- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 13 березня 2019 р. № 218 Київ |
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2017 р. № 1086
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Прем'єр-міністр України |
В.ГРОЙСМАН |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 березня 2019 р. № 218
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2017 р. № 1086
1) у підпункті 2 пункту 6 слова "Директора Державного бюро розслідувань, його першого заступника та заступника" замінити словами "Державного бюро розслідувань";
2) у пункті 10:
доповнити пункт підпунктом 11 такого змісту:
"11) вчинення дій, що не належать до повноважень Ради або суперечать визначеним у пункті 3 цього Положення засадам діяльності Ради.";
доповнити пункт абзацами такого змісту:
"У разі вчинення членом Ради дій або настання подій, передбачених цим пунктом, Директор Державного бюро розслідувань ініціює перед Радою питання про дострокове припинення повноважень такого члена Ради, крім випадку, зазначеного у підпункті 11 цього пункту.
У разі вчинення членом Ради дій, передбачених підпунктом 11 цього пункту, повноваження члена Ради припиняються достроково за рішенням Директора Державного бюро розслідувань.";
3) пункт 11 викласти в такій редакції:
"11. Обрання нового члена Ради замість члена Ради, повноваження якого достроково припинені, здійснюється в разі, коли строк до закінчення повноважень діючого складу Ради становить понад 60 днів. Новий член Ради обирається на конкурсній основі в установленому порядку на строк до закінчення повноважень діючого складу Ради.";
4) у пункті 12 слова "а також за пропозицією голови - секретаря Ради" замінити словами "секретаря Ради, а також затверджують регламент роботи Ради";
5) пункт 13 доповнити абзацом такого змісту:
"Члени Ради не мають посвідчень чи інших спеціальних документів, що посвідчують членство в Раді.";
6) у підпункті 1 пункту 14 слова "та затверджує її регламент" виключити;
7) у пункті 16:
абзац шостий викласти в такій редакції:
"5) готує щорічний звіт про діяльність Ради і подає його для затвердження Радою, а також забезпечує його опублікування на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань у рубриці "Рада громадського контролю";";
доповнити пункт після абзацу шостого новим абзацом такого змісту:
"6) збирає пропозиції щодо порядку денного засідання Ради, передає проект порядку денного засідання Ради для публікації на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань.".
У зв’язку з цим абзац сьомий вважати абзацом восьмим;
8) доповнити
Положення пунктом 17-1 такого змісту:
"17-1. Голова Ради, заступник голови Ради та секретар Ради припиняють свої повноваження:
1) в разі дострокового припинення повноважень члена Ради відповідно до пункту 10 цього Положення;
2) складення ними повноважень за власним бажанням;
3) за рішенням Ради, якщо за таке рішення проголосувало дві третини від її складу.";
9) пункт 18 після абзацу першого доповнити новими абзацами такого змісту:
"Проект порядку денного засідання Ради розміщується на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань у рубриці "Рада громадського контролю" не пізніше ніж за 24 години до початку засідання.
За наявності технічної можливості на засіданні Ради ведеться відео- та аудіозапис або ведеться онлайн-трансляція засідання. Відео- та аудіозапис оприлюднюються на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань протягом трьох робочих днів з дати проведення засідання.".
У зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом четвертим;
10) пункт 19 викласти в такій редакції:
"19. Члени Ради не мають права делегувати свої повноваження щодо участі в засіданнях Ради та право голосу на засіданнях іншим особам, зокрема іншим членам Ради. У разі відсутності члена Ради на засіданні він має право висловити у письмовій формі (зокрема в електронному документі з кваліфікованим електронним підписом) свою позицію, яка оголошується головою Ради на засіданні перед голосуванням. Члени Ради можуть брати участь у засіданні в режимі відеоконференції. Про свою участь у засіданні в режимі відеоконференції члени Ради повідомляють секретаря Ради до початку засідання.";
11) пункт 20 після абзацу другого доповнити новими абзацами такого змісту:
"Окремі рішення Ради можуть прийматися відкритим голосуванням більшістю складу Ради без скликання засідання Ради шляхом проведення опитування.
Для проведення опитування секретар Ради надсилає проект рішення всім членам Ради. Волевиявлення кожного члена Ради оформляється у письмовій формі (зокрема в електронному документі з кваліфікованим електронним підписом) та надсилається секретарю Ради. Опитування проводиться до прийняття рішення більшістю складу Ради, але не більш ніж протягом семи днів.
Прийняте рішення оформлюється окремим протоколом із зазначенням результатів поіменного голосування і оприлюднюється в установленому цим Положенням порядку.".
У зв’язку з цим абзац третій вважати абзацом шостим;
12) пункт 22 викласти в такій редакції:
"22. За результатами засідання Ради оформляється протокол у двох примірниках, які підписуються головою Ради та секретарем Ради, а в разі відсутності голови - його заступником.
Протокол може складатися як електронний документ з кваліфікованими електронними підписами голови Ради та секретаря Ради, а в разі відсутності голови - заступника голови Ради.
Перший примірник протоколу передається Державному бюро розслідувань, другий зберігається секретарем Ради.".
"ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 грудня 2017 р. № 1086
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 13 березня 2019 р. № 218)
ПОРЯДОК
формування складу Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань
1. Цей Порядок визначає процедуру формування складу Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань (далі - Рада).
2. Рада формується у складі 15 осіб, відібраних за результатами відкритого та прозорого конкурсу.
Конкурс з формування складу Ради проводиться шляхом рейтингового інтернет-голосування громадян, які проживають на території України.
1) особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
2) особи, які були працівниками правоохоронних органів протягом попередніх двох років (незалежно від тривалості);
3) особи, близькі особи яких були працівниками Державного бюро розслідувань протягом попередніх двох років (незалежно від тривалості).
4. Рішення про проведення конкурсу з формування складу Ради та інтернет-голосування приймає Директор Державного бюро розслідувань.
Рішення про проведення конкурсу з формування нового складу Ради (обрання нового члена Ради замість члена Ради, повноваження якого припинені достроково) приймається Директором Державного бюро розслідувань не пізніше ніж за 30 робочих днів до закінчення строку повноважень діючої Ради або на наступний робочий день з дня прийняття рішення про дострокове припинення повноважень члена Ради.
5. Оголошення про проведення конкурсу оприлюднюється на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань протягом трьох днів з дня прийняття рішення про проведення конкурсу з формування складу Ради та інтернет-голосування.
В оголошенні зазначаються:
строк подання кандидатур для участі в конкурсі, який не може бути меншим, ніж п’ять робочих днів з дня, що настає за днем оприлюднення оголошення про проведення конкурсу;
................Перейти до повного тексту