1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Протокол


ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНИЙ ПРОТОКОЛ
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Естонської Республіки до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію осіб
( Імплементаційний протокол затверджено Постановою КМ № 189 від 16.03.2016 )
Дата підписання: 14.01.2015
Дата набрання чинності для України: 13.04.2016
Кабінет Міністрів України та Уряд Естонської Республіки (далі - Договірні Сторони),
відповідно до статті 16 Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію осіб , підписаної в м. Люксембург 18 червня 2007 року (далі - Угода),
бажаючи налагодити співробітництво з практичного виконання положень Угоди щодо передачі та приймання осіб, які не виконують або припинили виконувати чинні вимоги стосовно в'їзду або перебування на території України або Естонської Республіки,
домовилися про таке:
Стаття 1
Компетентні органи
1. Компетентними органами Договірних Сторін, уповноваженими на реалізацію Угоди та безпосередню взаємодію, є:
від України:
- центральний компетентний орган: Державна міграційна служба України;
- компетентний орган: Адміністрація Державної прикордонної служби України;
від Естонської Республіки:
- компетентний орган: Департамент поліції та прикордонної служби Естонської Республіки.
2. Центральний компетентний орган від України та компетентний орган від Естонської Республіки до дати набрання чинності цим Імплементаційним протоколом обмінюються дипломатичними каналами контактною інформацією про компетентні органи, вказані в пункті 1 цієї статті
3. Центральний компетентний орган від України та компетентний орган від Естонської Республіки невідкладно інформують один одного в письмовій формі про будь-які зміни в контактних даних компетентних органів, вказаних в пункті 1 цієї статті. Зміни набирають чинності з дати отримання повідомлення.
4. Договірні Сторони невідкладно інформують одна одну дипломатичними каналами про будь-які зміни в переліку компетентних органів, вказаних в пункті 1 цієї статті.
Стаття 2
Компетентні органи, відповідальні за обробку запитів
1. Компетентними органами, відповідальними за подання та розгляд запитів про реадмісію відповідно до пункту 1 статті 5 Угоди, а також за подання та розгляд запитів про транзитний проїзд наземними видами транспорту відповідно до пункту 1 статті 11 Угоди, є:
від України:
- Державна міграційна служба України;
від Естонської Республіки:
- Департамент поліції та прикордонної служби Естонської Республіки.
2. Компетентними органами, відповідальними за подання та розгляд запитів про реадмісію відповідно до пункту 3 статті 5 Угоди (прискорена процедура), а також подання та розгляд запитів про транзитний проїзд повітряним транспортом відповідно до статті 11 Угоди, є:
від України:
- Адміністрація Державної прикордонної служби України;
від Естонської Республіки:
- Департамент поліції та прикордонної служби Естонської Республіки.
3. Компетентним дипломатичним представництвом (консульською установою) держави запитуваної Договірної Сторони в державі запитуючої Договірної Сторони для оформлення необхідних проїзних документів відповідно до пункту 2 статті 2 Угоди, а також для проведення співбесіди з метою встановлення громадянства відповідно до пункту 2 статті 6 Угоди є:
від України:
- Посольство України в Естонській Республіці;
від Естонської Республіки:
- Посольство Естонської Республіки в Україні.
Стаття 3
Пункти пропуску через державний кордон та процедура реадмісії і транзиту
1. Пунктами пропуску через кордон, які використовуються Договірними Сторонами для реадмісії та транзиту осіб повітряним транспортом, є:
в Україні:
- пункт пропуску через державний кордон "Бориспіль";
- пункт пропуску через державний кордон "Київ" (Жуляни);
в Естонській Республіці:
- "Таллінн 1" - пункт пропуску через кордон (аеропорт).
2. Про зміни вказаних в пункті 1 цієї статті пунктів пропуску через кордон Договірні Сторони невідкладно інформують одна одну дипломатичними каналами. Зміни набирають чинності з дати отримання повідомлення.
3. У випадку передавання особи, яка підлягає реадмісії, або транзитного перевезення такої особи наземним транспортом центральний компетентний орган від України та компетентний орган від Естонської Республіки погоджують пункт пропуску через державний кордон на тимчасовій основі.
4. Дата, час, пункти пропуску через державний кордон і спосіб передавання особи, яка підлягає реадмісії, а також умови організації транзиту визначаються за домовленістю компетентних органів Договірних Сторін в кожному окремому випадку.
5. Договірні Сторони намагаються здійснювати реадмісію та транзит повітряним транспортом.
Стаття 4
Надсилання запитів про реадмісію та транзитний проїзд і відповідь на них
1. Компетентні органи використовують англійську мову з метою виконання положень Угоди та цього Імплементаційного протоколу. Консультації між компетентними органами Договірних Сторін щодо імплементації цього Імплементаційного протоколу проводяться англійською та російською мовами.
2. Відповідно до статті 2 цього Імплементаційного протоколу компетентний орган запитуючої Договірної Сторони надсилає запит про реадмісію або транзитний проїзд відповідному компетентному органу запитуваної Договірної Сторони електронною поштою, факсом або поштою.
3. Відповідь на запит про реадмісію надсилається електронною поштою, факсом або поштою, у тому числі за сприяння дипломатичного представництва держави запитуваної Договірної Сторони в державі запитуючої Договірної Сторони, протягом строків, вказаних у пунктах 2 та 3 статті 8 Угоди.
4. Передавання та обробка персональних даних, що включаються компетентним органом запитуючої Договірної Сторони до запиту про реадмісію, та у відповідь на нього компетентним органом запитуваної Договірної Сторони, здійснюється у відповідності до вимог статті 13 Угоди .
5. Компетентний орган запитуваної Договірної Сторони невідкладно повідомляє компетентний орган запитуючої Договірної Сторони про дату реєстрації запиту про реадмісію або про транзит. Дата реєстрації запиту про реадмісію або про транзит вважається датою отримання такого запиту.
6. Запит про реадмісію за прискореною процедурою щодо осіб, затриманих після незаконного перетинання державного кордону в пункті пропуску через державний кордон для повітряного сполучення безпосередньо з території держави запитуваної Договірної Сторони, подається компетентним органом запитуючої Договірної Сторони у строк, встановлений пунктом 3 статті 5 Угоди. Відповідь на такий запит направляється у строк, встановлений пунктом 3 статті 8 Угоди.
7. У випадку виникнення сумнівів щодо поданого запиту про реадмісію або про транзит компетентні органи Договірних Сторін організують відповідні консультації засобами електронного зв'язку, які не зупиняють дію строків надання відповіді на запит про реадмісію, передбачених пунктом 2 статті 8 Угоди, та строків надання відповіді на запит про транзит, передбачених пунктом 2 статті 11 Угоди.
Стаття 5
Особливості подання запиту про транзит і відповідь на нього
1. Запит про транзитний проїзд подається не пізніше ніж за 20 календарних днів до передбаченої дати початку транзитного перевезення. У випадку необхідності, інформація про імена та прізвища, звання та посади представників запитуючої Договірної Сторони, які здійснюють перевезення під вартою, тип, серію, номер і дату видачі їх проїзних документів, а також інформація згідно з пунктом 5 статті 5 Угоди зазначається в розділі "C" запиту про транзитний проїзд.
2. Відповідь на запит про транзитний проїзд надсилається електронною поштою або факсом.
3. Згідно з пунктом 3 статті 10 Угоди у відповіді на запит про транзитний проїзд громадян третіх держав або осіб без громадянства компетентний орган запитуваної Договірної Сторони визначає необхідність транспортування під вартою.

................
Перейти до повного тексту