- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Закон України
З А К О Н У К Р А Ї Н И
( Закон втрачає чинність з 01.01.2004 року на підставі
Сімейного Кодексу
N 2947-III від 10.02.2002,
ВВР, 2002, N 21-22, ст.135 )
Про внесення змін і доповнень до Кодексу про шлюб та сім'ю Української РСР
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1992, N 36, ст.528 )
Верховна Рада України
постановляє:
1. Преамбулу виключити.
в абзаці другому слова "радянської" і "яка грунтується на принципах комуністичної моралі" виключити;
абзац четвертий викласти в такій редакції:
"виховання дітей сім'єю з обов'язковим піклуванням батьків про їх здоров'я, фізичний, духовний, моральний розвиток, навчання і підготовку до праці";
в абзаці п'ятому слова "та забезпечення щасливого дитинства кожній дитині" виключити;
абзац шостий виключити.
3. У статті
3 і в частині першій статті 5 слова "Конституцією СРСР і", "Конституції СРСР і" виключити.
частину другу доповнити словами "і є особистою справою громадян";
у частині третій слово "радянських" замінити словом "державних".
5. Статтю
7 викласти в такій редакції:
"Стаття 7. Законодавство про шлюб та сім'ю
Законодавство про шлюб та сім'ю складається з цього Кодексу та інших законодавчих актів України, що приймаються відповідно до нього".
7. У статті
9 слова "законодавством Союзу РСР і Української РСР" замінити словами "законодавством України".
8. У частині другій статті
14 слова "виконавчим комітетом районної, міської чи районної в місті Ради народних депутатів" замінити словами "органом запису актів громадянського стану".
9. У частині другій статті
16 слова "Виконавчі комітети районних, міських чи районних у містах Рад народних депутатів" замінити словами "Державна адміністрація районів, районів міст Києва і Севастополя, виконавчі комітети міських і районних у містах Рад народних депутатів".
10. Доповнити Кодекс статтею
27-1 і викласти її в такій редакції:
"Стаття 27-1. Право подружжя на укладення шлюбного контракту
Особи, які беруть шлюб, мають право за власним бажанням укладати угоду щодо вирішення питань життя сім'ї (шлюбний контракт), в якій передбачити майнові права і обов'язки подружжя.
Умови шлюбного контракту не можуть погіршувати становище будь-кого з подружжя порівняно з законодавством України.
Порядок укладення шлюбного контракту визначається Кабінетом Міністрів України".
12. Статтю
31 доповнити новою частиною такого змісту:
"Правила статей 22, 24, 25, 26 застосовуються у тому разі, якщо шлюбним контрактом не встановлено інші положення".
13. У частині першій статті
32 слова "один одного" замінити словами "одне одного";
після слів "після народження дитини" доповнити словами "(у разі, коли дружина перебуває у відпустці по догляду за хворою дитиною, - на весь час перебування у такій відпустці, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку)".
14. У частині другій статті
55 слова "ім'я та по батькові батька дитини" замінити словами "ім'я, по батькові та національність батька дитини".
15. Статтю
56 доповнити частиною четвертою такого змісту:
"Дружина, яка дала письмову згоду своєму чоловіку на запліднення та народження дитини іншою жінкою (донором), записується матір'ю цієї дитини і не має права оспорювати проведений запис".
16. У частині першій статті
61 слова "суспільно корисної" виключити.
17. Статтю
64 викласти у такій редакції:
"Стаття 64. Здійснення батьками прав і виконання ними обов'язків по вихованню і навчанню дітей
Здійснення батьками прав і виконання ними обов'язків по вихованню і навчанню дітей провадиться відповідно до Закону України про освіту. Батьки вправі віддавати дітей для одержання освіти в навчально-виховні заклади, засновані на різних формах власності, що не звільняє їх від виконання обов'язків по вихованню дітей (стаття 61 цього Кодексу)".
