- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про Рекомендації парламентських слухань про взаємовідносини та співробітництво України з НАТО
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 2002, N 51, ст.374 )
Верховна Рада України
постановляє:
1. Схвалити Рекомендації парламентських слухань про взаємовідносини та співробітництво України з НАТО (далі - Рекомендації парламентських слухань), що додаються.
2. Комітетам Верховної Ради України:
з питань Європейської інтеграції - вжити заходів для забезпечення виконання пункту 1.5 Рекомендацій парламентських слухань;
з питань національної безпеки і оборони - вжити заходів для забезпечення виконання пунктів 1.6 та 3.3 Рекомендацій парламентських слухань.
3. Комітетам Верховної Ради України з питань Європейської інтеграції, з питань національної безпеки і оборони, у закордонних справах у другому півріччі 2004 року поінформувати Верховну Раду України про стан виконання Рекомендацій парламентських слухань.
4. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань Європейської інтеграції.
Голова Верховної Ради України | В.ЛИТВИН |
м. Київ, 21 листопада 2002 року N 233-IV |
СХВАЛЕНО
Постановою Верховної Ради України
від 21 листопада 2002 року
N 233-IV
РЕКОМЕНДАЦІЇ
парламентських слухань про взаємовідносини та співробітництво України з НАТО
Заслухавши та проаналізувавши питання взаємовідносин та співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору (НАТО), учасники парламентських слухань, які відбулися 23 жовтня 2002 року, відзначають, що євроатлантична інтеграція України є суттєвим фактором зміцнення її національної безпеки, покликаним сприяти розвитку демократичних інститутів, громадянського суспільства, захисту прав і свобод людини, і, таким чином, відповідає життєво важливим інтересам Українського народу.
Геостратегічне і геополітичне становище України як складника єдиного європейського простору визначає її місце в європейських справах, зумовлює вагому роль Української держави у створенні нової архітектури загальноконтинентальної безпеки, серцевиною якої покликана стати Організація Північноатлантичного договору.
Євроатлантична інтеграція України має на меті гарантувати її незалежність, територіальну цілісність, суспільний прогрес, запобігати виникненню нових загроз стабільності і безпеці на європейському континенті.
Визначальними чинниками успішного просування України цим курсом є:
досягнення відповідності політичним критеріям підготовки до членства та базовим принципам держав - членів Організації Північноатлантичного договору, таким як плюралістична демократія, верховенство права, дотримання прав людини, та іншим відповідним положенням, викладеним у Плані дій щодо членства, схваленому Вашингтонським самітом НАТО в 1999 році;
розвиток і поглиблення співпраці України з НАТО на основі стратегії інтеграції;
розширення участі України в Програмі "Партнерство заради миру", роботі Ради євроатлантичного партнерства;
інтенсифікація процесу підготовки України до членства в НАТО відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 травня 2002 року "Про Стратегію України щодо Організації Північноатлантичного договору (НАТО)" та відповідного
Указу Президента України від 8 липня 2002 року.
З метою прискорення розвитку та якісного піднесення рівня взаємовідносин, поглиблення співробітництва України з НАТО та виходячи з необхідності консолідації основних політичних сил і досягнення скоординованого підходу законодавчої і виконавчої гілок влади до цього питання, учасники парламентських слухань р е к о м е н д у ю т ь:
1. Верховній Раді України:
1.1. Підтримати курс України на євроатлантичну інтеграцію, кінцевою метою якого є набуття повноправного членства в НАТО, та законодавчо закріпити відповідне положення.
1.2. Здійснювати належне і своєчасне законодавче забезпечення взаємовідносин та співробітництва України з НАТО, зокрема актуалізувати законодавчі акти, які є базовими для політики національної безпеки і оборони України:
до кінця третьої сесії Верховної Ради України четвертого скликання розглянути і прийняти у новій редакції Концепцію національної безпеки України та Воєнну доктрину України, Основні напрями зовнішньої політики України, внести зміни до законів України "Про оборону України", "Про Збройні Сили України", прийняти закон про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами держави.
1.3. При затвердженні Державного бюджету України на 2003 рік передбачити в повному обсязі фінансування заходів Державної програми реформування та розвитку Збройних Сил України на період до 2005 року.
1.4. Поглиблювати співробітництво з Парламентською асамблеєю НАТО через розширення участі в роботі її структурних підрозділів та робочих органів, інтенсифікацію діяльності Спільної моніторингової групи Верховної Ради України та Парламентської асамблеї НАТО.
1.5. До лютого 2003 року провести інвентаризацію договірно-правової бази між Україною і НАТО, розробити і реалізувати план необхідних парламентських процедур для імплементації відповідних угод, у тому числі шляхом включення питань їхньої ратифікації до порядку денного третьої сесії Верховної Ради України четвертого скликання.
1.6. Протягом першого півріччя 2003 року провести парламентські слухання з порядком денним "Реформування та розвиток правоохоронних органів і спецслужб України в контексті євроатлантичної інтеграції".
................Перейти до повного тексту