- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Договір
ДОГОВІР
про взаєморозуміння та співробітництво між Україною і Французькою Республікою
( Договір ратифіковано Постановою ВР
N 2610-XII від 17.09.92 )
Україна і Французька Республіка,
- прагнучи розвивати відносини дружби і співробітництва,
- констатуючи, що Україна є однією з держав-правонаступниць Радянського Союзу,
- впевнені у необхідності грунтувати своє взаєморозуміння на довір'ї і відданості спільним для них цінностям свободи, демократії та справедливості,
- бажаючи зробити свій внесок у побудову демократичної, мирної та єдиної Європи,
- вірні своїм зобов'язанням, що випливають з міжнародного права, зокрема, з Статуту Організації Об'єднаних Націй, членами-засновниками якої вони є,
- усвідомлюючи, що майбутнє відносин між обома державами нерозривно пов'язане із зміцненням миру, безпеки і стабільності в Європі,
- враховуючи прагнення держав-членів Європейського співтовариства створити Європейський союз,
домовились про таке:
Стаття 1
Україна і Французька Республіка зобов'язуються розвивати між собою відносини співробітництва в усіх галузях на основі взаєморозуміння і довіри. Вони сприятимуть дружбі та злагоді між своїми народами. Сторони підписуватимуть у разі потреби інші угоди та акти для виконання цього договору.
Стаття 2
Україна і Французька Республіка братимуть участь у побудові мирної та єдиної Європи. З цією метою вони розвиватимуть своє політичне співробітництво як на двосторонньому, так і багатосторонньому рівнях.
Вони співпрацюватимуть у справі захисту прав людини і розвитку демократичних цінностей, зокрема, в рамках компетентних міжнародних організацій.
Вони об'єднуватимуть свої зусилля для сприяння забезпеченню міжнародної безпеки і попередження конфліктів, а також для гарантування верховенства міжнародного права.
Стаття 3
Україна і Французька Республіка проводитимуть регулярні консультації на відповідних рівнях з метою обміну думками щодо двосторонніх відносин, а також з міжнародних проблем, що становлять взаємний інтерес, зокрема, з фундаментальних питань, що стосуються безпеки і співробітництва в Європі.
У цих галузях Сторони прагнутимуть до максимально можливого зближення їхніх позицій з метою здійснення, в разі потреби, спільних або погоджених дій.
З цією метою за взаємною згодою Сторін організовуватимуться зустрічі на найвищому рівні. Міністри закордонних справ зустрічатимуться не менше ніж двічі на рік.
Робочі зустрічі між представниками міністерств закордонних справ проводитимуться в міру необхідності.
Інші члени урядів обох держав зустрічатимуться, в разі потреби, для обговорення питань, що становлять взаємний інтерес.
Стаття 4
У разі виникнення ситуацій, що, на думку однієї з Сторін, створювали б загрозу миру, порушували мир або інтереси безпеки, ця Сторона може звернутися до іншої Сторони з тим, щоб між ними негайно були проведені консультації з цього питання. Сторони намагатимуться виробити спільну позицію стосовно засобів подолання цієї ситуації.
Стаття 5
Україна і Французька Республіка проводитимуть консультації в рамках міжнародних організацій, членами яких вони є, зокрема, в Організації Об'єднаних Націй, з метою найбільш можливого забезпечення ефективного виконання положень, визначених в рамках цих міжнародних організацій.
Стаття 6
Французька Республіка зобов'язується сприяти розвиткові тісних зв'язків між Україною та Європейськими співтовариствами.
Зобов'язання, які бере на себе Французька Республіка у двосторонніх угодах з Україною, знаходяться у відповідності з компетенціями Європейських співтовариств і положеннями, прийнятими їхніми органами.
Французька Республіка сприятиме вступу України до Ради Європи, який вона розглядає як важливий фактор для інтеграції України в об'єднану Європу.
Стаття 7
Сторони тісно співпрацюватимуть в рамках НБСЄ. Вони діятимуть спільно для зміцнення її структур і надання їй відповідних засобів, особливо в правовому плані, для гарантії стабільності, безпеки і дотримання норм правової держави на європейському континенті. Вони сприятимуть, зокрема, прийняттю норм, спрямованих на запобігання конфліктам.
Стаття 8
Україна і Французька Республіка співпрацюватимуть, зокрема, в рамках Наради з безпеки і співробітництва в Європі, у справі підтримання миру і зміцнення безпеки в Європі. Вони об'єднуватимуть їхні зусилля з метою встановлення між усіма європейськими державами якісно нових відносин безпеки.
Сторони співробітничатимуть між собою та з іншими заінтересованими державами з метою укладення Договору про європейську безпеку.
Французька Республіка підкреслює важливість створення Європейського союзу, який, включаючи здійснення спільної зовнішньої політики і безпеки, дозволить зміцнити співробітництво між європейськими державами і зробить вирішальний внесок у стабільність на континенті та в усьому світі. Україна приймає це до відома.
Стаття 9
Україна і Французька Республіка, підкреслюючи вирішальне значення угод з питань роззброєння для справи європейської і міжнародної безпеки, продовжуватимуть підтримувати в рамках Наради з безпеки і співробітництва в Європі процес збалансованого скорочення звичайних озброєнь і сприятимуть виробленню нових заходів довіри між усіма державами-учасницями.
Сторони надаватимуть особливого значення заходам, що роблять можливим уникнути розповсюдження зброї масового знищення, і з цією метою діятимуть узгоджено в рамках міжнародних форумів.
Французька Республіка з задоволенням приймає до відома рішення України бути без'ядерною державою.
Стаття 10
Україна і Французька Республіка розвиватимуть і поглиблюватимуть контакти у військовій галузі. З цією метою Сторони проводитимуть регулярний обмін думками щодо своїх оборонних доктрин.
Вони сприятимуть в цих цілях контактам між міністерствами закордонних справ і міністерствами, що займаються питаннями оборони, а також між генеральними штабами збройних сил обох держав.
Стаття 11
У перспективі створення об'єднаної Європи процвітання і солідарності, яка могла б прийняти конфедеративну форму, Україна і Французька Республіка докладатимуть зусиль для розвитку комплексу інфраструктур, що сприятимуть їхньому зближенню і співробітництву, зокрема, в галузях комунікацій, енергетики і навколишнього середовища.
................Перейти до повного тексту