1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 1 квітня 2013 р. № 244
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 664 від 24.07.2019 )
Про затвердження Порядку відчуження у процедурі санації майна боржника шляхом заміщення активів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 359 від 10.05.2018 )
Відповідно до частини другої статті 34 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок відчуження у процедурі санації майна боржника шляхом заміщення активів, що додається.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Інд. 70
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 1 квітня 2013 р. № 244
ПОРЯДОК
відчуження у процедурі санації майна боржника шляхом заміщення активів
1. Цей Порядок визначає механізм відчуження у процедурі санації майна боржника шляхом заміщення активів (далі - відчуження майна).
2. Здійснення відчуження майна, строки його здійснення, пооб’єктний перелік майна боржника, що передається новоутвореному господарському товариству, перелік зобов’язань поточних кредиторів, борги за якими переводяться разом з таким майном, перелік зобов’язань, права вимоги за якими відступаються, передбачаються планом санації.
3. Заходи щодо забезпечення вимог кредиторів стосовно майна боржника, яке підлягає відчуженню згідно з планом санації, скасовуються ухвалою господарського суду.
4. Відчуженню відповідно до цього Порядку можуть підлягати цілісний майновий комплекс боржника або визначена планом санації частина майна боржника з відповідною (пропорційною) частиною його зобов’язань (крім зобов’язань, що виникають за вимогами конкурсних кредиторів).
У разі коли боржник є балансоутримувачем державного майна, яке не увійшло до статутного капіталу господарського товариства у процесі приватизації (корпоратизації), таке майно не підлягає відчуженню у процедурі санації.
Під час визначення відповідної (пропорційної) частини зобов’язань поточних кредиторів, борги за якими переводяться на новоутворене господарське товариство, не враховується вартість:
об’єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об’єктів комунальної інфраструктури, що належать боржнику;
виключеного з обороту майна;
державного майна, яке не увійшло до статутного капіталу господарського товариства у процесі приватизації (корпоратизації), але перебуває на його балансі.
5. Керуючий санацією забезпечує визначення початкової вартості майна боржника, що відчужується, відповідно до законодавства про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність.
Після визначення початкової вартості майна боржника забороняється вчиняти будь-які дії, спрямовані на зміну його вартості.
6. У разі відчуження цілісного майнового комплексу в установленому порядку відчужуються всі види майна, призначеного для провадження підприємницької діяльності боржника, зокрема приміщення, споруди, обладнання, інвентар, сировина, продукція, права вимоги, права на знаки (позначення), що індивідуалізують боржника, його продукцію, роботи, послуги (фірмове найменування, знаки для товарів і послуг), інші права, які належать боржнику, крім прав і обов’язків, які не можуть бути передані іншим особам, та забезпечених речей боржника, щодо яких забезпеченими або іншими кредиторами прийнято рішення про їх виділ із майна боржника.
7. Рішення щодо земельних ділянок, які є власністю боржника, надані йому в постійне чи тимчасове користування, зокрема на умовах оренди, приймається відповідно до Земельного кодексу України.
8. Відступлення вимог та переведення боргу здійснюється незалежно від підстав їх виникнення.
9. У разі відчуження частини майна кількість та обсяг його повинні бути такими, щоб боржник і новоутворене господарське товариство мали можливість провадження підприємницької діяльності.
У разі відчуження частини майна припинення технологічного циклу виробництва не допускається.
Відчуження частини майна не повинне обмежувати провадження боржником виробничої та іншої діяльності та/або відповідно до економічних, технічних чи інших показників подальше використання майна, що залишилося на балансі боржника, а також впливати на цілісність майнового комплексу боржника.
10. Відчуження майна здійснюється шляхом утворення на базі майна боржника господарського товариства. Вид господарського товариства зазначається у плані санації.
До статутного (складеного) капіталу господарського товариства передаються майнові активи (майно та майнові права), в тому числі відступаються права вимоги, а також переводяться борги за вимогами поточних кредиторів.

................
Перейти до повного тексту