1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Закон України


З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України з прикордонних питань
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, N 37, ст.167 ) ( Вводиться в дію Постановою ВР N 246/96-ВР від 18.06.96, ВВР, 1996, N 37, ст.168 ) ( Із змінами, внесеними згідно із Законом N 661-IV від 03.04.2003, ВВР, 2003, N 27, ст.208 )
Верховна Рада України
постановляє:
Внести зміни і доповнення до таких законодавчих актів України:
I. У Законі України "Про державний кордон України" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 2, ст.5):
1. Статтю 2 після першого речення доповнити реченням такого змісту: "Охорона державного кордону України є невід'ємною частиною загальнодержавної системи забезпечення національної безпеки і полягає у здійсненні політичних, правових, організаційних, економічних, екологічних, санітарно-карантинних, військових, оперативних, технічних та інших заходів".
2. Пункт 5 статті 6 викласти в такій редакції:
"5) обмежена лінією державного кордону частина вод річок, озер та інших водойм, береги яких належать Україні".
3. Статтю 9 викласти в такій редакції:
"Стаття 9. Перетинання державного кордону України
Залізничне, автомобільне, морське, річкове, поромне, повітряне та інше сполучення через державний кордон України здійснюється в пунктах пропуску, що встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства України і міжнародних договорів України.
Пункт пропуску через державний кордон України - це спеціально виділена територія на залізничних і автомобільних станціях, у морських і річкових портах, аеропортах (аеродромах) з комплексом будівель, споруд і технічних засобів, де здійснюються прикордонний, митний та інші види контролю і пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна.
Морські та річкові невійськові судна і військові кораблі перетинають державний кордон України відповідно до цього Закону, інших актів законодавства України, а також правил, що видаються уповноваженими на те державними органами України і публікуються у встановленому порядку. Повітряні судна перетинають державний кордон України у спеціально виділених повітряних коридорах перельоту відповідно до цього Закону, інших актів законодавства України, а також правил, що видаються уповноваженими на те державними органами України і публікуються у встановленому порядку.
Переліт державного кордону України поза повітряними коридорами допускається тільки з дозволу уповноважених на те державних органів України.
Під час надзвичайних ситуацій, зумовлених великими аваріями, катастрофами і стихійним лихом, аварійно-рятувальні та аварійно-відновлювальні формування перетинають державний кордон України для локалізації та ліквідації таких ситуацій у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України відповідно до міжнародних договорів України".
4. Статтю 22 викласти в такій редакції:

................
Перейти до повного тексту