- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про заходи щодо подолання платіжної кризи підприємств і організацій України
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1992, N 33, ст.479 )
( Про поширення дії додатково див. Постанови Президії ВР
N 2473-XII від 18.06.92, ВВР, 1992, N 35, ст.523
N 2540-XII від 07.07.92, ВВР, 1992, N 38, ст.568 )
Верховна Рада України
постановляє:
1. Інформацію Голови Правління Національного банку України В.П. Гетьмана про стан і заходи щодо подолання платіжної кризи взяти до відома.
2. Прийняти пропозицію Національного банку України про термінове (не пізніше червня 1992 року) проведення заліку взаємної заборгованості між підприємствами, колгоспами і організаціями України, позитивно поставитись до заходів, що вживаються Національним банком України щодо міждержавних заліків на основі двосторонніх договорів Національного банку України з центральними банками країн Співдружності. Дозволити Національному банку України визначити на ці потреби необхідні ресурси за рахунок кредитної емісії.
3. Доручити Національному банку України терміново здійснити додаткові заходи щодо удосконалення системи міжбанківських розрахунків, прискорення платіжного обігу, значного збільшення безготівкових розрахунків з населенням.
5. Доручити комісіям Верховної Ради України з питань планування, бюджету, фінансів і цін, з питань розвитку базових галузей народного господарства, з питань економічної реформи і управління народним господарством разом з Національним банком України, Кабінетом Міністрів України і Фондом державного майна України підготувати звернення до відповідних комісій Верховної Ради Російської Федерації про сприяння проведенню міждержавного заліку взаємної заборгованості між суб'єктами господарської діяльності.
6. Просити Президента України Л.М. Кравчука провести зустрічі з керівниками країн СНД для узгодження дій органів їх державної влади з метою стабілізації економічної ситуації.
Голова Верховної Ради України | І.ПЛЮЩ |
м. Київ, 2 червня 1992 року N 2396-XII |
Перейти до повного тексту