1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 28 лютого 2002 р. N 219
Київ
Про затвердження Порядку надання Кабінетом Міністрів України дозволу на узгоджені дії, концентрацію суб'єктів господарювання
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1106 від 17.07.2003 )
Відповідно до статті 33 Закону України "Про захист економічної конкуренції" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок надання Кабінетом Міністрів України дозволу на узгоджені дії, концентрацію суб'єктів господарювання (додається).
2. Збільшити граничну чисельність працівників центрального апарату Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції на 10 штатних одиниць.
3. Міністерству фінансів і Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції у процесі складання проекту державного бюджету передбачати додатково починаючи з 2003 року кошти на утримання зазначеної у пункті 2 цієї постанови чисельності працівників центрального апарату Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції і реалізацію механізму, визначеного Порядком надання Кабінетом Міністрів України дозволу на узгоджені дії, концентрацію суб'єктів господарювання.
4. Ця постанова набирає чинності з дня набрання чинності Законом України "Про захист економічної конкуренції".
Прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Інд. 25
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 лютого 2002 р. N 219
ПОРЯДОК
надання Кабінетом Міністрів України дозволу на узгоджені дії, концентрацію суб'єктів господарювання
1. Цей Порядок визначає процедуру надання Кабінетом Міністрів України дозволу на узгоджені дії, концентрацію суб'єктів господарювання, що були заборонені Антимонопольним комітетом (далі - дозвіл).
2. Для отримання дозволу учасники узгоджених дій, учасники концентрації, органи влади, органи місцевого самоврядування, органи адміністративно-господарського управління та контролю (далі - заявники) у тридцятиденний термін від дня прийняття Антимонопольним комітетом рішення про заборону узгоджених дій чи концентрації можуть звернутися із спільною заявою про надання дозволу (далі - заява).
3. Заява подається у письмовій формі Мінекономіки. Копії заяви та доданих до неї документів надсилаються до Антимонопольного комітету.
4. Заява повинна містити:
найменування органу, до якого вона подається (Мінекономіки);
найменування, адресу, інші реквізити заявників;
виклад змісту узгоджених дій чи концентрації, за наданням дозволу на які звертаються заявники;
виклад обставин, якими заявники обґрунтовують необхідність надання дозволу;
перелік документів і відомостей, що додаються до заяви.
Заява скріплюється підписами і печатками заявників.
5. До заяви додаються:
копія рішення Антимонопольного комітету про заборону відповідних узгоджених дій, концентрації;
матеріали, якими заявники обґрунтовують необхідність надання дозволу на узгоджені дії, концентрацію, підтверджують, що позитивний ефект для суспільних інтересів від узгоджених дій, концентрації буде переважати негативні наслідки обмеження конкуренції, а також те, що обмеження конкуренції, зумовлені концентрацією, або обмеження, які застосовуватимуть учасники узгоджених дій, концентрації, є необхідними для досягнення мети концентрації чи реалізації узгоджених дій і не становлять загрози системі ринкової економіки, зокрема економічне обґрунтування очікуваного позитивного ефекту з відповідними розрахунками показників соціально-економічних та інших наслідків узгоджених дій, концентрації;
матеріали, що дають змогу оцінити ризики та перешкоди для досягнення очікуваного позитивного ефекту;
інформація про узгоджені дії, концентрацію (відомості про учасників узгоджених дій, концентрації, відносини контролю тощо).
У заяві та доданих до неї документах повинна міститися об'єктивна, повна і достовірна інформація.
6. Вимоги щодо порядку подання та оформлення заяви, а також документів, що до неї додаються, встановлюються Мінекономіки разом з Антимонопольним комітетом.
7. Антимонопольний комітет визначає у п'ятнадцятиденний термін з дня отримання документів відповідність заявлених узгоджених дій, концентрації тим, що були заборонені Антимонопольним комітетом, і надає свій висновок Мінекономіки.
8. У разі виявлення Мінекономіки невідповідності заяви та документів, що до неї додаються, пунктам 3, 4 і 5 цього Порядку, а також за наявності висновків Антимонопольного комітету щодо невідповідності заявлених узгоджених дій, концентрації тим узгодженим діям, концентрації, що були заборонені Антимонопольним комітетом, заява до розгляду не приймається.
9. Заява вважається прийнятою до розгляду після 25 календарних днів з дати її надходження, якщо протягом цього часу Мінекономіки не повернуло її заявникам з повідомленням, що заява та інші документи не відповідають встановленим вимогам і це перешкоджає її розгляду. Повернення заяви не позбавляє заявників права звернутися із заявою повторно.
10. Заява залишається без розгляду у разі надходження від заявників клопотання про відкликання заяви, що не позбавляє їх права звернутися із заявою повторно.
11. Мінекономіки у десятиденний термін з дня прийняття заяви до розгляду утворює комісію з питань оцінки позитивних і негативних наслідків узгоджених дій, концентрації (далі - комісія) та затверджує її склад.
12. Порядок утворення та роботи комісії встановлюється Мінекономіки разом з Антимонопольним комітетом.
13. Комісія утворюється з числа незалежних експертів у складі від 3 до 11 чоловік, які діють на підставі відповідних угод, укладених ними з Мінекономіки.
14. Членами комісії можуть бути будь-які особи, які мають необхідні знання та кваліфікацію для надання висновку з питань, що досліджуються, та досвід роботи у відповідній галузі не менш як три роки.
15. Членами комісії не можуть бути:
особи, пов'язані з учасниками узгоджених дій чи концентрації;

................
Перейти до повного тексту