- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Декларація
Декларація
про основи економічних відносин між Україною та Республікою Грузія
Дата підписання: 13.04.1993
Дата набуття чинності: 13.04.1993
1. Україна і Республіка Грузія,
базуючись на традиціях дружби, добросусідства та співробітництва, що історично склалися,
намагаючись надати нову якість двостороннім зв'язкам,
мають намір розвивати багатосторонні взаємовигідні економічні відносини, що відповідає національним інтересам обох держав та буде сприяти їх розвитку, процвітанню.
Обидві Сторони будуватимуть свої відносини згідно міжнародного права, додержання суверенітету та рівності, взаємної поваги та взаєморозуміння, та утримуватимуться від дій, що можуть завдати шкоди одна одній.
2. Україна і Грузія підтверджують наміри розвивати економічне співробітництво, як внесок в процес СБСЄ, в створення єдиного Чорноморського економічного простору, а також сприятливих умов для подальшої інтеграції цих країн в європейську та світову економіку.
Обидві Сторони поділяють загальні задачі по забезпеченню розвитку, як двостороннього, так і багатостороннього співробітництва з метою прискорення економічного, технологічного і соціального прогресу та заохочення підприємницької діяльності.
Сторони спільні в тому, що економічне співробітництво розвиватиметься без порушення взятих ними раніше зобов'язань та не перешкоджатиме розвитку відносин з третіми країнами, міжнародними організаціями та співробітництву в рамках регіональних ініціатив.
3. Враховуючи інтереси Сторін, Україна та Грузія приділяють особливу увагу розвитку економічного співробітництва на принципах ринкової економіки. З цією метою заохочуватимуться всі форми співробітництва розвитку та сприяння традиційних контактів, що склалися між відповідними галузями, підприємствами та організаціями. Вживатимуться також всі законодавчі заходи, направлені на створення сприятливих юридичних та економічних умов з метою зміцнення і розвитку таких контактів у відповідності до потреб вільного підприємництва.
4. Україна та Грузія визнають, що двостороннє економічне співробітництво повинно бути сконцентровано на стратегічно важливих пріоритетних напрямках.
Зокрема, в таких галузях як:
- промисловість;
- енергетика;
- транспорт (морський, залізничний, автомобільний, повітряний);
- зв'язок;
- сільське господарство та переробна промисловість;
- видобуток та переробка мінеральної сировини;
- інформатика;
- обмін економічною інформацією;
- наука і техніка;
- туризм;
- екологія.
Обидві Сторони нададуть особливої уваги розвитку співробітництва в галузях управління системами енергетики, транспорту, інформатики та зв'язку, сприяючи збереженню, раціональному використанню та розвитку комплексів та систем, що склалися в цих галузях.
5. Сторони сприятимуть з урахуванням взаємовигідності розвитку спеціалізації та кооперативних зв'язків, що склалися між підприємствами держав по поставках сировини, матеріалів, комплектуючих деталей, в тому числі тих, що монопольно виробляються, застосовуються в технологічно пов'язаних виробництвах.
6. Підтверджуючи свій намір найкращим чином використати всі можливості для розширення та поглиблення співробітництва в галузі економіки, включаючи торгівлю, промисловість і охорону навколишнього середовища, обидві Сторони заявляють, що вони вдадуться до конкретних кроків на цьому напрямі шляхом вивчення, розробки та здійснення, за участю їх компетентних організацій, підприємств та фірм, спільних проектів, що мають взаємний інтерес.
7. З метою зміцнення взаємного співробітництва Україна та Грузія діятимуть в напрямку поліпшення ділового середовища та сприяння індивідуальній ініціативі підприємств і фірм шляхом полегшення безперешкодного в'їзду, перебування та переміщення громадян однієї Сторони на території іншої, сприяння прямих зв'язків між підприємствами і фірмами, розширенню обміну товарами і послугами та створення сприятливих для цього умов шляхом скорочення та ліквідації можливих перепон.
................Перейти до повного тексту