- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Закон України
З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, N 33, ст.155 )
( Вводиться в дію Постановою ВР
N 228/96-ВР від 06.06.96, ВВР, 1996, N 33, ст.156 )
( Щодо змін додатково див. Закон
N 1927-III від 13.07.2000, ВВР, 2000, N 38, ст.316 )
Верховна Рада України
постановляє:
"З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг
Стаття 1. Застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг
Підприємства, установи і організації всіх форм власності та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють розрахунки із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг за готівку, зобов'язані:
1) проводити розрахунки із споживачами через належним чином зареєстровані електронні контрольно-касові апарати;
2) обов'язково видавати споживачеві касовий чек*;
3) вести журнал використання електронного контрольно-касового апарата, складати звіт з операцій, здійснюваних на цьому апараті;
4) забезпечувати зберігання зазначених документів протягом строку, встановленого чинним законодавством;
5) подавати до державних податкових інспекцій звітність, пов'язану із застосуванням електронних контрольно-касових апаратів, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця. У разі допущення порушень, відповідальність за які передбачено статтею 6 цього Закону, звітність подається до державних податкових інспекцій за місцем виявлення правопорушення;
6) реалізовувати товари, надавати послуги за наявності цінника на товар (прейскуранта на послугу, що надається).
За відсутності або при неможливості використання електронного контрольно-касового апарата суб'єктам підприємницької діяльності тимчасово дозволяється здійснювати розрахунки із споживачами з використанням товарно-касової книги, форма, порядок ведення та реєстрації якої затверджуються Міністерством фінансів України і Міністерством статистики України.
Перелік окремих форм діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, специфіка яких дозволяє здійснювати розрахунки із споживачами без застосування електронних контрольно-касових апаратів з використанням товарно-касових книг, затверджується Міністерством економіки України за погодженням з Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України і Міністерством фінансів України.
Порядок реєстрації і застосування електронних контрольно-касових апаратів, форми та порядок звітності затверджуються Головною державною податковою інспекцією України.
Терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на розрахунки із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів визначаються Кабінетом Міністрів України за поданням Міністерства економіки України і Міністерства фінансів України.
Електронні контрольно-касові апарати та товарно-касові книги не застосовуються при проведенні розрахунків у касах на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності, де проводяться ці операції з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів з видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.
-----------------------
* Касовий чек, який має бути виданий споживачеві разом з покупкою (наданою послугою), є дійсним, якщо він набраний на електронному контрольно-касовому апараті і на ньому зазначена повна сума покупки (наданої послуги).
Стаття 2. Застосування електронних контрольно-касових апаратів або комп'ютерних систем у пунктах обміну валюти
При проведенні обмінних операцій у пунктах обміну валюти є обов'язковим використання електронних контрольно-касових апаратів або комп'ютерних систем згідно з рішенням правління комерційного банку, якому належить обмінний пункт, або за агентською угодою, укладеною з агентом уповноваженого банку.
Порядок виконання обмінних операцій, ведення обліку, звітності у пунктах обміну валюти встановлюється Національним банком України.
Стаття 3. Сертифікація електронних контрольно-касових апаратів і комп'ютерних систем
Виготовлені в Україні та іноземного виробництва електронні контрольно-касові апарати і комп'ютерні системи, що застосовуються при розрахунках із споживачами, підлягають обов'язковій сертифікації.
Порядок сертифікації комп'ютерних систем, інші умови використання комп'ютерних систем у пунктах обміну валюти встановлюються Національним банком України за погодженням з Головною державною податковою інспекцією України.
У разі реалізації суб'єктам підприємницької діяльності електронних контрольно-касових апаратів і комп'ютерних систем, не внесених до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та Реєстру сертифікованих комп'ютерних систем, за рішенням Головної державної податкової інспекції України, державних податкових інспекцій по Автономній Республіці Крим, областях, районах, містах і районах у містах виручка від реалізації цих апаратів стягується до місцевого бюджету за місцем виявлення зазначених порушень.
................Перейти до повного тексту