- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 5 березня 2024 р. № 252 Київ |
Про затвердження порядків видачі, відмови у видачі, переоформлення, анулювання деяких документів дозвільного характеру в галузі рибного господарства та визнання такими, що втратили чинність, постанов Кабінету Міністрів України
Відповідно до
статей 23 і
24 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок видачі, відмови у видачі, переоформлення, анулювання дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів за межами юрисдикції України;
Порядок видачі, відмови у видачі, переоформлення, анулювання форми реєстрації уловів (експорту, реекспорту) антарктичного та патагонського іклачів;
Порядок видачі, відмови у видачі, переоформлення, анулювання підтвердження походження водних біоресурсів (сертифікат законності вилучення водних біоресурсів із середовища їх існування для експорту продуктів лову, сертифікат реекспорту імпортованих продуктів лову, форма підтвердження переробки імпортованих продуктів лову для їх експорту).
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр України |
Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 75 |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 березня 2024 р. № 252
ПОРЯДОК
видачі, відмови у видачі, переоформлення, анулювання дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів за межами юрисдикції України
2. Дозвіл є документом, який засвідчує право суб’єкта рибного господарства здійснювати спеціальне використання водних біоресурсів за межами юрисдикції України з дотриманням норм, передбачених міжнародними договорами України, законодавством відповідних іноземних держав або міжнародних організацій з управління рибальством.
Дозвіл видається Держрибагентством на кожне риболовне судно окремо, українською та англійською мовами за формами згідно з додатками 1 і 2. На вимогу міжнародної організації з управління рибальством або прибережної держави, у водах якої планується здійснення спеціального використання водних біоресурсів риболовним судном під Державним Прапором України, крім англійської, може бути використана інша іноземна мова, прийнятна для органів контролю такої держави.
3. Видача, відмова у видачі, переоформлення або анулювання дозволу здійснюється Держрибагентством в електронній формі, у тому числі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (у разі технічної реалізації) або Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства (далі - електронні системи) на безоплатній основі в установлені
Законом та цим Порядком строки.
4. Для одержання дозволу суб’єкт рибного господарства відповідно до частини двадцять шостої
статті 24 Закону подає Держрибагентству в електронній формі з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, відповідно до вимог законодавства у сферах електронного документообігу, електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг на офіційну електронну адресу Держрибагентства або засобами електронних систем:
1) заяву про одержання дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів за межами юрисдикції України за формою згідно з додатком 3;
2) відомості про знаряддя лову - у разі вимоги міжнародної організації з управління рибальством або прибережної держави, у водах якої планується здійснювати спеціальне використання водних біоресурсів;
3) документи, що підтверджують право власності або користування суб’єкта рибного господарства на риболовні судна, зареєстровані в установленому законодавством порядку;
4) свідоцтво про право плавання під Державним Прапором України;
5) класифікаційне свідоцтво;
6) документ про включення риболовного судна до системи дистанційного контролю риболовних суден, що відповідає вимогам законодавства України та надає можливість відстеження позиції риболовного судна;
7) інші документи відповідно до вимог, передбачених міжнародними договорами України, законодавством відповідних іноземних держав або актами міжнародних організацій з управління рибальством, у зоні юрисдикції яких планується здійснювати спеціальне використання водних біоресурсів риболовним судном під Державним Прапором України.
У разі подання заяви про одержання дозволу засобами електронних систем така заява формується в довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, з урахуванням відомостей, визначених у додатку 3.
5. Дозвіл або повідомлення про відмову у його видачі видається Держрибагентством протягом 30 календарних днів з дня надходження заяви про одержання дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів за межами юрисдикції України та документів, що подаються разом з нею.
У разі надання Україні міжнародною організацією з управління рибальством або прибережною державою права на здійснення спеціального використання водних біоресурсів за межами юрисдикції України або виділення лімітів спеціального використання водних біоресурсів у межах районів їх відповідальності дозвіл або повідомлення про відмову у видачі дозволу видається після видання наказу Держрибагентства про розподіл прав на спеціальне використання водних біоресурсів за межами юрисдикції України, але не пізніше 30 календарних днів з дня надходження відповідної заяви суб’єкта рибного господарства та документів, що подаються разом з нею.
6. Інформація про видані суб’єктам рибного господарства дозволи розміщується на офіційному веб-сайті Держрибагентства та/або в електронних системах.
Дозвіл, одержаний в електронній формі, містить обов’язкове посилання у вигляді QR-коду на системи, з використанням яких він виданий.
Дозвіл, одержаний в електронній формі, може бути роздрукований на папері суб’єктом рибного господарства. Паперова та електронна форми дозволу мають однакову юридичну силу.
7. Відмова у видачі дозволу надається Держрибагентством в електронній формі або засобами електронних систем з обґрунтуванням підстав такої відмови, визначених частиною тридцятою
статті 24 Закону.
Повідомлення про відмову у видачі дозволу надсилається на адресу електронної пошти суб’єкта рибного господарства, а також до його електронного кабінету в електронних системах.
