- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПОСТАНОВА
Верховної Ради України
Про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук
Відповідно до норм законів України
"Про наукову і науково-технічну діяльність",
"Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки", частини другої
статті 48 Регламенту Верховної Ради України, Державного стандарту України 3008:2015 "Інформація та документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура та правила оформлювання", а також задля покращення ефективності адресної підтримки молодих учених - докторів наук, створення додаткових можливостей і стимулів для проведення ними в Україні фундаментальних і прикладних наукових досліджень з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, підвищення престижності іменних стипендій Верховної Ради України Верховна Рада України постановляє:
1. Заснувати 50 іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук із щомісячною виплатою кожної у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня року отримання стипендії.
Вік науковців на весь період отримання стипендії не може бути більшим 40 років включно.
2. Установити, що іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук призначаються щороку терміном на один рік вітчизняним науковцям, які збагатили науку визначними здобутками, проводять важливі фундаментальні та/або прикладні наукові дослідження, а також мають змогу виконувати в Україні стипендіальну наукову (науково-технічну) роботу.
3. Затвердити Положення про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук та опис диплома стипендіата Верховної Ради України - молодого вченого - доктора наук (додатки 1, 2).
4. Доручити Голові Верховної Ради України за поданням комітету Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання науки та науково-технічної діяльності у разі успішного виконання стипендіатами наукової (науково-технічної) роботи та звітування вручити їм диплом стипендіата Верховної Ради України - молодого вченого - доктора наук за відповідний рік.
5. Кабінету Міністрів України щорічно під час розроблення проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік передбачати бюджетні призначення Апарату Верховної Ради України, необхідні для здійснення заходів з виплати іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук та вручення відповідних дипломів.
6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття і застосовується для конкурсного відбору стипендіатів Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук на 2020 і наступні роки.
Голова Верховної Ради України |
А.ПАРУБІЙ |
м. Київ 5 лютого 2019 року № 2676-VIII |
|
Додаток 1
до Постанови Верховної Ради України
від 5 лютого 2019 року № 2676-VIII
ПОЛОЖЕННЯ
про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук
( У Положенні слова "Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти" у всіх відмінках замінено словом "Комітет" у відповідному відмінку згідно з Постановою ВР
№ 241-IX від 29.10.2019 )
1. Цим Положенням про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук (далі - Положення) визначається порядок подання документів на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук (далі - Стипендія), проведення конкурсного відбору претендентів на отримання і вручення Стипендії та звітування стипендіатів.
Комітет Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання науки та науково-технічної діяльності (далі - Комітет) розробляє та затверджує Інструкцію з оформлення і подання документів на здобуття Стипендії, порядку їх розгляду та звітування стипендіатів (далі - Інструкція). Комітет своїм рішенням до 1 березня конкурсного року може визначати до п’яти тематик конкурсних робіт з питань розроблення проектів законодавчих та нормативно-правових актів, які належать до предмета його відання, здійснювати на загальних засадах їх окреме рейтингування та визначати до 5 конкурсних робіт - переможців відбору з пропонованої тематики, у тому числі об’єднуючи кількох виконавців за однією тематикою.
2. Щороку на конкурсних засадах призначаються 50 іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук із щомісячною виплатою кожної у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня року отримання стипендії.
Виплата Стипендії здійснюється за рахунок коштів, передбачених кошторисом Верховної Ради України. Стипендія виплачується незалежно від виплати посадового окладу стипендіату, різних доплат і надбавок тощо.
3. Претенденти на отримання Стипендії висуваються з числа вітчизняних молодих учених, які мають науковий ступінь доктора наук та збагатили науку визначними здобутками, проводять важливі фундаментальні та/або прикладні наукові дослідження, а також мають намір і змогу виконувати в Україні актуальну наукову (науково-технічну) роботу, зазначену в поданні. Конкурсна наукова (науково-технічна) робота повинна мати високий ступінь готовності й оцінюватися як потенційно видатне наукове досягнення, яке може бути завершене протягом року отримання Стипендії і вирішуватиме конкретні завдання, що відповідають інтересам і очікуванням громадян, територіальних громад, українського суспільства, Верховної Ради України, а також сприяють розвитку науки й суспільному прогресу, формуванню високого рівня національної безпеки і оборони України.