18. Статтю
76 доповнити частиною п'ятою такого змісту:
"При задоволенні позову про відібрання дітей без позбавлення батьківських прав суд обов'язково вирішує питання про стягнення з батьків коштів на утримання дітей".
19. У частині першій статті
82 слова "не менш як 20 карбованців" замінити словами "не менше 25 процентів мінімальної заробітної плати".
20. Статтю
84 викласти в такій редакції:
"Стаття 84. Види заробітку (доходу), що підлягає облікові при відрахуванні аліментів
Види заробітку (доходу), що підлягає облікові при відрахуванні аліментів, визначаються в порядку, встановлюваному Кабінетом Міністрів України".
у частині першій слова "через адміністрацію" замінити словами "через власника або уповноважений ним орган";
у частині третій слова "Адміністрація підприємства, установи, організації" замінити словами "Власник або уповноважений ним орган";
доповнити статтю частиною шостою такого змісту:
"При виїзді громадянина, який зобов'язаний сплачувати аліменти, за кордон на постійне місце проживання в держави, з якими Україна не має договорів про надання правової допомоги, стягнення аліментів провадиться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".
22. Статтю
95 після слів "якщо вони не мають батьків" доповнити словами "або якщо батьки з поважних причин не в змозі їх утримувати".
23. Статтю
102 викласти в такій редакції:
"Усиновлення провадиться рішенням державної адміністрації районів, районів міст Києва і Севастополя, виконавчих комітетів міських чи районних у містах Рад народних депутатів на прохання особи, яка бажає усиновити дитину".
24. У статті
113 слова "виконавчим комітетом районної, міської чи районної в місті Ради народних депутатів" замінити словами "державною адміністрацією районів, районів міст Києва і Севастополя, виконавчими комітетами міських чи районних у містах Рад народних депутатів".
Друге речення виключити.
25. Статтю
115 доповнити частиною другою такого змісту:
"У разі присвоєння усиновленому прізвища усиновителя, імені і по батькові за іменем усиновителя або ж запису усиновителя як батька усиновленого відділ запису актів громадянського стану вносить до актового запису про народження усиновленого відповідні зміни і видає нове свідоцтво про народження з урахуванням зроблених змін. Раніше видане свідоцтво про народження анулюється".
26. Статтю
127 викласти у такій редакції:
"Стаття 127. Порядок поновлення актового запису про народження в разі визнання усиновлення недійсним або його скасування
При скасуванні усиновлення або визнанні його недійсним суд зобов'язаний надіслати копію рішення до відділу запису актів громадянського стану за місцем реєстрації народження дитини для внесення відповідних змін до актового запису про народження дитини.
При визнанні усиновлення недійсним або його скасуванні в актовому записі про народження усиновленого поновлюються всі дані, записані до усиновлення. Раніше видане усиновителю свідоцтво про народження анулюється".
частини першу і другу викласти в такій редакції:
"Опіка і піклування встановлюються державною адміністрацією районів, районів міст Києва і Севастополя, виконавчими комітетами міських чи районних у містах, сільських, селищних Рад народних депутатів.
Безпосереднє ведення справ по опіці і піклуванню покладається на відповідні відділи і управління місцевої державної адміністрації районів, районів міст Києва і Севастополя, виконавчих комітетів міських чи районних у містах Рад народних депутатів: щодо осіб, які не досягли 18 років; щодо осіб, визнаних судом недієздатними внаслідок душевної хвороби або недоумства; щодо осіб, визнаних судом обмежено дієздатними внаслідок зловживання спиртними напоями або наркотичними засобами; щодо дієздатних осіб, які потребують піклування за станом здоров'я".
У частині четвертій слова "Радою Міністрів Української РСР" замінити словами "Кабінетом Міністрів України".
28. У статті
130 слова "виконавчими комітетами вищестоящих Рад народних депутатів" замінити словами "обласними, Київською та Севастопольською міською державною адміністрацією та виконавчими комітетами вищестоящих Рад народних депутатів".
................Перейти до повного тексту