1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Закон України


З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, N 21, ст.223 )
Верховна Рада України
постановляє:
1. Внести до Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., N 14-15, ст. 133), такі зміни:
1) частину третю статті 6 викласти у такій редакції:
"3. За процедурним рішенням Верховної Ради, прийнятим не менш як третиною голосів народних депутатів від її конституційного складу, Верховна Рада може офіційно запросити або вимагати присутності на її пленарному засіданні будь-якої посадової чи службової особи, крім Президента України та суддів";
2) доповнити статтю 59 частиною п'ятою такого змісту:
"5. Позафракційні народні депутати можуть об'єднуватися у депутатську групу позафракційних народних депутатів (далі - депутатська група позафракційних).
Оголошення про створення депутатської групи позафракційних робить на пленарному засіданні головуючий або координатор депутатської групи позафракційних.
За депутатською групою позафракційних, кількісний склад якої становить п'ятнадцять і більше осіб, визнаються права на участь у засіданнях Погоджувальної ради з правом ухвального голосу, подання пропозицій щодо кількісного та персонального складу тимчасової спеціальної комісії, тимчасової слідчої комісії або спеціальної тимчасової слідчої комісії, виступ одного представника на пленарному засіданні з кожного питання порядку денного пленарного засідання Верховної Ради";
3) статтю 68 викласти у такій редакції:
"Стаття 68. Парламентська опозиція
1. Суб'єктами опозиційної діяльності у Верховній Раді може бути депутатська фракція (їх об'єднання) за умови додержання вимог, визначених цією статтею.
2. Депутатська фракція, яка не є учасником коаліції, може прийняти рішення про опозиційність до політичного курсу коаліції та/або сформованого нею Кабінету Міністрів України. Повідомлення про опозиційність депутатської фракції оголошується на пленарному засіданні Верховної Ради головою або уповноваженим представником відповідної фракції.
3. Депутатські фракції, що прийняли рішення про опозиційність, можуть утворити опозиційне об'єднання депутатських фракцій. Таке рішення ухвалюється депутатськими фракціями і оформляється відповідною заявою, яка підписується головами зазначених депутатських фракцій. Опозиційне об'єднання депутатських фракцій вважається утвореним з моменту оголошення про це його уповноваженим представником на пленарному засіданні Верховної Ради.
4. Опозиційна депутатська фракція може бути у складі лише одного опозиційного об'єднання. У разі входження опозиційної депутатської фракції до складу опозиційного об'єднання депутатських фракцій, виходу з його складу або припинення опозиційної діяльності таким об'єднанням депутатська фракція втрачає статус суб'єкта опозиційної діяльності.
5. Опозиційна діяльність депутатської фракції чи опозиційного об'єднання депутатських фракцій припиняється за їх рішенням з моменту оголошення про це на пленарному засіданні Верховної Ради головою або уповноваженим представником відповідно опозиційної депутатської фракції чи опозиційного об'єднання депутатських фракцій.
6. Опозиційна діяльність опозиційного об'єднання депутатських фракцій припиняється також у разі, якщо одна або декілька депутатських фракцій, що входять до складу цього опозиційного об'єднання депутатських фракцій, заявили про вихід з опозиційного об'єднання депутатських фракцій, якщо при цьому у складі опозиційного об'єднання депутатських фракцій залишилася одна депутатська фракція";

................
Перейти до повного тексту