- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Урядом України і Урядом Естонської Республіки про міжнародні автомобільні перевезення пасажирів і вантажів
( Угоду ратифіковано Законом
N 1978-III від 21.09.2000 )
Дата підписання: Дата набуття чинності: | 06.07.1993 16.09.1993 |
Уряд України і Уряд Естонської Республіки, які надалі іменуються "Договірні Сторони",
беручи до уваги сприятливий розвиток двосторонніх торговельно-економічних відносин між Україною і Естонською Республікою,
керуючись прагненням до подальшого розвитку автомобільного сполучення між обома країнами, а також транзиту по їх територіях,
вирішили укласти цю Угоду.
Стаття 1
1. Відповідно до цієї Угоди здійснюватимуться перевезення пасажирів автобусами і легковими автомобілями, перевезення вантажів автотранспортними засобами між обома країнами і транзитом по їх території, а також перевезення вантажів з території іншої Договірної Сторони в треті країни перевізниками, які згідно з внутрішнім законодавством своєї країни допущені до здійснення цих перевезень.
2. Ця Угода не порушує прав і обов'язків Договірних Сторін, що випливають з укладених ними міжнародних угод, договорів і правил, які є для них обов'язковими.
I. Перевезення пасажирів
Стаття 2
1. Регулярні перевезення пасажирів автобусами організовуються за згодою між компетентними органами Договірних Сторін.
2. Під регулярними перевезеннями пасажирів автобусами відповідно до цієї Угоди вважаються такі перевезення, які здійснюються за погодженнями між компетентними органами Договірних Сторін маршрутами, опублікованими розкладами, тарифами, пунктами посадки і висадки пасажирів.
3. Регулярні перевезення пасажирів автобусами повинні здійснюватись на основі дозволів, що видаються за взаємною згодою компетентними органами Договірних Сторін. Компетентний орган кожної Договірної Сторони видає дозвіл на ту ділянку маршруту, що проходить по її території.
4. Пропозиції щодо організації таких перевезень завчасно передаються один одному компетентними органами Договірних Сторін. Ці пропозиції повинні містити дані відносно: найменування перевізника, маршруту проходження, розкладу руху, тарифу, пунктів посадки і висадки пасажирів, а також наміченого періоду виконання перевезень. Компетентні органи Договірних Сторін можуть запитувати додаткові дані про передбачувані перевезення.
Стаття 3
1. Для здійснення нерегулярних перевезень пасажирів автобусами між обома країнами і транзитом по їх територіях за винятком перевезень, передбачених Статтею 4 цієї Угоди, потрібні дозволи, які видаються компетентними органами Договірних Сторін.
2. Прохання про видачу дозволу на здійснення нерегулярного перевезення пасажирів, передбаченого пунктом 1 цієї Статті, надсилаються перевізником компетентному органу своєї країни, який пересилає його компетентному органу іншої Договірної Сторони.
3. Для кожного нерегулярного перевезення пасажирів автобусом повинен бути виданий окремий дозвіл, який дає право на здійснення одного рейсу туди і назад, якщо інше не обумовлено в самому дозволі. Дозвіл повинен містити дані про характер перевезень і тривалість перебування автобуса в країні призначення.
Стаття 4
1. Дозволів не потрібно:
а) на виконання нерегулярних перевезень пасажирів автобусами, якщо група одного і того ж складу перевозиться тим самим автобусом протягом всього перевезення, яке починається і закінчується на території тієї Договірної Сторони, де зареєстровано автобус;
б) якщо при виконанні нерегулярних перевезень група пасажирів перевозиться за маршрутом, який починається на території тієї Договірної Сторони, де зареєстровано автобус, і закінчується на території іншої Договірної Сторони при умові, що автобус повертається порожнім, а також у випадках, коли автобус прямує порожнім на територію іншої Договірної Сторони, звідки перевозиться група пасажирів до країни реєстрації автобуса, раніше відвезена туди тим самим перевізником;
в) при заміні несправного автобуса іншим;
г) при перевезеннях пасажирів автотранспортними засобами, призначеними для перевезення пасажирів, кількість місць в яких, згідно з технічними вимогами, включаючи місце водія, менше 9-ти.
2. При виконанні перевезень, передбачених в підпунктах а) і б) пункту 1 цієї Статті, водій автобуса повинен мати список пасажирів.
II. Перевезення вантажів
Стаття 5
1. Перевезення вантажів між обома країнами або транзитом по їх територіях в треті країни за винятком перевезень, передбачених Статтею 6 цієї Угоди, здійснюються вантажними автомобілями з причепами і напівпричепами, або без них на основі дозволів, які видаються компетентними органами Договірних Сторін.
2. Компетентні органи Договірних Сторін щорічно визначають на засіданнях Спільної Комісії, створеної згідно з Статтею 12 цієї Угоди, кількість дозволів, що взаємно видаються і порядок їх обміну.
................Перейти до повного тексту