1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Указ


У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про невідкладні заходи щодо фінансово-кредитного забезпечення формування державних продовольчих ресурсів 1994-1995 років
( Із змінами, внесеними згідно з Указами Президента N 629/94 від 22.10.94 N 679/94 від 17.11.94 N 405/95 від 31.05.95 )
Враховуючи стан фінансово-кредитного забезпечення, який склався в агропромисловому комплексі України, необхідність формування державних продовольчих ресурсів 1994-1995 років, а також пропозиції народних депутатів України з даних питань,
постановляю:
1. Кабінету Міністрів України розглянути до 1 липня 1994 року питання щодо ціноутворення в агропромисловому комплексі, виходячи при цьому з необхідності додержання оптимального паритету цін на сільськогосподарську продукцію і сировину та на продукцію промислового виробництва.
2. Кабінету Міністрів України за погодженням з Національним банком України надати в першочерговому порядку у червні - вересні 1994 року цільові кредити підприємствам і організаціям агропромислового комплексу під державний контракт і державне замовлення на поставку сільськогосподарської продукції до державних продовольчих ресурсів та для попередньої оплати продукції тваринництва в межах можливостей випуску в обіг первинної кредитної емісії на цей період.
Кабінету Міністрів України за погодженням з Національним банком України направити в десятиденний строк кредити у сумі 1,7 трлн. крб., за рахунок повернення стабілізаційних ресурсів, підприємствам м'ясної, молочної, консервної, харчової та інших галузей промисловості, що здійснюють переробку сільськогосподарської продукції та сировини, для розрахунків з товаровиробниками агропромислового комплексу за закуплену сільськогосподарську продукцію і сировину.
3. Установити, що Акціонерний комерційний агропромисловий банк "Україна" здійснює протягом 1994-1995 років виконання державних функцій, пов'язаних з кредитно-розрахунковим та валютним обслуговуванням підприємств і організацій агропромислового комплексу у їх діяльності з формування державних продовольчих ресурсів. Порядок виконання цих функцій визначає Міністерство фінансів України за погодженням з Національним банком України.
4. Установити, що комерційні банки, починаючи з 15 червня 1994 року, направляють 10 відсотків мобілізованих кредитних ресурсів на кредитування підприємств і організацій агропромислового комплексу та на купівлю депозитних сертифікатів Національного банку України.
( Частина друга статті 4 втратила чинність на підставі Указу Президента N 405/95 від 31.05.95 )
Надання кредитів підприємствам та організаціям агропромислового комплексу на фінансування державних аграрних програм здійснюється за ставкою 30 відсотків річних.
Різниця між ставкою, за якою залучаються кредитні ресурси (але не більше облікової ставки Національного банку України), та 30-відсотковою ставкою за користування кредитом компенсується з Державного бюджету України.
Міністерству фінансів України передбачити під час підготовки пропозицій щодо уточнення показників Державного бюджету України на 1994 рік необхідні для цього асигнування.
Міністерству фінансів України за участю Національного банку України розробити і затвердити в десятиденний строк порядок формування та використання мобілізованих кредитних ресурсів, обліку одержаних при цьому доходів комерційних банків та їх оподаткування.
5. Національному банку України за участю комерційних банків та відповідних міністерств і відомств визначити і запровадити в десятиденний строк обов'язковий для комерційних банків та їх боржників механізм переведення заборгованості за позичками, наданими за рахунок централізованих кредитних ресурсів сільськогосподарським товаровиробникам, підприємствам переробної та комбікормової промисловості, на покупців їх продукції.
6. Кабінету Міністрів України забезпечити до 1 липня 1994 року заготівельним та переробним підприємствам і організаціям видачу п'ятдесятивідсоткових авансів для сільськогосподарських товаровиробників під державний контракт, в тому числі на насіння сільськогосподарських культур і племінну худобу, та передбачити необхідні для цього асигнування під час підготовки пропозицій щодо уточнення показників Державного бюджету України на 1994 рік.

................
Перейти до повного тексту