- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Указ
У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
( Указ втратив чинність на підставі Указу Президента
N 582/2016 від 30.12.2016 )
Про Положення про військовий квиток рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу
З метою забезпечення військового обліку військовослужбовців та військовозобов'язаних рядового, сержантського, старшинського складу, офіцерів запасу та документування
постановляю:
1. Затвердити Положення про військовий квиток рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу (додаються).
2. Провести видачу військових квитків, Положення про які затверджено цим Указом, протягом 1995-1998 років у міру виготовлення їх бланків.
3. Кабінету Міністрів України забезпечити виготовлення у встановленому порядку необхідної кількості бланків військових квитків на замовлення Міністерства оборони України.
Президент України | Л.КРАВЧУК |
м.Київ, 25 травня 1994 року N 263/94 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 25 травня 1994 року N 263/94
ПОЛОЖЕННЯ
про військовий квиток рядового, сержантського і старшинського складу
1. Військовий квиток рядового, сержантського і старшинського складу (далі - військовий квиток) є документом, що визначає належність його власника до військової служби, служби в запасі та військового обов'язку.
2. Військовий квиток є єдиним для військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Цивільної оборони України, Управління державної охорони України та інших військових формувань, створених відповідно до законів України, а також Державної спеціальної служби транспорту.
3. Військові квитки видають районні (міські) військові комісаріати під час призову громадян на військову службу, зарахування їх до військового навчального закладу, звільнення у запас або зняття з військового обліку за станом здоров'я.
4. Військовий квиток являє собою зшиту внакидку нитками книжечку розміром 88 х 125 мм, що складається з твердої обрізної з закругленими кутами обкладинки, обтягнутої бумвінілом темно-зеленого кольору, і 32-х сторінок.
Усі сторінки військового квитка пронумеровані та мають захисну сітку кольору хакі. На кожній сторінці вертикально нанесено орнамент, у центрі якого на першій сторінці зображено Державний Герб України, а на всіх інших видруковано літери "МО". Внизу на першій, четвертій, п'ятій, восьмій, дев'ятій, дванадцятій, тринадцятій, шістнадцятій, сімнадцятій, двадцятій, двадцять першій, двадцять четвертій, двадцять п'ятій, двадцять восьмій, двадцять дев'ятій та тридцять другій сторінках перфоровано серію та номер квитка.
( Абзац другий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента
N 70/99 від 27.01.99 )
У верхній частині лицьового боку обкладинки військового квитка зображено Державний Герб України. Під ним - напис "Військовий квиток", нижче - напис "Міністерство оборони України".
( Абзац третій пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента
N 70/99 від 27.01.99 )
На внутрішньому лівому боці обкладинки квитка у верхній частині зображено Державний Герб України на фоні Державного Прапора України. На цей бік обкладинки заносять прізвище, ім'я та по батькові власника квитка, дату видачі та військовий комісаріат, що видав квиток. Нижче відведено місце для підпису військового комісара, фотокартки розміром 35 х 45 мм та підпису власника квитка. Записи засвідчуються гербовою мастиковою печаткою військового комісаріату, що видав квиток. На першу сторінку заносять число, місяць, рік і місце народження, дані про освіту, основну цивільну спеціальність та сімейний стан власника квитка.
( Абзац четвертий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента
N 70/99 від 27.01.99 )
Друга - дванадцята сторінки призначені для запису про належність власника квитка до військової служби, а тринадцята - п'ятнадцята - про облік у запасі. На шістнадцятій і сімнадцятій сторінках роблять записи про дозвіл на носіння зброї, вісімнадцятій - відомості про щеплення, дев'ятнадцятій - двадцять першій - про видачу та вилучення мобілізаційних приписів, а на двадцять другій - двадцять п'ятій - відмітки про військовий облік.
Двадцять шоста - двадцять восьма сторінки призначені для службових відміток, на двадцять дев'ятій - тридцять другій надруковано правила військового обліку громадян України та порядок видачі, обміну військового квитка і користування ним.
На внутрішньому правому боці обкладинки біля згину наклеєно смужку паперу чи тканини завширшки 10 мм для вміщення мобілізаційних приписів.
5. Зразок військового квитка затверджує Міністерство оборони України.
6. Власники військових квитків, які перебувають на строковій військовій службі, військовій службі за контрактом або в запасі, повинні надійно зберігати квиток, стежити за своєчасним і точним внесенням до нього змін та додержувати вимог Закону України
"Про загальний військовий обов'язок і військову службу".
7. Про втрату військового квитка військовослужбовець (військовозобов'язаний) має невідкладно повідомити безпосередньому начальникові (військовому комісарові за місцем обліку).
8. У разі виїзду за кордон на строк більш як три місяці військовослужбовець (військовозобов'язаний) повинен здати військовий квиток до штабу військової частини (військового комісаріату за місцем обліку) і одержати про це довідку за зразком, затвердженим Міністерством оборони України.
9. Військовий квиток особи, яка припинила громадянство України відповідно до статті
18 Закону України
"Про громадянство України", підлягає здачі до військового комісаріату за місцем обліку.
( Абзац перший пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента
N 70/99 від 27.01.99 )
Військовий квиток померлого здають до штабу військової частини, де проходив службу військовослужбовець (органу реєстрації актів громадянського стану, який після реєстрації смерті надсилає квиток до військового комісаріату, де військовозобов'язаний перебував на обліку).
10. Знайдений військовий квиток підлягає здачі до військового комісаріату.
11. В особи, взятої під варту або засудженої до позбавлення волі, військовий квиток вилучає орган дізнання, попереднього слідства чи суд. Після набрання вироком законної сили суд надсилає його до військового комісаріату за місцем обліку засудженого.
12. Передачу військового квитка до штабу військової частини, військового комісаріату, органу місцевого самоврядування, дізнання, попереднього слідства, навчального закладу, керівнику чи іншій посадовій особі, відповідальній за військово-облікову роботу на підприємстві, в установі, організації, може бути здійснено за умови одержання його власником розписки про це.
................Перейти до повного тексту