підакцизної продукції лише після одержання від митного органу, розташованого на митному кордоні України, через який здійснювалося вивезення підакцизної продукції, офіційного повідомлення про фактичне вивезення цієї продукції за межі митної території України у повному обсязі;
( Пункт 14 доповнено абзацом четвертим згідно з Постановою КМ N 1782 від 16.11.2002 )( Абзац п'ятий пункту 14 виключено на підставі Постанови КМ N 1782 від 16.11.2002 )
Визначення суми акцизного збору для погашення податкових векселів проводиться з урахуванням обсягів відвантаженої на експорт продукції згідно з вантажною митною декларацією.
15. Погашення податкових векселів проводиться шляхом проставлення на їх лицьовому боці штампу з написом "ПОГАШЕНО", засвідченим підписом керівника (заступника керівника) та печаткою податкового органу.
16. Зобов'язання з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам.
17. З моменту видачі векселедавцем першого податкового векселя податковий орган здійснює разовий продаж акцизних марок без сплати акцизного збору виходячи з місячної потреби підприємства у маркуванні готової продукції, але не більше за його місячну виробничу потужність без врахування технологічного обладнання по розливу алкогольних напоїв, яке не перебуває у власності (повному господарському віданні) платника акцизного збору.
( Абзац перший пункту 17 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1782 від 16.11.2002 )
У подальшому продаж акцизних марок здійснюється лише виходячи з розрахунку суми акцизного збору, фактично сплаченої до бюджету в рахунок погашення виданих податкових векселів і розрахованої за ставками акцизного збору на готову продукцію.
У разі виготовлення алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць, маркування яких не провадиться, погашення податкових векселів суб'єктами підприємницької діяльності проводиться на підставі фактично сплачених на третій робочий день після здійснення обороту з реалізації зазначених алкогольних напоїв сум акцизного збору, але не пізніше терміну платежу за податковим векселем.
У тексті платіжного доручення на сплату акцизного збору зазначається: "Акцизний збір у рахунок погашення податкового векселя від _______ N____".

................
Перейти до повного тексту