Вік науковців на весь час отримання Стипендії не може бути більшим 40 років включно.
4. Висунення претендента та його конкурсної наукової (науково-технічної) роботи на здобуття Стипендії здійснює вчена (наукова, науково-технічна, технічна) рада наукової установи чи організації, закладу вищої освіти, підприємства України, де він працює (далі - Вчена рада), за письмовими рекомендаціями щодо актуальності та важливості конкурсної роботи не менш як двох докторів наук, особисто обізнаних з науковими досягненнями та здібностями кандидата на Стипендію.
Вчена рада розглядає подання претендента, в якому зазначаються назва його конкурсної наукової (науково-технічної) роботи, її новизна, актуальність, важливість, ступінь готовності, мета, основні завдання, методи і засоби дослідження, матеріали, які можуть бути оплачені у тому числі за рахунок стипендіальних коштів, очікувані наукові або науково-технічні результати і запланована сфера їх застосування, можливість виконання дослідження молодим ученим на базі цієї наукової установи чи організації, закладу вищої освіти, підприємства. Окремо наводяться основні наукові здобутки претендента, їх науковий рівень, значимість і визнання в Україні та/або за її межами результатів проведених ним досліджень і впроваджень; загальна кількість та тип його публікацій, з них виданих за кордоном, дані про цитування усіх праць та h-індекс претендента згідно з основними науковими базами даних; кількість та тип публікацій за тематикою конкурсної наукової (науково-технічної) роботи.
Вчена рада визначає відповідність документів претендента вимогам цього Положення та Інструкції і приймає рішення про висунення претендента та його конкурсної наукової (науково-технічної) роботи на здобуття Стипендії таємним голосуванням.
Вчена рада не може протягом одного року висувати кандидатуру молодого науковця - доктора наук на отримання Стипендії та його роботи (або роботи колективу науковців за участю цього вченого) на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим. У разі порушення цієї вимоги обидва подання не розглядатимуться.
Вчена рада не може протягом одного року висувати одну і ту саму конкурсну наукову (науково-технічну) роботу молодого вченого на Стипендію та інші стипендії, кошти на які виділяються з Державного бюджету України.
Стипендія може призначатися повторно, але не раніше ніж через два роки після отримання попередньої Стипендії і на виконання нових наукових (науково-технічних) робіт, при цьому назви та періоди виконання попередніх стипендіальних робіт Верховної Ради України, їх короткий опис із зазначенням отриманих результатів наводяться претендентом у поданні.
Особливості подання та розгляду матеріалів конкурсних наукових (науково-технічних) робіт, які містять або можуть містити відомості, що становлять державну таємницю, для присудження Стипендії затверджуються Службою безпеки України за погодженням з Комітетом.
5. Наукова установа або організація, заклад вищої освіти, підприємство на підставі рішення Вченої ради готує клопотання про висунення претендента та його конкурсної наукової (науково-технічної) роботи на здобуття Стипендії та щороку до 30 квітня включно подає у двох примірниках його разом з матеріалами претендента, зазначеними у пункті 4 цього Положення, а також все подання на електронному носії до Міністерства освіти і науки України або за підпорядкуванням до Національної академії наук України, національних галузевих академій наук України, відповідних центральних органів виконавчої влади. Конкурсні наукові (науково-технічні) роботи, які містять або можуть містити відомості, що становлять державну таємницю, оформляються відповідно до встановлених вимог у сфері охорони державної таємниці та у цей же період подаються до Служби безпеки України відповідно до затверджених нею особливостей подання.
Третій примірник подання на здобуття Стипендії зберігається у Вченій раді.
