1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Договір


Договір про дружні відносини і співробітництво між Україною і Республікою Еквадор
( Договір ратифіковано Законом N 155-IV від 12.09.2002 )
Дата підписання: 12.11.2001
Дата ратифікації: 12.09.2002
Дата набуття чинності: 13.05.2004
Україна і Республіка Еквадор (далі "Договірні Сторони"),
бажаючи розширювати і зміцнювати відносини дружби і співробітництва на принципах суверенної рівності та взаємної поваги,
бажаючи підняти відносини між ними на якісно новий рівень, керуючись цілями і принципами Статуту Організації Об'єднаних Націй,
визнаючи верховенство міжнародного права і загальнолюдських цінностей,
підтверджуючи, що дотримання основних прав і свобод людини є невід'ємною умовою зміцнення міжнародного миру і безпеки,
домовились про наступне:
Стаття 1
Договірні Сторони розвиватимуть дружні відносини між собою, керуючись принципами суверенної рівності держав, незастосування сили чи погрози силою, мирного вирішення спорів, невтручання у внутрішні справи, поваги до прав людини, права народів на самовизначення, добросовісного виконання міжнародних зобов'язань, а також у дусі партнерства і співробітництва.
Стаття 2
Договірні Сторони координуватимуть свої зусилля з метою підтримання та зміцнення миру в усьому світі, нерозповсюдження та заборони зброї масового знищення, досягнення загального і повного роззброєння, що охоплює як ядерні, так і звичайні види озброєння, під міжнародним контролем, відповідно до національного законодавства та міжнародних зобов'язань у цій сфері.
Стаття 3
Договірні Сторони розвиватимуть взаємовигідне і всебічне співробітництво в галузях торгівлі, економіки, науки і технологій, військовій та військово-технічній, культури, освіти, охорони здоров'я, засобів масової інформації, туризму і спорту на основі принципів рівності та взаємних інтересів.
Стаття 4
1. Договірні Сторони сприятимуть, у відповідності з національним законодавством та виходячи з міжнародних зобов'язань, створенню договірно-правової бази, що стимулюватиме розвиток торгівлі та інших видів економічного співробітництва між двома державами, включаючи заохочення та взаємний захист інвестицій.
2. Договірні Сторони всіляко сприятимуть встановленню комерційних контактів між публічними та приватними організаціями, а також різних форм співробітництва між організаціями та торговельними фірмами двох держав.

................
Перейти до повного тексту