1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Закон України


З А К О Н У К Р А Ї Н И
( Закон втратив чинність на підставі Закону N 2453-VI від 07.07.2010, ВВР, 2010, N 41-42, N 43, N 44-45, ст.529 ) ( Закон втратив чинність, крім пункту 21 на підставі Закону N 2453-VI від 07.07.2010, ВВР, 2010, N 41-42, N 43, N 44-45, ст.529 )
Про внесення змін до Закону України "Про статус суддів"
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, N 33, ст. 180 )
Верховна Рада України
постановляє:
I. Внести до Закону України "Про статус суддів" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 8, ст. 56; 1994 р., N 22, ст. 142, N 26, ст. 203, ст. 214; 1995 р., N 34, ст. 268; 2000 р., N 10, ст. 79) такі зміни:
1. У статті 1:
у частині першій слово "Судді" замінити словами "Професійні судді (далі - судді)";
частину другу викласти у такій редакції:
"2. Судді є посадовими особами судової влади, які відповідно до Конституції України наділені повноваженнями здійснювати правосуддя і виконувати свої обов'язки на професійній основі в Конституційному Суді України та судах загальної юрисдикції".
2. У статті 4:
частину першу викласти у такій редакції:
"1. Статус суддів Верховного Суду України та інших судів загальної юрисдикції визначається цим Законом";
у частині третій слова "арбітражних" і "Законом України "Про арбітражний суд" замінити відповідно словами "господарських" і "Законом України "Про господарські суди".
3. Статтю 5 викласти у такій редакції:
"Стаття 5. Вимоги, що ставляться до судді
Суддя не може належати до політичних партій та профспілок, брати участь у будь-якій політичній діяльності, мати представницький мандат, обіймати будь-які інші оплачувані посади, виконувати іншу оплачувану роботу, крім наукової, викладацької та творчої".
4. У статті 7:
частину першу викласти у такій редакції:
"1. На посаду судді може бути рекомендований кваліфікаційною комісією суддів громадянин України, не молодший двадцяти п'яти років, який має вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менш як три роки, проживає в Україні не менш як десять років та володіє державною мовою";
у частині другій слова "Верховного Суду Республіки Крим, обласного, Київського і Севастопольського міських, військового суду регіону і Військово-Морських Сил України" та "за юридичною спеціальністю" замінити відповідно словами "апеляційного суду, якщо інше не передбачене законом" і "у галузі права";
після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
"3. Суддею вищого спеціалізованого суду може бути громадянин України, не молодший тридцяти років, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи у галузі права не менш як сім років, в тому числі не менш як п'ять років на посаді судді".
У зв'язку з цим частини третю - шосту вважати відповідно частинами четвертою - сьомою;
у частині четвертій слова "за юридичною спеціальністю" замінити словами "у галузі права";
у частині шостій слова "арбітражних" і "законами України "Про Конституційний Суд", "Про арбітражний суд" замінити відповідно словами "господарських" і "законами України "Про Конституційний Суд України", "Про господарські суди".
5. У статті 8:
у частині четвертій слова "кваліфікаційними комісіями суддів загальних судів Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, кваліфікаційними комісіями суддів арбітражних судів, військових судів та Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами "відповідними кваліфікаційними комісіями суддів";
у частині восьмій слова "та арбітражних судів" замінити словами "Суду України".
6. Статтю 9 викласти у такій редакції:
"Стаття 9. Обрання (призначення) суддів
1. Судді Конституційного Суду України призначаються Президентом України, Верховною Радою України та з'їздом суддів України відповідно до Конституції України та Закону України "Про Конституційний Суд України".
2. Судді судів загальної юрисдикції обираються Верховною Радою України безстроково. Судді, які вперше пройшли конкурсний відбір, призначаються на посаду судді строком на п'ять років Президентом України".
7. У статті 10:
у абзаці першому частини першої слово "обраний" замінити словом "призначений";
частину другу викласти у такій редакції:
"Присяга судді складається перед Президентом України".
8. У статті 11:
абзац другий частини першої після слів "їх обрання" доповнити словом "(призначення)";
у частині другій слова "і регіонального" виключити;
у частині третій слова "Республіки Крим" замінити словами "Автономної Республіки Крим".

................
Перейти до повного тексту