1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Закон України


З А К О Н У К Р А Ї Н И
( Закон втратив чинність на підставі Закону N 2210-III від 11.01.2001, ВВР, 2001, N 12, ст.64 )
Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності"
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1995, N 28, ст.202 )
Верховна Рада України
постановляє:
Внести до Закону України "Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 21, ст. 296; 1993 р., N 27, ст. 291; 1995 р., N 13, ст.85) такі зміни і доповнення:
1. У статті 1:
абзац четвертий викласти в такій редакції:
"органи влади і управління - центральні та місцеві органи державної виконавчої влади, представницькі органи та органи місцевого самоврядування, органи управління громадських організацій, а також асоціації, концерни, міжгалузеві, регіональні та інші об'єднання підприємств при виконанні ними функцій управління в межах делегованих їм повноважень";
доповнити статтю абзацом такого змісту:
"господарюючий суб'єкт (підприємець) - юридична особа незалежно від форми власності, що займається діяльністю по виробництву, реалізації, придбанню товарів (робіт, послуг), громадянин, який здійснює самостійну підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, група зазначених юридичних та (або) фізичних осіб, якщо одна або декілька з них здійснює контроль над іншими, тобто має вирішальний вплив на їх господарську діяльність, у тому числі на прийняття управлінських рішень на підставі: володіння їх акціями (паями, частками); володіння або права використання їх активів; прав, зафіксованих в установчих документах або угодах (контрактах); збігу більш як чверті складу органів управління та (або) спостережних рад тощо".
2. Статтю 4 доповнити новими абзацами такого змісту:
"встановлення монопольно високих цін (тарифів, розцінок) на свої товари, що призводить до порушення прав споживачів;
встановлення монопольно низьких цін (тарифів, розцінок) на свої товари, що призводить до обмеження конкуренції".
3. Абзац третій пункту 1 статті 6 викласти в такій редакції:
"примушення підприємців до вступу в асоціації, концерни, міжгалузеві, регіональні та інші об'єднання підприємств, а також до пріоритетного укладання договорів, першочергової поставки товарів певному колу споживачів".
4. Статтю 7 доповнити абзацом такого змісту:
"замовлення, виготовлення, розміщення чи поширення юридичними або фізичними особами реклами, яка не відповідає вимогам чинного законодавства України і може завдати шкоди громадянам, установам, організаціям або державі".
5. Пункти 2 і 3 статті 8 викласти в такій редакції:
"2. Демонополізація економіки і розвиток конкуренції в Україні забезпечуються згідно із спеціальною програмою, яка розробляється Кабінетом Міністрів України та затверджується Верховною Радою України.
3. Державний контроль за дотриманням антимонопольного законодавства, захист інтересів підприємців та споживачів від його порушень, в тому числі від зловживання монопольним становищем та недобросовісної конкуренції, здійснюються Антимонопольним комітетом України відповідно до його компетенції".
6. Статтю 9 викласти в такій редакції:
"Стаття 9. Антимонопольний комітет України
1. Антимонопольний комітет України утворюється Верховною Радою України у складі Голови Комітету та десяти державних уповноважених.
У своїй діяльності Антимонопольний комітет України підпорядкований Кабінету Міністрів України та підзвітний Верховній Раді України.
Антимонопольний комітет України утворює територіальні відділення, повноваження яких визначаються Комітетом в межах його компетенції. Антимонопольний комітет України і його територіальні відділення становлять систему органів Антимонопольного комітету України, яку очолює Голова Комітету.
2. Антимонопольний комітет України керується Конституцією України, Законом України "Про Антимонопольний комітет України", цим Законом, іншими актами законодавства України, а також міжнародними договорами, в яких бере участь Україна".
7. Статті 10, 11, 12 виключити.
8. Статті 13, 14 і 15 викласти в такій редакції:
"Стаття 13. Доступ до інформації
Господарюючі суб'єкти (підприємці), органи влади і управління та їх службові особи зобов'язані на вимогу державних уповноважених, голів територіальних відділень Антимонопольного комітету України подавати документи, письмові та усні пояснення, іншу інформацію, необхідну для здійснення Антимонопольним комітетом України і його територіальними відділеннями завдань, передбачених чинним законодавством.

................
Перейти до повного тексту