1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 березня 2021 р. № 233
Київ
Про затвердження Порядку створення, функціонування та ведення електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів), внесення до нього суб’єктів господарювання
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 831 від 11.08.2021 № 107 від 01.02.2024 )
Відповідно до абзацу сьомого пункту 2 частини першої статті 4 Закону України "Про оборонні закупівлі" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок створення, функціонування та ведення електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів), внесення до нього суб’єктів господарювання, що додається.

Прем'єр-міністр України

Д.ШМИГАЛЬ

Інд. 21


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 березня 2021 р. № 233
ПОРЯДОК
створення, функціонування та ведення електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів), внесення до нього суб’єктів господарювання
Загальні питання
1. Цей Порядок розроблений на виконання Закону України "Про оборонні закупівлі" та визначає процедуру створення, функціонування та ведення електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів), внесення до нього суб’єктів господарювання (далі - реєстр).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про оборонні закупівлі".
3. Реєстр є системою накопичення, обробки, обліку, захисту та надання інформації про учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів).
Реєстр створюється як автоматизована система.
4. Реєстр ведеться з метою проведення моніторингу інформації про виконані державні контракти (договори), підтримання в актуальному стані і забезпечення прозорості відомостей щодо учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів), об’єктивності оцінювання, відбору і повторного оцінювання виконавців державних контрактів (договорів), зважаючи на їх здатність виробляти та постачати товари, виконувати роботи та надавати послуги відповідно до потреб державних замовників.
5. Реєстр є державним інформаційним ресурсом. Державні замовники отримують відомості з реєстру на безоплатній основі.
6. Діяльність, пов’язана із створенням, збереженням, обробкою інформації з обмеженим доступом, у тому числі інформації, що становить державну таємницю, функціонуванням та веденням реєстру, провадиться відповідно до Законів України "Про інформацію", "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", "Про державну таємницю" та "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України".
7. Держателем реєстру є Мінстратегпром, який забезпечує його створення, функціонування, ведення та адміністрування.
8. Адміністратором реєстру є Мінстратегпром.
( Абзац перший пункту 8 в редакції Постанови КМ № 831 від 11.08.2021 )
Адміністратор реєстру:
здійснює заходи із створення, впровадження, супроводження програмного забезпечення реєстру з використанням інформаційно-телекомунікаційних технологій;
відповідає за технічне і технологічне забезпечення, збереження та захист даних реєстру;
здійснює технічні та технологічні заходи з надання, блокування та анулювання доступу до реєстру, ведення обліку користувачів;
забезпечує проведення перевірки коректності даних, що надаються до реєстру, дотримання користувачами технологічної дисципліни та інформаційної безпеки, навчання щодо внесення даних і користування реєстром;
здійснює систематизацію та проводить ретроспективний аналіз даних щодо суб’єктів господарювання в оборонних закупівлях;
формує аналітичну звітність за визначеними Мінстратегпромом показниками;
забезпечує оприлюднення переліку суб’єктів господарювання, включених до реєстру;
здійснює підтримку функціонування веб-сайту, на якому розміщується реєстр;
здійснює підтримку публікації інформації на визначеному веб-сайті.
9. Відповідальним за підготовку наказів щодо внесення інформації від державних замовників та суб’єктів господарювання до реєстру є визначений структурний підрозділ Мінстратегпрому.
10. Користувачами реєстру є державні органи та органи виконавчої влади, що входять до складу сектору безпеки та оборони відповідно до частини другої статті 12 Закону України "Про національну безпеку України", визначені Кабінетом Міністрів України державні замовники, Казначейство, Держаудитслужба, Держекспортконтроль, суб’єкти господарювання в межах повноважень та рівнів доступу.
( Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 107 від 01.02.2024 )
Створення реєстру
11. Реєстр створюється та функціонує відповідно до абзацу сьомого пункту 2 частини першої статті 4 та пункту 5 частини першої статті 5 Закону України "Про оборонні закупівлі", містить відомості з обмеженим доступом та інформацію, що становить державну таємницю.
12. Реєстр функціонує з використанням захищеної комп’ютерної мережі на основі ресурсів Національної телекомунікаційної мережі.
13. Захист інформації реєстру здійснюється комплексною системою захисту інформації відповідно до Законів України "Про інформацію", "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", "Про державну таємницю" та "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України".
14. Мінстратегпром забезпечує первинне наповнення реєстру.
15. Створення, функціонування, ведення та адміністрування реєстру здійснюється за рахунок і в межах коштів державного бюджету, передбачених для Мінстратегпрому.
Подання даних до реєстру суб’єктами господарювання та їх перевірка
16. Суб’єкти господарювання для включення їх до реєстру подають Мінстратегпрому за встановленою ним електронною формою:
заяву про включення суб’єкта господарювання до реєстру;
інформацію про:
- номенклатуру товарів, робіт, послуг оборонного призначення, що виробляються (виконуються, надаються) суб’єктом господарювання (найменування, шифр, індекс, технічні умови);
- ціну на товари, роботи, послуги оборонного призначення, у тому числі, але не виключно, фіксовану ціну на товари, роботи, послуги оборонного призначення, у тому числі за результатами попередніх закупівель, з додержанням законодавства про захист інформації;
- фінансово-економічний стан суб’єкта господарювання за критеріями, визначеними Мінстратегпромом;
- вартість життєвого циклу товарів, робіт і послуг оборонного призначення;
відомості про існуючих або потенційних співвиконавців/ субпідрядників;
довідку про наявність у суб’єкта господарювання виробничих потужностей, технологічного устаткування та кваліфікованого персоналу, достатніх для виробництва заявленої продукції, виконання робіт, надання послуг;

................
Перейти до повного тексту