У разі якщо претендент на отримання Стипендії після подання його матеріалів на конкурс був звільнений з наукової установи або організації, закладу вищої освіти, підприємства, яке його рекомендувало, він та зазначена наукова установа або організація, заклад вищої освіти, підприємство протягом 14 календарних днів від дня звільнення направляють до Комітету, а також до Міністерства освіти і науки України або за підпорядкуванням до Національної академії наук України, національних галузевих академій наук України, центральних органів виконавчої влади відповідне повідомлення, а претендент вказує у ньому також те, чи має він намір виконувати свою наукову (науково-технічну) роботу за новим місцем роботи, із зазначенням його назви та дати зарахування.
У разі якщо претендент на отримання Стипендії змінив місце роботи, Вчена рада нової наукової установи або організації, закладу вищої освіти, підприємства протягом 14 календарних днів від дня зарахування його на роботу розглядає питання про можливість виконання наукової (науково-технічної) роботи за новим місцем роботи. За позитивного рішення цієї Вченої ради нова наукова установа або організація, заклад вищої освіти, підприємство подає по одному примірнику відповідного клопотання та витягу з протоколу Вченої ради до Комітету, а також до Міністерства освіти і науки України або за підпорядкуванням до Національної академії наук України, національних галузевих академій наук України, центральних органів виконавчої влади.
У разі отримання повідомлення про звільнення претендента на отримання Стипендії Комітет розглядає його матеріали, але не приймає рішення щодо включення його кандидатури до подання на призначення Стипендії, а у разі якщо цей претендент уже включений до проекту Постанови Верховної Ради України про призначення у відповідному році Стипендії, його кандидатуру без додаткового рішення Комітету замінюють на наступну за рейтингом під час розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України з озвученням доповідачем цих змін під стенограму.
У разі отримання клопотання та витягу з протоколу Вченої ради наукової установи або організації, закладу вищої освіти, підприємства про можливість виконання наукової (науково-технічної) роботи за новим місцем роботи претендента Комітет відповідно до рейтингу може включати його кандидатуру до подання на призначення Стипендії";
6. Міністерство освіти і науки України, Національна академія наук України, національні галузеві академії наук України, відповідні центральні органи виконавчої влади розглядають матеріали претендентів на здобуття Стипендії, приймають рішення про їх технічну й змістовну відповідність вимогам цього Положення та Інструкції і рекомендацію претендентів та їх наукових (науково-технічних) робіт на отримання Стипендії. Таке рішення до 15 червня включно подається до Комітету з супровідним листом, до якого додаються по одному паперовому та електронному примірнику матеріалів на отримання Стипендії. Роботи, які не відповідають вимогам цього Положення та Інструкції і не були рекомендовані, повертаються.
З метою розгляду конкурсних робіт, які містять або можуть містити відомості, що становлять державну таємницю, Служба безпеки України із залученням представників Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної академії наук України та інших профільних структур створює конкурсну комісію з відбору робіт, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на Стипендію. Конкурсна комісія з відбору робіт, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на Стипендію відповідно до затвердженої Службою безпеки України інструкції проводить експертизу конкурсних робіт, їх розгляд, рейтингування та відбір і подає на затвердження до Служби безпеки України перелік до 5 робіт - переможців конкурсного відбору без зазначення самої назви конкурсної роботи, яка містить відомості, що становлять державну таємницю. Служба безпеки України затверджує Наказом подання цієї конкурсної комісії та до 30 вересня включно направляє його з супровідним листом до Комітету. Проведення конкурсу та прийняття будь-яких рішень щодо конкурсних робіт, які містять відомості, що становлять державну таємницю, та відповідних осіб, яким рекомендується призначити Стипендію, здійснюється із дотриманням вимог
Закону України "Про державну таємницю".
7. Для конкурсного відбору робіт на отримання Стипендії Комітетом створюється конкурсна комісія з присудження іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук (далі - Конкурсна комісія).
................Перейти до повного тексту