- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Урядом України та Урядом Французької Республіки про взаємну охорону таємної інформації та матеріалів
( Угоду ратифіковано Законом
N 2602-III від 05.07.2001 )
Уряд України (Кабінет Міністрів України) та Уряд Французької Республіки
(далі - Сторони), бажаючи забезпечити охорону всієї таємної інформації та матеріалів, якими Сторони обмінюються в рамках угод про співробітництво, укладених або тих, що готуються до підписання, а також в рамках тендерів, контрактів чи замовлень організацій держав Сторін незалежно від їх форми власності,
прагнучи розробити правила охорони такої таємної інформації та матеріалів,
погодилися про таке:
Стаття 1
У цій Угоді терміни вживаються у такому значенні:
1) "таємна інформація та матеріали" - інформація та матеріали будь-якого характеру, яким був присвоєний ступінь секретності, зазначений у статті 5 цієї Угоди, і які в інтересах національної безпеки відповідно до національного законодавства Сторін підлягають охороні від одного з наступних випадків:
- компрометації, знищення, нецільового використання, крадежу, розголошення або втрати таємної інформації та матеріалів;
- доступу до такої таємної інформації та матеріалів будь-якої особи, що не має допуску;
2) "таємна інформація" - будь-яка інформація, зміст якої є таємним, незалежно від форми, у якій вона подана, та способу її передачі;
3) "таємні матеріали" - будь-які носії інформації, незалежно від їх виду, зокрема, будь-який документ або виріб, на/в яких таємна інформація записана чи поміщена, не порушуючи їх фізичних ознак;
4) "Сторона-одержувач" - Сторона, якій передається таємна інформація та/або матеріали відправником;
5) "Сторона-джерело" - Сторона, яка надає або передає таємну інформацію та матеріали;
6) "користувач" - фізична або юридична особа, яка відповідає з виконання вимог, обумовлених контрактом або замовленням, і яка була перевірена з точки зору забезпечення охорони при поводженні з переданої таємною інформацією та матеріалами певного ступеня секретності, в розпорядженні якої є адекватні засоби забезпечення охорони таємної інформації та матеріалів відповідно до їх ступеня секретності;
7) "запитувач" - Сторона або організація, уповноважена нею, яка робить запит щодо отримання таємної інформації та матеріалів;
8) "організація" - будь-яка організація незалежно від форми власності, де обробляється, зберігається і охороняється таємна інформація та матеріали;
9) "третя сторона" - уряди держав, які не визначені цією Угодою як "Сторони", а також громадяни або юридичні особи цих держав;
10) "відправник" - фізична або юридична особа, яка є джерелом таємної інформації та матеріалів;
11) компетентний орган - державний орган, уповноважений Стороною.
Стаття 2
1. Сторони у відповідності зі своїм національним законодавством вживають необхідних заходів щодо охорони таємної інформації та матеріалів, які надаються іншою Стороною під час виконання цієї Угоди, та гарантують таку саму охорону одержаної таємної інформації та матеріалів, як і власної таємної інформації та матеріалів з еквівалентним ступенем секретності відповідно до пункту 1 статті 5 цієї Угоди.
2. Сторони надаватимуть доступ третій стороні до таємної інформації та матеріалів тільки після попередньої письмової згоди Сторони-джерела.
3. Сторони зобов'язуються забезпечити на території своїх держав необхідні перевірки заходів охорони та дотримання правил охорони таємної інформації та матеріалів.
Стаття 3
1. Державними органами, відповідальними за виконання цієї Угоди, є:
- в Україні - Служба безпеки України;
- у Франції - Генеральний секретаріат національної оборони.
Стаття 4
Доступ до таємної інформації та матеріалів обмежується виключно колом осіб, службові обов'язки яких вимагають від них доступу до цієї таємної інформації та матеріалів на підставі необхідності ознайомлення з ними і яким надано компетентними органами допуск і дозвіл.
Стаття 5
1. Сторони, враховуючи вимоги щодо охорони таємної інформації та матеріалів, передбачені їх відповідним національним законодавством та нормативними актами, зобов'язуються забезпечити охорону таємної інформації та матеріалів, обмін якими здійснюється під час дії цієї Угоди, і погоджуються на еквівалентність ступенів секретності, зазначених у нижченаведеній таблиці:
------------------------------------------------------------------
| Україна | Франція |
|------------------------------+---------------------------------|
| Цілком таємно | Secret defense |
|------------------------------+---------------------------------|
| Таємно | Confidentiel defense |
------------------------------------------------------------------
2. Кожна із Сторін зобов'язується після отримання таємної інформації та матеріалів від іншої Сторони надати їм власні національні грифи секретності на основі визначених у вищенаведеній таблиці еквівалентів.
3. Інформація та матеріали, які спільно розроблені обома Сторонами та підлягають охороні, називаються "міждержавними секретами". Відповідальні органи, визначені у статті 3, за взаємною згодою визначають ступінь секретності такої інформації та матеріалів з урахуванням таблиці еквівалентів, наведеної у пункті 1 цієї статті. Стосовно цього типу інформації та матеріалів, які спільно розроблені та підлягають охороні, вони разом вирішують питання про розсекречування або зміну ступенів секретності.
4. Сторони здійснюватимуть взаємне інформування про будь-яку подальшу зміну ступенів секретності переданої таємної інформації та матеріалів.
5. Сторони здійснюватимуть взаємне інформування про будь-яку подальшу законодавчу або нормативну зміну, що стосується режиму секретності.
Стаття 6
З метою досягнення відповідності еквівалентним вимогам щодо охорони таємної інформації та матеріалів та її підтримання кожна Сторона після звернення іншої Сторони передасть останній інформацію щодо своїх правил, методик та практики, що склалася, у сфері охорони таємної інформації та матеріалів і сприятиме, з цією метою, контактам з відповідальним органом іншої Сторони.
Стаття 7
1. Таємна інформація та матеріали передаються іншій Стороні дипломатичним чи військовим шляхом.
2. Сторони можуть домовитися за взаємною згодою про те, що таємна інформація та матеріали можуть передаватися іншим шляхом, крім дипломатичного чи військового, якщо використання цих шляхів передачі виявиться непридатним або складним.
3. Сторона-одержувач підтверджує отримання таємної інформації та матеріалів та передає їх користувачу згідно з його визначенням у статті 1, відповідно до національного законодавства у сфері охорони таємної інформації та матеріалів.
................Перейти до повного тексту