8. Переоформлення дозволу здійснюється у разі наявності підстав, встановлених частиною тридцять п’ятою
статті 24 Закону. Для переоформлення дозволу користувач водних біоресурсів протягом двох робочих днів з дня виникнення таких підстав подає Держрибагентству в електронній формі з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, відповідно до вимог законодавства у сферах електронного документообігу, електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг на офіційну електронну адресу Держрибагентства або засобами електронних систем заяву про переоформлення дозволу за формою згідно з додатком 4 разом з документами, що підтверджують зазначені у заяві зміни.
У разі подання заяви про переоформлення дозволу засобами електронних систем така заява формується в довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, з урахуванням відомостей, визначених у додатку 4.
Держрибагентство протягом двох робочих днів з дня отримання заяви про переоформлення дозволу разом з документами, що підтверджують зазначені у такій заяві зміни, зобов’язане перевірити подану інформацію та видати переоформлений дозвіл з урахуванням відповідних змін або відмовити у переоформленні дозволу.
Відмова у переоформленні дозволу здійснюється з підстав, встановлених частиною тридцять восьмою
статті 24 Закону.
Строк дії переоформленого дозволу не може перевищувати строку дії дозволу, що переоформлявся.
Непереоформлений в установлений строк дозвіл є недійсним.
9. Анулювання дозволу здійснюється Держрибагентством з підстав, встановлених частиною тридцять другою
статті 24 Закону у строки, визначені частиною другою
статті 10 Закону України "Про адміністративні послуги".
Держрибагентство приймає рішення про анулювання дозволу з підстави, визначеної абзацом другим частини тридцять другої
статті 24 Закону та абзацом другим частини сьомої
статті 4-1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", у разі подання користувачем водних біоресурсів Держрибагентству заяви про анулювання дозволу за формою згідно з додатком 5 в електронній формі з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, відповідно до вимог законодавства у сферах електронного документообігу, електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг на офіційну електронну адресу Держрибагентства або засобами електронних систем.
У разі подання заяви про анулювання дозволу засобами електронних систем така заява формується в довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, з урахуванням відомостей, визначених у додатку 5.
10. Держрибагентство може звернутися до адміністративного суду з позовом щодо застосування заходу реагування шляхом анулювання дозволу з підстав, визначених в абзацах п’ятому - сьомому частини сьомої
статті 4-1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
11. Рішення про анулювання дозволу видається Держрибагентством протягом п’яти робочих днів з дня видання відповідного наказу.
Дія дозволу припиняється через 10 робочих днів з дня прийняття рішення про його анулювання.
Додаток 1
до Порядку видачі, відмови у видачі,
переоформлення, анулювання дозволу на
спеціальне використання водних
біоресурсів за межами юрисдикції
України
ДОЗВІЛ
на спеціальне використання водних біоресурсів за межами юрисдикції України
Додаток 2
до Порядку видачі, відмови у видачі,
переоформлення, анулювання дозволу на
спеціальне використання водних
біоресурсів за межами юрисдикції
України
PERMIT
for special utilization of water bioresources outside the jurisdiction of Ukraine
Додаток 3
до Порядку видачі, відмови у видачі,
переоформлення, анулювання дозволу на
спеціальне використання водних
біоресурсів за межами юрисдикції
України
ЗАЯВА
про одержання дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів за межами юрисдикції України
Додаток 4
до Порядку видачі, відмови у видачі,
переоформлення, анулювання дозволу на
спеціальне використання водних
біоресурсів за межами юрисдикції
України
ЗАЯВА
про переоформлення дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів за межами юрисдикції України
Додаток 5
до Порядку видачі, відмови у видачі,
переоформлення, анулювання дозволу на
спеціальне використання водних
біоресурсів за межами юрисдикції
України
ЗАЯВА
про анулювання дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів за межами юрисдикції України
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 березня 2024 р. № 252
ПОРЯДОК
видачі, відмови у видачі, переоформлення, анулювання форми реєстрації уловів (експорту, реекспорту) антарктичного та патагонського іклачів
1. Цей Порядок визначає процедуру видачі, відмови у видачі, переоформлення, анулювання форми реєстрації уловів (експорту, реекспорту) антарктичного та патагонського іклачів (далі - форма реєстрації уловів) з урахуванням вимог, встановлених Законами України
"Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" (далі - Закон),
"Про адміністративні послуги",
"Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності",
"Про електронні документи та електронний документообіг",
"Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".
2. Видача, відмова у видачі, переоформлення або анулювання форми реєстрації уловів здійснюється Держрибагентством в електронній формі, у тому числі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (у разі технічної реалізації) або Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства (далі - електронні системи) на безоплатній основі в установлені
Законом та цим Порядком строки.
3. Для одержання форми реєстрації уловів користувач водних біоресурсів, риболовне судно якого здійснило добування (вилов) антарктичного та патагонського іклачів (далі - користувач водних біоресурсів), або суб’єкт рибного господарства, що здійснює експорт, реекспорт відповідної продукції (далі - суб’єкт рибного господарства), подає Держрибагентству запит про одержання форми реєстрації уловів за формою згідно з додатком 1 (далі - запит) в електронній формі з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, відповідно до вимог законодавства у сферах електронного документообігу, електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг на офіційну електронну адресу Держрибагентства або засобами електронних систем.
