1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 27 березня 2019 р. № 267
Київ
Про затвердження Порядку визначення претендентів на посади незалежних членів наглядової ради державного банку
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 442 від 12.04.2022 )
Відповідно до частини дев’ятнадцятої статті 7 Закону України "Про банки і банківську діяльність" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок визначення претендентів на посади незалежних членів наглядової ради державного банку, що додається.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 67


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 березня 2019 р. № 267
ПОРЯДОК
визначення претендентів на посади незалежних членів наглядової ради державного банку
1. Цей Порядок встановлює процедуру визначення шляхом конкурсного відбору претендентів на посади незалежних членів наглядової ради державного банку (далі - претенденти).
2. Конкурсний відбір претендентів розпочинається шляхом оприлюднення на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України оголошення про його проведення. Інформація про проведення конкурсу додатково українською та англійською мовою може бути оприлюднена в засобах масової інформації та професійних соціальних мережах.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 442 від 12.04.2022 )
3. Визначення претендентів здійснюється конкурсною комісією, утвореною розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 р. № 887 "Про затвердження нового складу конкурсної комісії з визначення претендентів на посади незалежних членів наглядової ради державного банку" (далі - комісія).
( Пункт 3 в редакції Постанови КМ № 442 від 12.04.2022 )
4. Голова комісії та його заступник обираються на засіданні комісії з числа її членів простою більшістю голосів.
5. Голова комісії організовує її роботу, скликає засідання комісії та головує на них.
6. У разі неможливості виконання головою комісії своїх повноважень або в разі його відсутності повноваження голови комісії здійснює його заступник.
7. Основними завданнями комісії є:
прийняття рішення про оприлюднення оголошення про проведення конкурсного відбору претендентів та визначення дати його проведення;
( Абзац другий пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 442 від 12.04.2022 )
проведення перевірки претендентів на відповідність вимогам, встановленим Законом України "Про банки і банківську діяльність";
затвердження профілю вакантних посад незалежних членів наглядової ради державного банку та матриці профілю наглядової ради;
( Пункт 7 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 442 від 12.04.2022 )
затвердження методики щодо визначення відповідності кандидата профілю вакантних посад незалежних членів наглядової ради державного банку та матриці профілю наглядової ради, проведення співбесід з кандидатами та обговорення результатів співбесід, критеріїв оцінювання кандидатів, ранжування кандидатів та визначення претендентів (далі - методика та критерії оцінювання);
( Абзац п'ятий пункту 7 в редакції Постанови КМ № 442 від 12.04.2022 )
розгляд та перевірка поданих документів, проведення співбесід та інтерв’ю з кандидатами;
визначення шляхом конкурсного відбору претендентів на підставі оцінювання кандидатів відповідно до затверджених методики та критеріїв оцінювання та підготовка подання Кабінетові Міністрів України щодо їх призначення;
( Абзац сьомий пункту 7 в редакції Постанови КМ № 442 від 12.04.2022 )
підготовка пропозицій щодо умов цивільно-правових договорів, розміру винагороди, у тому числі заохочувальних та компенсаційних виплат, претендентів.
8. Формою роботи комісії є засідання. Кількість засідань обумовлюється потребою у прийнятті рішень комісії.
9. Засідання комісії є правоможним за умови участі в ньому не менше чотирьох членів комісії.
10. Члени комісії беруть участь у засіданні особисто. Член комісії може брати участь у засіданні дистанційно за допомогою засобів електронного зв’язку.
11. Рішення комісії приймаються простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів на підставі оцінювання кандидата відповідно до затвердженої методики, ранжування кандидатів відповідно до їх оцінки, обговорення та прагнення досягти консенсусу всіма присутніми, в тому числі з правом дорадчого голосу, на засіданні щодо сильних та слабких сторін кандидата, рівня його компетенції та оформляються протоколом, який підписується всіма членами комісії, присутніми на засіданні. Досягти консенсусу між присутніми на засіданні має прагнути голова комісії.
Думка представників міжнародних фінансових організацій, які беруть участь в роботі комісії з правом дорадчого голосу, викладена в письмовій формі, має бути додана до протоколу засідання. Копія протоколу разом з думкою представників міжнародних фінансових організацій надсилається до відома всім присутнім на засіданні комісії протягом п’яти робочих днів.
Члени комісії при оцінці кандидата мають керуватися власною думкою та судженням.
При голосуванні та прийнятті рішення член комісії має повідомити комісії та утриматися від оцінювання кандидата, щодо якого існує конфлікт інтересів.
У разі здійснення впливу та тиску з боку сторонніх осіб на члена комісії член комісії зобов’язаний повідомити про це комісію. Комісія із залученням представників міжнародних фінансових організацій має розглянути таке повідомлення члена комісії на засіданні комісії.
Рішення комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосували не менш як три члени комісії.
( Пункт 11 в редакції Постанови КМ № 442 від 12.04.2022 )
12. Організаційне та інформаційне забезпечення діяльності комісії здійснює секретаріат, що утворюється у кількості не менше трьох осіб за рішенням комісії. Представники міжнародних організацій можуть надавати консультаційну підтримку в роботі секретаріату комісії.
13. Особи, що призначені до складу секретаріату, не є членами комісії.
14. Секретаріат:

................
Перейти до повного тексту