1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Договір


Договір між Україною та Грузією про запобігання виникненню випадків подвійного громадянства та усунення вже існуючого подвійного громадянства
( Договір ратифіковано Законом N 922-XIV від 13.07.99 ) ( Щодо набуття чинності додатково див. Лист МЗС N 4.3/21-1242 від 11.11.99 ) ( Договір денонсовано Законом N 1566-IV від 03.03.2004 )
Україна та Грузія, які надалі іменуються "Договірні Сторони",
з метою подальшого розвитку дружніх відносин між двома державами в дусі поваги суверенітету, національної незалежності та рівноправності відповідно до загальновизнаних норм міжнародного права,
на основі добровільного вибору громадянства зацікавленими особами, а також з метою запобігання виникненню випадків подвійного громадянства в майбутньому,
домовилися про наступне:
Стаття 1
Кожна з Договірних Сторін на підставі положень цього Договору і законодавств Договірних Сторін визнає за громадянином належність до громадянства тільки однієї з Договірних Сторін.
Стаття 2
Особи, які бажають отримати громадянство однієї з Договірних Сторін, можуть звертатися до відповідної з Договірних Сторін з метою набуття громадянства за умови, якщо доведуть, що вони не є громадянами іншої Договірної Сторони або у встановленому законодавствами Договірних Сторін порядку вийдуть з громадянства однієї з Договірних Сторін.
Стаття 3
1. Повнолітні особи, які постійно проживають на території однієї з Договірних Сторін, яких кожна з Договірних Сторін, відповідно до свого законодавства, визнає своїми громадянами на дату набуття чинності цим Договором, повинні вибрати громадянство однієї з Договірних Сторін шляхом подання заяви про вибір громадянства згідно з умовами, передбаченими цим Договором. Заяви про вибір громадянства подаються протягом 24 місяців з дати набуття чинності цим Договором.
2. Повнолітніми особами, відповідно до цього Договору, вважаються особи, які згідно з чинним законодавством кожної з Договірних Сторін, досягли повноліття.
3. Недієздатні особи, які постійно проживають на території однієї з Договірних Сторін, яких кожна з Договірних Сторін, відповідно до свого законодавства, визнає своїми громадянами на дату набуття чинності цим Договором, набувають (або зберігають) громадянство однієї з Договірних Сторін на підставі заяв своїх опікунів.
4. При зміні громадянства батьків, внаслідок чого обидва батьки стають громадянами однієї з Договірних Сторін, змінюється автоматично й громадянство їх дітей, які не досягли 14 років.
5. Дитина до 14 років, яка є громадянином однієї з Договірних Сторін, усиновлена громадянами іншої Договірної Сторони, може стати громадянином тієї Договірної Сторони, громадянами якої є усиновителі, за їх клопотанням.
6. Зміна громадянства дітей віком від 14 до 18 років у випадку набуття їх батьками громадянства однієї з Договірних Сторін або при зміні громадянства одного з батьків, може відбуватися тільки за згодою дітей, викладеною у письмовій формі і засвідченою нотаріально, а на території третьої держави - засвідченою дипломатичним представництвом чи консульською установою Договірної Сторони, громадянство якої набувають діти.
Стаття 4
Повнолітні особи, які не подали заяву про вибір громадянства в термін, передбачений у пункті 1 Статті 3 цього Договору, є громадянами Договірної Сторони, на території якої вони мають місце постійного проживання.
Стаття 5
1. Неповнолітні діти до 14 років, які народилися до набуття чинності цим Договором, і, батьки яких є громадянами однієї з Договірних Сторін, набувають громадянство батьків.
2. Батьки, один з яких є громадянином однієї з Договірних Сторін, а другий - громадянином іншої Договірної Сторони, можуть обрати для своїх неповнолітніх дітей, які народилися до дати набуття чинності цим Договором, громадянство однієї з Договірних Сторін. Заява про вибір громадянства неповнолітніх дітей до 14 років подається батьками протягом 24 місяців з дати набуття чинності цим Договором.
3. У випадку, якщо батьки не дійдуть згоди з приводу громадянства неповнолітніх дітей до 14 років, дитина є громадянином тієї Договірної Сторони, на території якої її батьки мають місце постійного проживання.
Стаття 6
1. Неповнолітні діти до 16 років, один з батьків яких або помер, або визнаний безвісно відсутнім відповідно до законодавств Договірних Сторін на день закінчення терміну для подання заяви про вибір громадянства, набувають громадянство другого з батьків.

................
Перейти до повного тексту