У разі подачі запиту засобами електронних систем такий запит формується в довільній формі, придатній для сприйняття його змісту, з урахуванням відомостей, визначених у додатку 1.
Запит подається за 10 календарних днів до заходження риболовного судна з уловом антарктичного та патагонського іклачів у порт вивантаження або до дати вивезення антарктичного та/або патагонського іклачів з митної території України.
Форма реєстрації уловів або повідомлення про відмову в її видачі видається Держрибагентством протягом 10 календарних днів з дня надходження запиту.
4. Форма реєстрації уловів видається користувачу водних біоресурсів, риболовне судно якого здійснювало добування (вилов) антарктичного та патагонського іклачів, або суб’єкту рибного господарства, що здійснював експорт, реекспорт такої продукції, відповідно до Заходу із збереження 10-05 Системи документації уловів видів Dissostichus, затвердженого Комісією по збереженню морських живих ресурсів Антарктики.
5. Результатом видачі форми реєстрації уловів користувачам водних біоресурсів, суб’єктам рибного господарства є сформована в електронній формі у Системі документації уловів видів Dissostichus форма реєстрації уловів за зразками, наведеними у Заході із збереження 10-05 Системи документації уловів видів Dissostichus, затвердженому Комісією по збереженню морських живих ресурсів Антарктики, електронний примірник якої та інформація про яку розміщені на офіційному веб-сайті Держрибагентства та/або у електронних системах.
Форма реєстрації уловів, одержана в електронній формі, містить обов’язкове посилання у вигляді QR-коду на системи, з використанням яких вона видана.
Форма реєстрації уловів, одержана в електронній формі, може бути роздрукована на папері суб’єктом рибного господарства, користувачем водних біоресурсів. Паперова та електронна форми реєстрації уловів мають однакову юридичну силу.
6. Відмова у видачі форми реєстрації уловів надається Держрибагентством в електронній формі або засобами електронних систем з обґрунтуванням підстав такої відмови, визначених частиною сорок шостою
статті 24 Закону.
Повідомлення про відмову у видачі форми реєстрації уловів надсилається на адресу електронної пошти суб’єкта рибного господарства, користувача водних біоресурсів, а також до його електронного кабінету в електронних системах.
7. Переоформлення форми реєстрації уловів здійснюється в разі наявності підстав, передбачених частиною п’ятдесятою
статті 24 Закону. Для переоформлення форми реєстрації уловів користувач водних біоресурсів, суб’єкт рибного господарства подає Держрибагентству заяву про переоформлення форми реєстрації уловів за формою згідно з додатком 2 в електронній формі з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, відповідно до вимог законодавства у сферах електронного документообігу, електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг на офіційну електронну адресу Держрибагентства або засобами електронних систем. До зазначеної заяви додаються документи, що підтверджують інформацію, наведену в ній. Якщо підставою для переоформлення форми реєстрації уловів є виявлення у виданій формі технічної помилки, до заяви додається документ, який містить необхідну інформацію для виправлення технічної помилки, допущеної у виданій формі реєстрації уловів.
У разі подання заяви про переоформлення форми реєстрації уловів засобами електронних систем така заява формується в довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, з урахуванням відомостей, визначених у додатку 2.
Держрибагентство протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви про переоформлення форми реєстрації уловів видає користувачу водних біоресурсів, суб’єкту рибного господарства переоформлену форму реєстрації уловів або повідомляє про відмову в її переоформленні.
Відмова у переоформленні форми реєстрації уловів здійснюється з підстав, встановлених частиною п’ятдесят третьою
статті 24 Закону.
8. Анулювання форми реєстрації уловів здійснюється Держрибагентством з підстав, встановлених частиною сорок сьомою
статті 24 Закону, у строки, визначені частиною другою
статті 10 Закону України "Про адміністративні послуги".
Держрибагентство приймає рішення про анулювання форми реєстрації уловів з підстави, встановленої абзацом другим частини сорок сьомої
статті 24 Закону та абзацом другим частини сьомої
статті 4-1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", у разі подання користувачем водних біоресурсів або суб’єктом рибного господарства Держрибагентству заяви про анулювання форми реєстрації уловів за формою згідно з додатком 3 в електронній формі з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, відповідно до вимог законодавства у сферах електронного документообігу, електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг на офіційну електронну адресу Держрибагентства або засобами електронних систем.
У разі подання заяви про анулювання форми реєстрації уловів засобами електронних систем така заява формується в довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, з урахуванням відомостей, визначених у додатку 3.
9. Держрибагентство може звернутися до адміністративного суду з позовом щодо застосування заходу реагування шляхом анулювання форми реєстрації уловів з підстав, встановлених в абзацах п’ятому - сьомому частини сьомої
статті 4-1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
................Перейти до повного тексту