- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Розпорядження
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Голови Верховної Ради України
м. Київ |
№ 223 |
22 червня 2020 р. |
Про внесення зміни до Положення про депутатські групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з іноземними державами
Внести до Положення про депутатські групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з іноземними державами, затвердженого Розпорядженням Голови Верховної Ради України від 29.02.2008 року № 322, в редакції, затвердженій Розпорядженням Голови Верховної Ради України від 24.12.2014 року
№ 1780 зі змінами, затвердженими розпорядженнями Голови Верховної Ради України № 541 від 23.12.2016 та № 409 від 10.10.2017, такі зміни:
1) у пункті 1.1. Розділу 1 після слів "добровільного об'єднання народних депутатів" додати слова "України і діють за колегіальним принципом";
2) Розділ 3 викласти у такій редакції:
"Розділ 3. Організація діяльності груп.
3.1. Комітет Верховної Ради України, до предмету відання якого належить питання засад зовнішньої політики (далі профільний Комітет), відповідно до основних напрямів зовнішньої політики України визначає пріоритети щодо утворення груп.
3.2. Письмові заяви народних депутатів України щодо входження до складу груп реєструються і опрацьовуються у секретаріаті профільного Комітету та подаються на розгляд підкомітету з питань міжпарламентського співробітництва, двосторонніх та багатосторонніх відносин.
3.3. Народний депутат України може входити до складу не більше восьми груп та бути керівником або співголовою не більше чотирьох груп.
3.4. Терміни подання заяв та їх розгляду визначає підкомітет з питань міжпарламентського співробітництва, двосторонніх та багатосторонніх відносин профільного Комітету.
3.5. Група утворюється на організаційних зборах, до участі в яких запрошуються всі народні депутати України, що у визначеному цим Положенням порядку подали заяви про входження до складу групи.
Інформація про час і місце проведення організаційних зборів групи розміщується на сайті Верховної Ради України.
3.6. Група утворюється у складі керівника (співголів), заступників керівника (співголів), секретаря (секретарів) та членів групи. Розмежування функціональних обов'язків керівництва групи визначається рішенням групи.
Кількість співголів та заступників співголів, які можуть входити до керівництва групи, визначається відповідно до чисельності членів групи станом на день проведення організаційних зборів.
Групи, які складаються із семидесяти п'яти або менше членів, можуть мати не більше двох співголів та трьох заступників співголів.
Групи, які складаються з більш ніж семидесяти п'яти членів, можуть мати не більше трьох співголів та чотирьох заступників співголів.
До складу керівництва груп (співголови та заступники співголів групи) мають входити представники різних депутатських фракцій (депутатських груп). Формування керівництва груп має базуватися на принципі гендерної рівності.
Кількість секретарів, які можуть входити до складу групи, не може перевищувати двох осіб.
3.7. Претендент на керівництво групи має подати до профільного Комітету листа із зазначенням планів та пріоритетів щодо роботи групи.
................Перейти до повного тексту