- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Указ
Указ
Президента України
Питання Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України
1. Затвердити такі, що додаються:
Положення про Раду громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України;
Положення про порядок формування Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України.
2. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України |
П.ПОРОШЕНКО |
м. Київ 15 травня 2015 року № 272/2015 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 15 травня 2015 року № 272/2015
ПОЛОЖЕННЯ
про Раду громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України
1. Рада громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України (далі - Рада громадського контролю) утворюється відповідно до
Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" для забезпечення прозорості та цивільного контролю за діяльністю Національного антикорупційного бюро України.
2. Рада громадського контролю у своїй діяльності керується
Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також цим Положенням.
3. Рада громадського контролю здійснює свою діяльність на засадах верховенства права, законності і гласності, позапартійності, неупередженості, вільного волевиявлення та рівноправності членів, відкритості для суспільства, а також невтручання в діяльність Національного антикорупційного бюро України, його працівників.
4. Основними завданнями Ради громадського контролю є:
1) здійснення цивільного контролю за діяльністю Національного антикорупційного бюро України;
2) сприяння взаємодії Національного антикорупційного бюро України з громадськими об'єднаннями, іншими інститутами громадянського суспільства у сфері протидії корупції.
5. Рада громадського контролю:
1) заслуховує інформацію про діяльність, виконання планів і завдань Національного антикорупційного бюро України;
2) розглядає звіти Національного антикорупційного бюро України і затверджує свій висновок щодо них;
3) обирає з її членів двох представників, які входять до складу Дисциплінарної комісії Національного антикорупційного бюро України;
4) визначає представників до складу конкурсних комісій, які проводять конкурс на зайняття вакантних посад у Національному антикорупційному бюро України, у кількості не більше трьох осіб до складу однієї конкурсної комісії;
5) сприяє громадському обговоренню проектів законодавчих та підзаконних нормативно-правових актів щодо діяльності Національного антикорупційного бюро України;
6) обговорює із залученням представників громадських об'єднань, засобів масової інформації, громадян України питання забезпечення відкритості та прозорості діяльності Національного антикорупційного бюро України, запобігання спробам дискредитації Національного антикорупційного бюро України та його працівників, виробляє рекомендації з цих питань;
7) висловлює в установленому порядку свою позицію щодо фактів порушень законів, прав і свобод людини і громадянина працівниками Національного антикорупційного бюро України.
6. Рада громадського контролю у процесі виконання покладених на неї завдань взаємодіє з громадськими об'єднаннями, в тому числі міжнародними, недержавними засобами масової інформації, іншими інститутами громадянського суспільства.
7. Рада громадського контролю формується на засадах відкритого та прозорого конкурсу у складі 15 осіб.
Члени Ради громадського контролю на першому її засіданні обирають зі свого складу простою більшістю голосів голову Ради громадського контролю, а також за пропозицією голови - секретаря Ради громадського контролю.
Голова, секретар та інші члени Ради громадського контролю беруть участь у її роботі на громадських засадах і на безоплатній основі.
8. Строк повноважень Ради громадського контролю становить один рік.
Повноваження члена Ради громадського контролю достроково припиняються у разі:
1) складення повноважень за власним бажанням;
2) набрання законної сили рішенням суду про визнання його недієздатним або обмеження його цивільної дієздатності, визнання його безвісно відсутнім чи оголошення його померлим;
3) набрання законної сили обвинувальним вироком суду стосовно нього;
4) встановлення факту подання недостовірної інформації для участі у конкурсі з формування складу Ради громадського контролю;
5) виникнення обставин, що виключають можливість входження особи до складу Ради громадського контролю;
6) відсутності на двох засіданнях Ради громадського контролю поспіль.
У разі дострокового припинення повноважень члена Ради громадського контролю проводиться конкурс для обрання члена Ради громадського контролю замість того, повноваження якого достроково припинені. Такий член Ради громадського контролю обирається на строк, що залишається до закінчення річного строку повноважень Ради громадського контролю.
9. Голова Ради громадського контролю:
організовує діяльність Ради громадського контролю;
скликає та головує на засіданнях Ради громадського контролю;
представляє Раду громадського контролю у взаємовідносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями, підприємствами, установами та організаціями.
10. Секретар Ради громадського контролю у разі відсутності голови цієї Ради веде засідання Ради громадського контролю, забезпечує підготовку проектів документів до її засідань, інформування членів Ради громадського контролю про результати виконання прийнятих нею рішень, а також інформування громадськості про діяльність Ради громадського контролю.
11. Члени Ради громадського контролю:
беруть участь у засіданнях Ради громадського контролю та підготовці матеріалів до них;
забезпечують за дорученням Ради громадського контролю виконання окремих завдань, що належать до її компетенції.
12. Засідання Ради громадського контролю проводяться в міру потреби, але не рідше одного разу на квартал.
Засідання Ради громадського контролю можуть проводитися з ініціативи її голови, більшості членів Ради громадського контролю або за зверненням Директора Національного антикорупційного бюро України.
Дата проведення засідання Ради громадського контролю узгоджується з Директором Національного антикорупційного бюро України.
13. Засідання Ради громадського контролю є правомочним, якщо на ньому присутні більше половини від її складу.
Члени Ради громадського контролю не мають права делегувати свої повноваження щодо участі у засіданнях Ради громадського контролю та право голосу на них іншим особам, у тому числі іншим членам Ради громадського контролю. У разі відсутності члена Ради громадського контролю на засіданні він має право висловити свою позицію у письмовій формі.
Рішення Ради громадського контролю приймається більшістю голосів присутніх на засіданні членів цієї Ради.
................Перейти до повного тексту