1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про порядок проведення бартерних операцій у 1992 році у галузі зовнішньоекономічної діяльності
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, N 31, ст.442 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Декретом N 6-92 від 09.12.92, ВВР, 1993, N 5, ст.33 Законом N 3898-XII від 01.02.94, ВВР, 1994, N 20, ст.120 )
З метою упорядкування бартерних (товарообмінних) операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності України Верховна Рада України
постановляє:
1. Встановити, що всі суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності України мають право на проведення бартерних (товарообмінних) операцій по будь-яких видах товарів (робіт, послуг) без обмежень, крім випадків, передбачених статтею 17 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність". Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності сплачують державний збір за проведення бартерних (товарообмінних) операцій до Державного валютного фонду у розмірі 10 відсотків від загальної ціни товарів, що експортуються по обміну за бартерним контрактом та у валюті контракту. Суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності відповідно до статті 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" забороняється проводити такі бартерні операції за демпінговими цінами. Ціна бартерного контракту визначається у вільно конвертованій валюті.
2. Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, які здійснюють бартерні (товарообмінні) операції з метою ввезення (імпорту) технологій, технологічного обладнання, комплектуючих, запасних частин, сировини, напівфабрикатів, сплачують державний збір у розмірі 5 відсотків від загальної ціни товарів, що експортуються по обміну за бартерним контрактом та у валюті контракту.
Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, які здійснюють бартерні (товарообмінні) операції, передбачені у цьому пункті Постанови, тільки для потреб власного виробництва, звільняються від сплати державного збору до Державного валютного фонду.
3.
( Зупинено дію пункту 3 в частині надання митними органами України інформації про проходження митного кордону України Міністерству зовнішніх економічних зв'язків України згідно з Декретом N 6-92 від 09.12.92 - Декрет втратив чинність на підставі Закону N 3898-12 від 01.02.94 )
Державний збір сплачується з рахунків суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності у банках, які є юридичними особами України, протягом 60 днів з моменту проходження товарами (роботами, послугами) митного кордону України. Митні органи України надають інформацію про проходження митного кордону України Міністерству зовнішньоекономічних зв'язків і торгівлі України, яке зводить її з інформацією про реєстрацію бартерних контрактів і передає до Державної податкової інспекції для здійснення контролю за надходженням платежів державного збору. У разі ненадходження державного збору до суб'єкта підприємницької діяльності застосовуються відповідні санкції.
4. При здійсненні суб'єктами підприємницької діяльності бартерних (товарообмінних) операцій з країнами СНД, валютою яких є карбованці, державний збір не сплачується, якщо валютою контракту є карбованці.
5. Суб'єкти підприємницької діяльності мають право сплатити державний збір попередньо до здійснення ними бартерної (товарообмінної) операції. При цьому державний збір сплачується згідно з пунктами 1, 2, 3 і 4 цієї Постанови.
6.
( Зупинено дію пункту 6 згідно з Декретом N 6-92 від 09.12.92 - Декрет втратив чинність на підставі Закону N 3898-12 від 01.02.94 )

................
Перейти до повного тексту