1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


УГОДА
між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні
( Угоду подано на ратифікацію Розпорядженням КМ № 371-р від 30.05.2018 )
( Угоду ратифіковано Законом № 2452-VIII від 07.06.2018 )
Дата учинення:29.05.2018
Дата ратифікації Україною:07.06.2018
Дата набрання чинності для України:16.08.2018
Уряд України та Уряд Французької Республіки (далі - Сторони, а окремо - Сторона),
з метою сприяння та поглиблення співробітництва між Україною та Французькою Республікою у сферах, що становлять спільний інтерес,
ураховуючи заявлену Українською Стороною потребу в ефективному забезпеченні захисту життя, прав, свобод та законних інтересів громадян, протидії злочинності, забезпеченні охорони державних кордонів та цивільного захисту,
ураховуючи намір України створити єдину систему авіаційної безпеки та цивільного захисту,
визнаючи спроможність із боку Французької Сторони надати офіційну підтримку у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту у формі кредиту для реалізації державного інвестиційного проекту із закупівлі гелікоптерів у кількості до 55 одиниць та пов’язаних із ними товарів, робіт та послуг,
підтверджуючи результати попередніх обговорень, закріплених підписанням 23 березня 2018 року Заяви про наміри щодо розвитку двостороннього співробітництва між Міністерством внутрішніх справ України та Міністерством Європи та закордонних справ Французької Республіки,
домовилися про таке:
СТАТТЯ 1 - ТЕРМІНИ
Терміни, що використовуються в цій Угоді, мають такі значення:
державний інвестиційний проект - закупівля українським покупцем, визначеним у статті 2, у французького постачальника гелікоптерів і відповідних товарів, робіт і послуг у межах офіційної підтримки Французької Сторони у формі кредиту для створення єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні;
позичальник - Уряд України в особі Міністра фінансів України;
кредитодавець за казначейською позикою - Уряд Французької Республіки в особі компанії Natixis (Департамент інституційної діяльності), що діє від імені та в інтересах Французької Сторони;
кредитодавець за банківською позикою - консорціум іноземних банків на чолі з Credit Agricole Corporate & Investmen Bank, який діє з метою реалізації проекту;
кредитодавці - кредитодавець за казначейською позикою та кредитодавець за банківською позикою;
кредит - одна або декілька банківських позик та казначейська позика;
банківська позика - позика, що надається позичальнику кредитодавцем за банківською позикою, гарантом за якою виступатиме компанія Bpifrance Assurance Export для Французької Сторони, для придбання гелікоптерів і створення сервісних центрів технічного обслуговування гелікоптерів;
казначейська позика - пряма казначейська позика, що надається позичальнику кредитодавцем за казначейською позикою для придбання вживаних гелікоптерів.
СТАТТЯ 2 - СУМА ТА МЕТА ФІНАНСУВАННЯ
Французька Сторона надає офіційну підтримку Українській Стороні у формі кредиту для реалізації державного інвестиційного проекту (далі - проект).
Загальна сума кредиту не перевищує 475 млн (чотирьохсот сімдесяти п’яти мільйонів) євро та має включати:
пряму казначейську позику, сума якої складає 45 млн (сорок п’ять мільйонів) євро;
одну або декілька банківських позик, сума якої(их) не перевищує 430 млн (чотириста тридцять мільйонів) євро.
Страхові премії з надання кредиту покриваються позичальником. На прохання позичальника такі страхові премії можуть бути також гірофінансовані кредитодавцями. У цьому разі сума кредиту збільшується на суму страхових премій.
Французька Сторона зобов'язується докласти всіх зусиль для надання прямих казначейських позик для стратегічних проектів України. За умови наявності відповідних бюджетних призначень у державному бюджеті Французької Республіки у наступні бюджетні періоди перерозподіл обсягів позик у бік збільшення частки казначейських позик за рахунок зменшення частки банківських позик може здійснюватися за домовленістю Сторін шляхом внесення змін до цієї Угоди.
Для реалізації проекту компанія Airbus Helicopters SAS (далі - французький постачальник), Міністерство внутрішніх справ України та уповноважене державне підприємство, яке знаходиться у сфері управління Міністерства внутрішніх справ України (далі - український покупець), укладають контракти, необхідні для його реалізації. Позичальник підтверджує, що готовий скористатися кредитом, наданим кредитедавцями, для фінансування таких контрактів.
Відповідно до Угоди Організації економічного співробітництва та розвитку (далі - ОЕСР) щодо офіційно підтримуваних експортних кредитів, кредит дозволяє профінансувати до 85 % загальної вартості кожного контракту, передбаченого цією Угодою.
Цей кредит має бути використаний на фінансування контрактів, укладених із французьким постачальником, які повинні включати не менше 50 % французьких товарів, робіт та послуг.
СТАТТЯ 3 - УМОВИ ФІНАНСУВАННЯ
Для реалізації Проекту український покупець закуповує у французького постачальника товари, роботи або послуги відповідно до контрактів, які наберуть чинності за умови надання кредиту, передбаченого цієї Угодою, на умовах та в способи, передбачені статтею 6 цієї Угоди.
Розмір кредиту по кожному контракту, прийнятому до виконання, покриває ту частину вартості контракту, яка фінансується відповідно до цієї Угоди, а також, за необхідності, страхові премії, якщо позичальник звернеться з проханням їх профінансувати і якщо таке звернення буде прийнято відповідним кредитодавцем.
По кожному контракту, прийнятому до виконання, відповідно до Галузевої угоди щодо кредитів на експорт літаків цивільної авіації до Угоди ОЕСР щодо офіційно підтримуваних експортних кредитів український покупець у найкорогший строк з дня набрання чинності контрактом сплачує французькому постачальнику авансовий платіж, який становить 10 % ціни кожного контракту та 5 % вартості фактично поставлених товарів, робіт та послуг у межах такого контракту, які фінансуються за рахунок коштів позичальника, у найкоротший строк.
Залишок по кожному контракту, прийнятому до виконання, в розмірі 85 %, сплачується на користь французького постачальника на підставі документів, наданих французьким постачальником, як це буде визначено в контракті, кредитному договорі та угоді про застосування.
СТАТТЯ 4 - УМОВИ ТА СПОСОБИ НАДАННЯ КРЕДИТУ
a) Стосовно казначейської позики між кредитодавцем за казначейською позикою та позичальником підписується угода про застосування. Ця угода визначає загальні умови використання, повернення та фінансування казначейської позики та складається відповідно до Галузевої угоди щодо кредитів на експорт літаків цивільної авіації до Угоди ОЕСР щодо офіційно підтримуваних експортних кредитів.
b) Строк казначейської позики становить 6 (шість) років.
c) Процентною ставкою за казначейською позикою є ставка TIKR (Довідкова комерційна процентна ставка), установлена кредитодавцем за казначейською позикою відповідно до Галузевої угоди щодо кредитів на експорт літаків цивільної авіації до Угоди ОЕСР щодо офіційно підтримуваних експортних кредитів, у редакції, чинній на дату набрання чинності контрактом на поставку вживаних гелікоптерів на виконання цієї Угоди. Страхова премія розраховується відповідно до Галузевої угоди щодо кредитів на експорт літаків цивільної авіації до Угоди ОЕСР щодо офіційно підтримуваних експортних кредитів. Позичальник повинен сплачувати комісійні в розмірі 0,50 % річних від невикористаної суми казначейської позики з дати набрання чинності угодою про застосування.
d) Стосовно банківської позики між кредитодавцем за банківською позикою та позичальником підписується кредитний договір, в якому міститимуться, зокрема, такі положення:

................
Перейти до повного тексту