1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Указ


У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
( Указ втратив чинність на підставі Указу Президента N 301/2002 від 26.03.2002 )
Про Положення про дипломатичну службу в Україні
( Із змінами, внесеними згідно з Указами Президента N 842/96 від 18.09.96 N 19/98 від 16.01.98 N 70/99 від 27.01.99 )
З метою визначення правових засад дипломатичної служби в Україні
постановляю:
1. Затвердити Положення про дипломатичну службу в Україні (додається).
2. Цей Указ набирає чинності з дня його підписання.
Президент України Л.КРАВЧУК
м.Київ, 16 липня 1993 року
N 267/93
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 16 липня 1993 року N 267/93
ПОЛОЖЕННЯ
про дипломатичну службу в Україні
1. Дипломатична служба в Україні (далі - дипломатична служба) є частиною державної служби і призначена забезпечувати практичну реалізацію зовнішньої політики України, представляти та захищати інтереси України у сфері міжнародних відносин, а також її юридичних осіб та громадян за кордоном.
2. Відповідно до цього Положення такими, що перебувають на дипломатичній службі, вважаються державні службовці, які виконують дипломатичні або консульські функції в Україні або за кордоном (далі - дипломатичні працівники).
3. Дипломатичні працівники проходять дипломатичну службу на посадах Міністра закордонних справ України, Міністра зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України, відповідальних працівників Управління зовнішньої політики Адміністрації Президента України, Служби Протоколу Президента України, Міністерства закордонних справ України та його представництв в Україні, дипломатичних представництв та консульських установ України за кордоном, постійних представництв України при міжнародних міжурядових організаціях.
( Абзац перший пункту 3 в редакції Указу Президента N 19/98 від 16.01.98 )
Дипломатичною службою вважається також служба за контрактом дипломатичних працівників у секретаріатах міждержавних організацій за квотою України при додержанні вимог щодо строків цих контрактів, обумовлених Міністерством закордонних справ України.
4. На дипломатичну службу приймаються на конкурсній основі громадяни України, які мають вищу освіту у сфері міжнародних відносин, необхідні професійні та ділові якості, володіють іноземними мовами і за станом здоров'я можуть бути направлені за кордон.
Особи, які мають вищу освіту за іншими спеціальностями, можуть бути прийняті на дипломатичну службу після проходження відповідної перепідготовки.
При прийнятті на дипломатичну службу встановлюється випробування. Особи, які не витримали випробування, звільняються з дипломатичної служби.
У випадках, передбачених законодавством України, випробування при прийнятті на дипломатичну службу не встановлюється.
5.Особи, яких приймають на дипломатичну службу, призначаються на приписану до дипломатичного рангу посаду з наступним присвоєнням дипломатичного рангу.
Дипломатичний працівник може бути призначений на посаду, приписану до вищого або нижчого дипломатичного рангу, ніж той, що йому присвоєно.
Переведення дипломатичного працівника на іншу посаду здійснюється на конкурсній основі з урахуванням рівня його професійної підготовки та ефективності роботи.
( Пункт 5 в редакції Указу Президента N 842/96 від 18.09.96 )
6. Дипломатичні працівники можуть бути тимчасово прикомандировані до міністерств та інших центральних органів виконавчої влади України для виконання службових обов'язків, переведені на строк до п'яти років для здійснення наукової або викладацької діяльності до наукових установ або вищих навчальних закладів в Україні, до відповідних установ, закладів за кордоном, а також направлені Міністерством закордонних справ України на навчання.
( Абзац перший пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента N 70/99 від 27.01.99 )
У цих випадках вони залишаються на дипломатичній службі, користуються всіма правами і пільгами та одержують надбавки до посадових окладів, встановлені для дипломатичних працівників.
Після закінчення строку прикомандирування, тимчасового переведення на роботу для здійснення наукової або викладацької діяльності, навчання в очній аспірантурі або докторантурі дипломатичні працівники проходять службову атестацію, за результатами якої (за умови підтвердження відповідних кваліфікації та рівня професійних знань) призначаються на посаду не нижчу за ту, яку вони займали до прикомандирування, переведення, навчання.
7. Дипломатичні працівники можуть бути направлені на роботу до дипломатичних представництв, консульських установ України за кордоном, постійних представництв України при міждержавних організаціях та до секретаріатів цих організацій за квотою України.
У цих випадках тривалість роботи за кордоном не може перевищувати чотирьох років у державах з нормальними кліматичними умовами та стабільною політичною ситуацією і трьох років у державах з важкими кліматичними умовами або складною політичною ситуацією. Перелік таких держав затверджується Міністерством закордонних справ України за погодженням з відповідними міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України.
( Абзац другий пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента N 70/99 від 27.01.99 )
Тривалість роботи дипломатичних працівників у секретаріатах міждержавних організацій визначається строками контрактів з цими організаціями за погодженням з Міністерством закордонних справ України.
Дипломатичний працівник може бути достроково відкликаний до України у випадках невиконання або неналежного виконання ним службових обов'язків, вчинення проступків, які його порочать, а також вчинення членами його сім'ї дій, що можуть призвести до негативних наслідків при дальшому виконанні дипломатичним працівником службових обов'язків.
Після закінчення строку роботи дипломатичного працівника у дипломатичних представництвах, консульських установах України за кордоном, постійних представництвах України при міждержавних організаціях, у секретаріатах цих організацій йому надається попередня робота (посада) або за його згодою інша рівноцінна робота (посада) в тій самій установі (організації).
8. Дипломатичним працівникам присвоюються такі дипломатичні ранги України:
аташе
третій секретар
другий секретар другого класу
другий секретар першого класу
перший секретар другого класу
перший секретар першого класу

................
Перейти до повного тексту